Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Ocak '09

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
169
 

Ergenekon puzzle'ın bir parçası... Ya diğer gerçekler..

Ergenekon puzzle'ın bir parçası... Ya diğer gerçekler..
 

Yılmaz Özdil, köşesinde öyle güzel anlatmış ki İbrahim Şahin'i. Deneyimli, eğitimli, tecrübeli bir bürokrat ama ne yazık ki krokiyi evinde saklamış (!) Anlayamadım gitti; kepçelerle çıkarılan cephanelikler o çukura, nasıl, ne zaman ve iş makineleri olmadan nasıl girmişler?

Ben diyorum ki; o kroki acaba birileri tarafından mı icad edildi. Nasıl olsa günah keçisi de yakalanmışken(!) Şeytanın avukatlığından beni de Ergenekon sanığı olarak tutuklarlar mı ki?

Osman Pamukoğlu paşa, pazar günü Her Açıdan programına katıldı Ankara'dan. "Amaç Orduyu yıpratmaktır. " derken haksız da sayılmaz aslında. Bunun böyle olduğunu biliyoruz. Sadece TSK değil hedef, Yargı'ya, Adalet'e olan inancımızı da kaybettirdiler.

Ben diyorum ki; Türkiye bir Hukuk Devletidir. Bu ülkede, vatanını, milletini seven, beyni dumura uğramamış, şahsiyetli ve onurlu Yargı mensupları halâ var. Atatürk'ün açtığı yolda ilerleyen, ilkeli ve çağdaş Rektörler halâ var. Arkalarında da Millet!

Adil Serdar Saçan içeride. İşkence yaptığı söylenen meczup Amerika'da. Organize suçların başındayken Ergenekon'a ilk el atanda Adil Saçan. Mafya'nın kökünü kurutanda bu polis müdürü. E içerde ne işi var? Bu nasıl bir çelişkidir? Bu Tuncay Güney, 'bana işkence yaptı' diyor Saçan için. Demek o günlerde bile sen -bir garip Tuncaymışsın- ki sorgulanmaya alınmışsın. Akli dengesi yerinde olmayan bu adama cevaplaması için sorular gönderiliyor, tesadüf bu ya Yeni Şafak Gazetesinin Amerika ofisine gidiyor yanlışlıkla(!) Bak sen !

Ergenekon, daha öncede söylediğim gibi sadece bir senaryo. Değilse iddanameyi açıklasınlar. Kim , ispat edilmiş hangi suçtan yargılanıyor bilelim. Suçu kesinleşmeden , insanlara bu yapılanlar, insan hakları ihlâlidir. En azından vicdanlarda öyledir. Bu ülkenin Jandarma Komutanlığını yapmış , zor yetişen insanlardan biri şu an , korumaları gardiyan sanarak korkan, sağlığını kaybetmiş bir halde son günlerini beklemekte. Diğer Paşa 18 kilo zayıflamış. Yaşını başını almış insanlar mı terör örgütü kurmayı hedefliyormuş? Hadi canım sizde.. Kargalar bile güler buna..

Keşke, herkese dokunsalar da ülke temize çıksa. Seçerek dokunursanız, haklıyken haksız durumuna düşersiniz.

İbrahim Şahin maşadır. Mehmet Ağar ve o dönemin siyasilerinin dokunulmazlıklarını kaldırıp yargılayın. Kilit nokta onlar.

Erdal Sarı Zeybek ne kadar doğru konuşuyor. Terörist başı İmralı'dan örgütü idare ediyor, Ordu'nun en üst kademelerinde bulunan emekli paşalar terör örgütüne hizmet etmekten yargılanıyor.

Ben diyorum ki; Amerika'nın talimatıyla bu son operasyon yapıldı. Gündemin değişmesi gerekiyor.

Gazze'de insanlık dramı yaşanıyor. Başbakan aslanlar gibi kükrüyor. Gülüyorum. Dokunulmazlığım olsa çıkıp soracağım kendisine;

"Sayın Başbakan, CHP , meclis bildirisi yayınlayalım, altına imzalarımızı atalım dedi. Neden bağlayıcı hususlar var, imza atamayız." dediniz ? E o zaman şu demek oluyor, herhangi bir durumda İsrail'e ;
ben senin hakkında attım tuttum ama seni de aynı zamanda korudum, yapılmak istenenlere engel oldum.

Diğer ibret'te First Lady lerin toplantısı. Allah rızası için Emine Erdoğan'dan başka türbanlı yoktu.

Ben diyorum ki; Lady Erdoğan, madem müslümanlık bu giyim tarzını esas buyuruyor, diğer müslüman ülkelerin eşlerini bu konuda bilgilendirseniz.
Gazze'de ölü sayısı 900'ü geçti ! İMKB düşüşle kapandı. Dolar çıldırdı. İşsizler ordusu büyüyor. Sanayi kuruluşları teker teker kapanıyor. Ücretsiz izine çıkarılacak işçiler için Bölge Çalışma Müdürlüklerine talepler sıra bekliyor. Kredi kartı ve banka kredisi borçlarını ödeyemeyenlerin haciz işlemleri için 2 ay sonraya gün veriliyor. İç ve dış piyasalarda ki daralma yüzünden ithalât ve ihracat en düşük seviyede.

Ergenekon bahane, krizimiz şahane ! Nazım kördü, şimdi badem gözlü(!) İnsanlar susuyordu, şimdi kahkaha atıyor !

Saygılarımla.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

güzel...

zelinartug 
 14.01.2009 17:27
Cevap :
Teşekkürler kısa ve anlamlı yorumunuz için. :)) Sevgiyle ve aydınlık kalın.  15.01.2009 0:04
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 347
Toplam yorum
: 959
Toplam mesaj
: 108
Ort. okunma sayısı
: 1343
Kayıt tarihi
: 31.10.07
 
 

İstanbul 25 Temmuz : /… İşletme tahsil ettim. Özel ilgi alanım olduğu için 2 yıl Psikoloji okudum..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster