Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Murat GÜLCEK - Yakamoz35

http://blog.milliyet.com.tr/gulcek

24 Eylül '08

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
560
 

Ergenekon ve siyaset

Ergenekon ve siyaset
 

Ahh Siyaset


Uzun süredir merak ediyordum Tuncay Özkan nasıl bu Ergenekon soruşturmasına dahil edilmedi diye. Aslında soruşturma kapsamında Doğu Perinçek, Kemal Alemdaroğlu ve İlhan Selçuk’la birlikte on iki kişi gözaltına alındığında. Tuncay Özkan şu açıklamayı yapmıştı.

“ Türkiye’yi bir grup gericinin eline bırakmayacağız .Bir şey varsa beni de gözaltına alsınlar. Kimseden korkmuyorum. Türkiye için savaşacağız.” demişti. 11 ağustos’taki Fatih Altay’lının “Teke tek” programında Altay’lının “Seni neden gözaltına almadılar.” sorusuna. “ Alırlar canım merak etme.” cevabını vermişti. Beklenen gün geldi çattı ve Tuncay Özkan gözaltına alındı. Aktif muhalefette bulunan Özkan’ın bugüne kadar neden gözaltına alınmadığı ise hala meçhul.

Sakın beni yanlış anlamayınız. Ben gözaltına alınsın falan demiyorum ama. Bu güne kadar askeri, polisi, sanatçısı, gazetecisi, genci, yaşlısı, travestisi alındı da neden Özkan sona saklandı onu anlayamadım. Şimdi ne olacak? Birkaç gün sonra salacaklar Tuncay Bey’i. Tıpkı Nurseli İdiz gibi. Bunlar hükümetin şaşkınlıkla yaptıkları şeyler bence. Şaşkınlar. Çünkü saklayacak o kadar çok şeyleri var ki, ne yapacaklarını onlarda şaşırdılar.

Bu şaşkınlık içerisinde kendi işleri ile uğraşmaktan. Dünya’nın ekonomik krizde olduğunu bile göremiyorlar. Türkiye’ye ne olmuş, ne olabilirmiş kimsenin umurunda değil. Memleketin rant yiyicilerini dinleyip takip ettikleri için olanın bitenin farkında olmadan bize bir şey olmaz hesapları yapıyorlar. Tabii biz Türk’üz bize bir şey olmaz öyle değil mi?

Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı finansal piyasalarda çok büyük bir deprem olduğuna dikkat çekti, endişelerini anlattı. Ortalığın henüz yatışmadığını ve yatıştırmak için başta Amerikan Merkez Bankası olmak üzere dünya merkez bankalarının büyük çaba gösterdiğini anlattı.

Tofaş Türk Otomobil Fabrikası Avrupa’da yaşanan ekonomik durgunluk ve belirsizlik sebebiyle azalan siparişleri göz önüne alarak 24 Eylül ve 8 Ekim arasında üretimi durduracaklarını açıkladı.Bu sürede nöbetçi personelle bakım yapacaklarını bildirdiler.

Turgutlu ilçe kongresinde eski TBMM Başkanı ve AKP Manisa milletvekili Bülent Arınç’ın kuru üzümde yaşanan bazı sıkıntılar nedeniyle “ bizi öldürdünüz, bizi yok ettiniz, bu sebeble AKP ve hükümetinize teessüf ederim.” diyen AKP’li çiftçiye nasıl cevap verdiğini hepiniz görmüşsünüzdür.Bunun böyle mi olması gerekmektedir. Kendi görüşlerinde olmayanların CHP’ye mi geçmesi gerekmektedir. Hükümetin başında olan insanların artık tükenmekte olan sanayicilere ve esnafa kulak vermesi gerekmez mi?

Şimdi bütün bu olan bitenlere belki ışık tutacak bir olay cereyan etti geçen gün. Perşembe günü Uğur Dündar’ın yönetiminde bir düello var. CHP Grup Başkan Vekili Kemal Kılıçdaroğlu ile uslubunu hiç beğenmediğim Akparti Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat canlı yayında tartışacaklar. Günlerdir süren tartışma ve atışmaları bakalım bu programda sonlandırabilecekler mi?

Haydi bakalım vatana millete hayırlı olsun…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ergenekon konusunun hiç inandırıcılığı yok.Amaç insanları korkutmak,yıldırmak.Atatürk'çüleri tutukluyorlar.Deniz fenerinin neden hiç üzerine gitmiyorlar?Sevgilerimle...

yurttabirgül 
 25.09.2008 18:33
Cevap :
Ortada bariz bir kayırma var.Cem Uzan'ın ve Ergenekon'un bu kadar üzerine giden iktidar nasıl olurda Deniz fenerini görmezden gelir.Bu kıyakçılık değilde nedir ? Bu suçları örtbas etmek değilde nedir ? Tarafsız olmaya çalışıyorum fakat sorularımın cevabını bulamıyorum. Bulamayınca taraf olmak zorunda kalıyorum.Atatürk,laiklik,cumhuriyet diyen herkes içeri alınıyor bu nasıl bir iş anlamak mümkün değil.Katkınız için teşekkürler.Selamlar.  25.09.2008 23:28
 

Bir gün sen de alınırsın içeri... Bugünküler olmazsa yarınkiler tarafından:) Sevelim sevilelim, dünya kimseye kalmaz.... Selam ve saygılar Murat Bey!

murat ertaş 
 24.09.2008 19:34
Cevap :
Murat bey zaten bende bugüne kadar hiç girmedim bu siyaset işine.Dışarıdan tenis maçı seyreder gibi seyrediyorum bir o tarafa bir bu tarafa :)) İnsanoğluyuz işte kanımız kaynıyor.Edebiyat ve felsefeden de anlamayınca arada bir frenliyemiyorum kendimi bir iki cümle yazayım istiyorum. Zaten siyaset üzerinde polemiklere girecek biri değilim.Benide alırlar falan içeriye uğraşamam onlarla...Selamlar,saygılar sevgili adaşım...  24.09.2008 23:15
 

Gerçekten çok önemli bir noktaya parmak basmışsın değerli arkadaşım. Tuncay özkan bu güne kadar neden gözaltına alınmadı? Acaba gocundukları bir şey mi vardı da o gocunduklarına kılıf bulana kadar beklediler mi? Selamlar, sevgiler.

Hilmi Polat 
 24.09.2008 13:11
Cevap :
Tuncay Özkanın içeriye alınmayışı benimde ilgimi çekti HilmiBey.Bunun içindede bir iş olsa gerek diye düşündüm hep.Bakalım dışarı çıkınca anlatır herhalde olan biteni.Sanırım onunda saldırılarına maruz kalmak ağır gelir diye dokunmadılar bugüne kadar.Çünkü T.Özkan belli bir grubun başını çeken bir insan.Fakat denizfenerini ört bas etmek için ünlü isimleri içeriye alıp gündem değiştirmeleri gerektiği için dayanamadılar ve onuda içeri aldılar diye düşünüyorum.Bundan sonrasını hep beraber göreceğiz.Mitinglerin başında durduğu için sanırım içeri atamazlar kendisi.Teğmenlerle darbe girişimide yapamaz.Neyse bakalım bunun altından ne çıkacak.Katkınız için teşekkürler. Selamlar,saygılar.  24.09.2008 18:14
 

Efendim gündemdeki bütün bu olup bitenler aslında iktidar partinin çırpınışları yani en önemli gündemi-deniz feneri ortadan kaldırıp yerine Tuncay Özkan'dı,Eruygur'du bilmem Nurseli İdiz idi diye ortalığı karıştırmak.Tuncay Özkan'ın bi kitabında şu dizleler vardı: Bir yalan söylersiniz o yalanı başka bir yalanla örtersiniz.Bi süre sonra bi bakmışsınız ki o yalanlar ayağınıza dolanıyor,kurtulmak için gene yalan söylersiniz...Fazla söze ne hacet efendim her şey ortada ancak gören körler olduğu müddetçe uyguladım marşşş Akp olacak! Saygıyla...

Serçe! 
 24.09.2008 13:03
Cevap :
Tuğba hanım kesinlikle katılıyorum düşüncelerinize.İktidar partisinin tabiri caizse etekleri tutuştu.Bu ateşle birlikte kimleride yakarım diye düşünüyor. Ergenekon hikaye.Denizfenerine karşı kullanılan bir nevi hükümet gücü.Her saldırıdan sonra mutlaka birilerini toparlıyorlar.Bu kadarda çocukça bir oyun olmaz.Bu dava başlayıp bitene kadar sanırım blogta yazanlarda dahil olmak üzere tüm akp karşıtları içeriye alınacak gibi.Tuncay Özkan'ın içeriye geç alınışının nedenini çok merak ettim,belki çıkınca kendi anlatır.Yalanla ilgili sözlerine ise kesinlikle katılıyorum.Yalanı birkere söylemeye gör gerisi çorap söküğü gibi gelir.Katkınız için teşekkür ederim.SAYGILARIMLA...  24.09.2008 18:05
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 150
Toplam yorum
: 1022
Toplam mesaj
: 41
Ort. okunma sayısı
: 1008
Kayıt tarihi
: 25.04.07
 
 

İzmirliyim;Şehrimi ve ülkemi seviyorum.Yaşamayı seviyorum. Eğlenmeyi, eğlendirmeyi seviyorum..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster