Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Temmuz '08

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
393
 

Ergenekon ve yansımaları!....

Son günlerde ülkenin gündemi bu Ergenekon ve kapatma davaları nedeni ile allak bullak oldu. Birileri ülke gündemi ile oynuyor ama, ne hikmet ise kimse çözemiyor.
Herkes bu Ergenekon olayı üzerinden rant sağlamaya çalışıyor.

Efendim birileri çıkıp meydanda göz altıların haksız olarak yapıldığını savunuyor. Açıklamanın üzerinden yirmi dört saat geçmeden savundukları insan tutuklanınca biz yüce Türk Adaletine güveniyoruz diyorlar.

Kimsi çıkıp bunlardan örgüt olmaz diye, Avukatlığa soyunup savunma yaparken. Gözaltındaki şahısların ev ve bürolarından çıkan belgeleri görünce adalet gerekeni yapacaktır tezini savunmaya başlıyor.

Ben bu açıklamaların hepsini takip ederek sonucu görmek için yazı yazmadım. Adalet yok diyenler söylediklerine pişman oldular.

Cumhuriyet savcılarının talimatı ile göz altına alınan bazı şüphelilerin, konu ile ilgisi olmadığı anlaşılınca serbest kalmaları, ülkemizde Adaletin var olduğunu bir göstergesidir.

Bu olayı, bir siyasi olay ve iktidar kavgası olarak göstererek halkı isyana teşvik edercesine, ” Atatürk’ ü ve Cumhuriyeti sevenler göz altına alınıyor, sevmeyenler serbest bırakılıyor” gibi saçma açıklamaların saçmalığı mahkemenin verdiği kararlar ile göz önüne serilmiştir.

İnsanların hangi mevki ve makamda olmaları onlara suç işleme hakkı tanımaz. Bu gerçeği bu ülkede yaşayan her kes bilmek zorundadır.

Bu ülkede, bu bayrak altında yaşayan her kes Atatürk ‘ü ve Cumhuriyeti sevmektedir. Kimse çıkıp da ben Atatürk ‘ü ve Cumhuriyeti seviyorum diye ayrıcalık isteyemez. Biz de seviyoruz ama kanunlarına uyuyoruz. Ülkemize baş kaldırmıyoruz. Bu neden ile kimse bizi göz altına alıp, tutuklamıyor.

Bunların liderleri olduğu iddia edilen emekli paşaların evlerinde ve ya ofislerinden çıkan belgelerde genelkurmay başkanımız hakkında hazırlanan belgelerin bulunması çok şaşırtıcıdır.

Daima genelkurmaya sığınan insanların, genelkurmay başkanı hakkında da dosya hazırlamaları akıları karıştırmıştır.

Acaba bunlar emekli oldukları kurumu da mı ortadan kaldırmayı planlıyorlar?

Tüm bu soruların cevaplarını önümüzdeki günlerde tamamlanacak olan iddianameden öğreneceğiz.

Görelim kimler haklı, kimler haksız.

Buna yüce Türk Adaleti karar verecektir.

Kimse bu bayrağa, millete ve devlete baş kaldıramaz.

Kaldıran mutlaka ama mutlaka cezasını bulur.

Adalet mülkün temelidir.

hidayetozdemir0266@hotmail.com

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

eRGENEKON BÜGÜN GELİNEN NOKTADA KANAYAN BİR YARA HALİNİ ALMIŞTIR. bİR AN ÖNCE iDDİANAMENİN HAZIRLANARAK BU İNSANLAR NEYLE SUÇLANDIKLARINI BİLMELİDİRLER, TOPLUMDAKİ GERGİNLİKTE ARTIK SONA ERMELİ.

Sonsuzluk (Osman Özeker) 
 11.07.2008 1:21
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 72
Toplam yorum
: 35
Toplam mesaj
: 15
Ort. okunma sayısı
: 646
Kayıt tarihi
: 11.06.08
 
 

1966 Adıyaman doğumluyum. İlk, orta ve lise öğrenimimi aynı şehirde okudum. Ankara Üniversitesi'nden..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster