Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Kasım '19

 
Kategori
Dünya
Okunma Sayısı
36
 

Erdoğan´ın Alnından Öpeceğim

Geçtiğimiz hafta Kemal Kılıçdaroğlu Gaziantep konuşmasında cumhuriyet ve Atatürk ile ilgili o kadar güzel ve etkili şeyler söyledi ki o etki dün 10 kasım Atatürk´ü anma etkinliğine yansımalarını gördük. Bizzat ben Dolmabahçe sarayındaki Atatürk´ün gözlerini yumduğu yatak odasının ziyaretimde gözlemledim.

Müthiş bir kalabalık müthiş bir sahiplenme ve Atatürk´ün ilkelerine özlem vardı. Yaklaşık iki-ikibuçuk saat giriş kuyruğunda insanlar birbirlerine karşı öyle nezaketli davranışlarda bulunuyorlardı ki o kalabalığa ve o bekleyişe karşı kimsenin kuyruktan pes ederek ayrıldığını görmedim bir iki kişi hariç.

Sordum görevlilere, ´geçen yıla oranla bu yıl ziyaret sayısında artış oldu mu´diye. ´Bu yıl üçe katlandı ziyaretçi sayısı´ cevabını aldım. Yetinmedim başka bir görevliye sordum, benzer cevap aldım. ´Bu yıl çok kalabalık, bu yıl tarifi mümkün olmayan aşırı özlem ve Atatürk´e karşı toplumsal sevginin yansımalarını gördük´diye cevapladı.

Zannediyorum Anıtkabir´de de dün fazlasıyla yoğunluk vardı.

Dün vatandaş Atatürk´e göstermiş olduğu saygı ve düşüncelerinden ortaya çıkan fotoğraf, bazı kimselerin íki ayyaş´söylemine kapak olsun.

Atatürk´ün ´yurtta sulh cihanda sulh´ vecizesini siyasilerimiz tam anlamıyla kavrayabilmiş olsalardı kırk yıldır devam eden terörle mücadeleye gerek bile kalmazdı.

Tivit üzerinden yönetilen yeni dünyada Trump´ın ülkeye yönelik hakaret içeren mektuba hele hiç maruz kalmazdı.

Tamamen Atatürk´e ve ilkelerine hakaret içeren Trump´ın bu mektubuna şiddetle kınıyoruz toplum olarak.

İki gün sonra daha önce çöpe atılmış olan o mektubu Erdoğan Trump´a iade edecekmiş.

Nasıl olacak bu iş..

Diyelim çöpe atılmış olan mektup çöpten çıkarıldı güzelce ütülenerek temiz bir zarfa konularak Tramp´a verilmek üzere hazırlandı ve Erdoğan a teslim edildi. 

Erdoğan o mektubu Trump´a nasıl iade edecek.

Trump iadeyi kabül eder mi. Öyle ya koskoca dünyayı yöneten adam hakareti kabül eder mi. Mektubu iade etmek demek düpedüz hakaret etmek demektir. Evet o mektup Türkiye´yi küçük düşürmüştür. Peki olası iade durumunda ABD´yi küçük düşürmeyecek mi..

Mektubun iade konusunda bir alicengiz durumu ortaya çıkacaktır diye düşünüyorum. Mektubu aynı uslüpla Erdoğan Tramp a iade ederse Erdoğan´ın alnından üç kere öpeceğim Türk halkı adına.

Dün Atatürk´e olan bağlılık göstergesi toplumun Trump´ın ülkeye yazmış olduğu mektubuna tepkinin bir göstergesidir diye düşünüyorum.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 2221
Toplam yorum
: 1102
Toplam mesaj
: 80
Ort. okunma sayısı
: 451
Kayıt tarihi
: 03.07.07
 
 

25.05.1960 doğumlu. Üniversite terk. Müzik, seyahat ve tiyatro sever. Antalya Devlet Tiyatrosu'nd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster