Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Nisan '07

 
Kategori
Sivil Toplum
Okunma Sayısı
215
 

Erdoğan'ın özverisi (!)

Erdoğan'ın özverisi (!)
 

Özgür (!) medyamızın fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür (!) yazarlarının bir bölümü, Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı adayının belli olmasından hemen sonra köşelerinden kahramanlık methiyeleri düzmeye başladılar bile. Kahramanımız Recep Tayyip Erdoğan. Kahramanlığı ise Cumhurbaşkanlığı gibi yüce bir makamdan kendi isteği ile, sırf ülkesini düşünerek vazgeçmesi. Daha, Başbakan olarak yapacağı işler varmış. Onlar için makam mevki önemli değilmiş. Hizmet aşkıymış. Falanmış, filanmış...

Daha yapacakları işleri olduğuna ve bu nedenle Cumhurbaşkanı olmasının uygun görülmediği fikrine aynen katılıyorum. Eğer Erdoğan Cumhurbaşkanı olsaydı, AKP seçime lidersiz girecekti. Parti içinde gruplaşmalar olacaktı. Seçim dönemi sancılı geçecekti. Ve büyük bir olasılıkla AKP seçimden beklediği zaferle çıkamayacaktı. Belki de Cumhurbaşkanı olarak Çankaya'da yapayalnız kalacaktı.

Bu kadar yıl uğraşıp son kaleyi de ele geçirmek üzereyken böyle bir hatanın yapılmasına tabii izin vermezlerdi.

Şimdi senaryo hazır. Fedakar bir başbakan. Güleryüzlü bir Cumhurbaşkanı. İlkelerine sadık bir Meclis Başkanı. Ve 5 yıl muhteşem (!) başarılara imza atmış bir AKP hükümeti.

Bir takım güçlerin (kimse onlar) baskılarına karşı halk için, demokrasi için aslanlar gibi direnmiş ve her fedakarlığı göze almış mağdur abiler ve mağdure bacılar. Türk halkı bu tabloya bakıp onları bu kez daha da güçlü olarak iktidara taşıyacak.

Ve 2008 de son perde başlayacak.

Şimdiye kadar perde arkasında olan başrol oyuncuları, yönetmen yardımcıları ve yönetmen de o zaman sahneye çıkacak işte.

Sonra mı?

"Bekleyip görelim" demeye dilim varmıyor.
Çocuklarımı düşünüyorum...
Mideme bir kramp giriyor...
Korkuyorum.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

"korkunun ecele faydası yok" demiş atalar. ben de çocuklarımı düşünüyorum. rakibi hafife alan, etrafındaki köklü kurumlara dayanarak ne oldum delisi olan baykal, ülkeyi getirdiği son nokta ile ciddi hata yapmıştır. chp de kollektif düşüncenin olmadığı, istişare mekanizmasını hafife aldıkları besbelli. ama rakip akp kollektif, bilimsel ve inanmıcaksınız ama çağdaş düşünüyor. chp oyun içinde oyunların olabileceğini hesaba katmadı. reel mantık ile hareket ediyorlar. Bu işlerde dayına dayanarak iş yapmıcaksın. kırk tilkiyi kafasında dolaştıran ve kuyruklarını birbirine dolaştırmayan zeka her zaman kazanır bence. "bir ihtimal daha var" diye bir şarkı vardı. bence chp artık bunu dinlemeli :)) heralde akp de "yarınlar bizim çocuklar"ı dinliyodur :))))))))))

Osman Yıldırım 
 03.05.2007 1:25
Cevap :
Korktuğum doğru...Ama umutsuzlupa asla esir olmadım...Katkına ve ilgine çok teşekkür ediyorum.Sadece küçük bir önerim olacak; şimdi bağcıyı dövme zamanında değiliz.Derdimiz üzüm yemek te değil..bağ elden gidiyor.Once onu kurtarmak zorundayız bence..Sevgiler  03.05.2007 22:07
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 64
Toplam yorum
: 321
Toplam mesaj
: 29
Ort. okunma sayısı
: 616
Kayıt tarihi
: 09.03.07
 
 

Kamu ve özel sektörde geçen yıllar... Halkla ilişkiler, kalite yönetim sistemleri, kültür sanat orag..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster