Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Kasım '19

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
17
 

Erdoğan Kendisi İçin Başkan

17 yıl çok uzun bir zaman. Başarılı olmuş olsa bile kral değil padişah değil, üstelik bu devirde. Bu yönüyle Saddam, Enver Sedat, kral Abdullah falan gibi Ortadoğu ülkelerinin liderlerini anımsatıyor. Oysa biz batılı demokratik bir ülkeyiz. Böyle hanedanlık gibi yönetim bize yakışmıyor.

“E ne yapayım seçiyorlar” Kenara çekilirseniz seçmezler. Aynı parti aynı vizyonla başka biri. Sizden başka kimse kalmadıysa vah ki halimize! Tamam büyüksünüz önemlisiniz ama sonuçta ülkeyi de Mars’a götürmediniz; bir kesimin tam aradığı adamsınız o yüzden!

17 yıldır koltuktan bıkmadınız mı, ben 17 dakika oturamıyorum. Siz gitmezseniz siyaset değişmez, ara sokaklarda dolanıp duruyoruz. Siz ne iseniz Türkiye de o. Siz ne kadar değiştiyseniz ülke de o kadar değişti ki bence hiç değişmediniz.

Biliyorum kendiniz için oradasınız ki bunda da haklısınız. Ülke değişmiyor. Sizin itibarınız şöhretiniz de sabitlendi. Kaç yıl daha kalırsanız kalın sonunda yine böyle Erdoğan’sınız. Bence yapabileceklerinizi yaptınız, bundan sonrakiler tekrar olacak.

17 yıl aradan sonra yeni şeyler yapmak zordur. Eski yaptıklarınızın ülkeye katkısı da malum. Yine kazanırsınız sorun değil çünkü bana göre siz büyük değilsiniz karşınızdakiler küçük.

Bu kadar zaman ülkeye hizmet diye orada durulmaz yok böyle bir şey, kendiniz için oradasınız. Büyük olmayı seviyorsunuz ki bu zaten en iyi özelliğiniz. Ancak daha büyük olamıyorsanız zorlamaya gerek yok.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 5399
Toplam yorum
: 13931
Toplam mesaj
: 282
Ort. okunma sayısı
: 654
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster