Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Mart '08

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
690
 

Ergenekon yazarlarımızı tanıyalım (1)

Ergenekon yazarlarımızı tanıyalım (1)
 

http://www.mustafamumcu.com/forum/index.php?topic=423.0


Fikrinden faydalandığım SOLOHAN arkadaşıma ve eli ayağı düzgün MB Logo'ları kullanmamıza olanak tanıyan Mustafa MUMCU arkadaşıma sonsuz teşekkürler..

Gelelim Blog söyleşimize ;

Biliyorsunuz yaklaşık bir aydır ülke gündemini işgal eden bir soruşturma süreci yaşıyoruz. Henüz davası açılmayan ve iddianamesi hazırlanmamış bu operasyon çerçevesinde çeşitli gözaltına alınmalar oldu. Gözaltına alınan isimler açısından bomba etkisi yapan bu soruşturma sonucunda İlhan Selçuk ve Kemal Alemdaroğlu yurtdışı yasağı şartıyla serbest bırakıldı Doğu Perinçek cezaevine kondu.

Ben bu yorumumda bu olayın Milliyet Blog yazarları tarafından ne şekilde değerlendirildiğinin altını çizmeye çalışacağım. Dolayısıyla yazarlarımızı gruplara ayıracağım.

Hızlı Gonzales Blog Yazarları : Gözaltına alınmalar ilk duyulduğunda bu haberi bize çok seri bir şekilde duyuran blog yazarlarıdır. O kadar hızlı davranmışlardır ki bazı uluslararası haber ajansları bu arkadaşlarımızı haber kaynağı olarak göstermek zorunda kalmışlardır. Olay duyulur duyulmaz yazı yazma alışkanlıkları asla yoktur ancak dudaklarının kenarlarında görebileceğiniz hınzırca bir gülümseme eşliğinde aşk ile şevk ile yazmaya devam ederler.

Hesap Soran Blog Yazarları : Olaylara tepki gösteren ve özellikle gözaltına alınma şekillerine isyan eden blog yazarlarına "Demek Hepiniz birer Selçuk'sunuz cevap verin bakalım" diyen ve daha sonra Ömrü boyunca Selçuk'un yanında mıydınız? Onunla beraber hapis yatacak mısınız? gibi dahiyane sorular soran blog yazarlarıdır. Ne yapmalıyız? diye soru soran okurlarına bazı gazete manşetlerini okumalarını önerirler. Yapıları gereği sorgulamaya alışıktırlar.

Ombudsman Blog Yazarları : Tanrım beni bir Bilge olarak yarattığın için sana Hamd-ü Senalar olsun diyen blog yazarlarıdır. Bu konu hakkında asla ve kat'a blog yazmamışlardır ama bloglara yazdıkları destan yorumlarla ufkumuzun açılmasını sağlarlar, operasyon da nelerin olup bittiğini ve nelerin yapılması gerektiğini, bundan sonra nelerin olacağını onlardan öğreniriz.

Dinozor Blog Yazarları : Gözaltına alınmaların ilk gününden bu güne kadar özellikle eskitüfek İlhan SELÇUK'un yanındadırlar. Hatta içlerinde hızını alamayıp amatör fotoğraf makinası ile Gazete Binasının önünden: "Saat 19.15 Ben Oradaydım ! " diye haberler yazıp gazeteciliğe bile soyunanları vardır. Aydınlanma Abidesi olarak gördükleri İlhan SELÇUK 'u artık bayrak yapmışlardır. Nesli tükenmek üzere olduklarından müşterek muhafazaya alınmışlardır.

25.Mart.2008/Salı

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Siz çok güzel bir mizahi dille katagorileri belirlemişsiniz. Ne olur rica etsem birazda gelen yorumlara cevap verme inceliğini göstermeyenler içinde bir katagori belirleseniz. Yazık bir yemin edicem valla bir daha kimseye yorum yazmayacağım...:))) Selamlar sevgiler..

Zeynep Gülay 
 29.03.2008 22:21
Cevap :
Teşekkür ederim."Ergenekon Yazarlarımızı Tanıyalım" serisine ikinci blogda son verdim.Yaptığım mizahi değerlendirmelere kendimide kattığım halde (blog yorumlarını okuduysanız) alınganlık gösterenler oldu.Belirttiğiniz konuda haklısınız.Bloglara yorum yazanlar o blogları önemli buldukları için yorum yazmışlardır.Yanıt verilmesi sanırım bir nezaket kuralıdır.Bu konuyu ilerleyen günlerde gündeme getireceğim.Göstermiş olduğunuz duyarlılığa ve katılıma tekrar teşekkür ediyorum.Sevgi ve saygılarımla...  31.03.2008 14:51
 

sevgili Tekbaşına arkadaşım. Şöyle ki ;bırak yorum yazmayı , suya sabuna dokunmayanlar, bana dokunmayan bin yıl yaşasıncılar, neme lazımcılar, ne olur ne olmazcılar....varılan bu noktada kafayı yemek üzere olup, yemeden içmeden kesilenler, kendini herşeyden sorumlu sayanlar ve sananlar, işi gücü bırakıp ,gazetelerin, kitapların arasında kendinden geçmiş sürekli teori üretenler v.s v.s...Mizah penceresinden bakmak olaya, hoş olmuş. Açımçası ben de kendime geldim biraz. Sevgi ve aydınlıkla daima...

Neşe İleri 
 26.03.2008 20:08
Cevap :
Değerli Arkadaşım.Belirttiğiniz gibi kategorileri çoğaltmak gerçekten mümkün.Çok güzel örnekler vermişsiniz.Benim esas sona sakladığım bir kategori var onunla beraber sizinkileri değerlendirip yeni bir blog yayımlayacağım.Yürekten sevgilerimle....  26.03.2008 21:37
 

Bloğu şimdi gördüm. Çok hoş. Sevgilerimle.

Solohan 
 26.03.2008 15:52
Cevap :
Vallaha Solohan kardeşim görmeyeceksin diye aklım çıkacaktı yerinden.Sınav sonucunu bekliyorum güzel arkadaşım :))) Saygı ve Sevgiler.....  26.03.2008 16:07
 

çok yerinde tesbit. zaten merak ederim bunca zamandır, yazanların bir çoğunun başka işi yok sanırım, yemek de mi yemezler, sevişmezler mi. internette, tv de olan her şey ile ilgili anında yazı. ilginç olan bu yazılar da hemen yayına alınıyor (4 gündür yolladığım bir yazıdan haber yok). yav insan yazmak için okumaya hiç olmazsa zaman ayırır, bunlar da o da yok:)

Doğan Durgun 
 25.03.2008 23:42
Cevap :
Sayın DURGUN.Duyarlılığınız ve katılımınız için teşekkür ediyorum.Dört gündür yazınızın yayımlanmaması çok garip bir durum.Umarım red olmamıştır.Bir ara bir arkadaşımız bu sorunu lakabına taşımıştı.Sanırım gündeme almakta yarar var.Saygı ve Sevgilerimle....  26.03.2008 0:07
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 262
Toplam yorum
: 1320
Toplam mesaj
: 253
Ort. okunma sayısı
: 1489
Kayıt tarihi
: 27.09.07
 
 

Anadolu'nun doğusunda sonradan ismi değiştirilen köylerden birinde zemheri zamanına denk gelen bi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster