Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Nisan '13

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
215
 

Erkan Zengin'e verilen ibretlik (!) ceza

Erkan Zengin'e verilen ibretlik (!) ceza
 

Ben bu suça ortağım.. İnsanlık adına..


“Eskişehirspor Kulübü sporcusu Erkan Zengin’in, slogan içeren tişört giymesinden dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle takdiren ihtar cezası ile cezalandırılmasına karar verilmiştir”.

"İbret olsun cümle aleme. Demek gidip İsveç Milli Takımı'nda oynarsın haa.. Al bakalım bu sana ihtar.. Her hareketini izliyoruz... Sana yağmurlu havada su yok bundan sonra..."

Ne yapayım?? Düşündüm, düşündüm, yine düşündüm.. Bu cezaya bundan başka bahane bulamamışlardır dedim..

Erkan Zengin; maçta gol attıktan sonra, geçen yaz hayatını kaybeden futbolcu arkadaşı Ediz Bahtiyaroğlu'nu bu şekilde anma ihtiyacı hissetmiş. Ne var bunda bu kadar korkacak? Ne yazmış slogan olarak? Bölücülük mü yapmış, A partisinin seçmenini B partisine mi çekmeye çalışmış, teröristleri mi övmüş, reklam mı yapmış? Ne yapmış?

Yahu kardeşim; insan en azından ölene saygısından vermez bu cezayı.. Zavallı Ediz'in kemikleri sızlamamış mıdır bu ceza karşısında? Ediz terörist miydi, bölücü müydü, siyasetçi miydi, şirket sahibi miydi? Öyle olsa bile, adının anılmasında ne mahsur var? Bu mu adalet anlayışınız?

Yazıklar olsun, insanlık ölmemiş, kemikleri bile çürümüş.. Bu ihtarın nasıl bir açıklaması vardır? "Ben Türk değilim" deyip de İsveç Milli Takımı'nda oynamayı seçti diye mi bu tepki? Eğer öyleyse, nerde kaldı sporun birleştiriciliği, kardeşliği? Eğer öyleyse, "ırkçılık" kelimesi bile bu cezanın karşısında masum kalmaz mı?

Bu TFF'de PFDK'da ahkam ve ceza kesen adamlar nasıl bir ruh halindeler? Bu cezayı "kabul" buyuranlar o ellerini vicdanları sızlamadan nasıl kaldırdılar? Hangi hukuk gerekçesine sığındılar?

Yazık.. Sorular sorular sorular.. Bir cevap alamadığımız sorular.. Bırakın cevabı, muhatap aramakla geçiyor hayat sorularımıza..

Ben ne Ediz'i ne de Erkan'ı tanırım. Ama ölen bir arkadaşını anan futbolcuyu takdir etmek, hareketi karşısında acı da olsa bazı duyguları yaşamak varken; duygunun en uzağından geçen "öfke" ile hareket etmek... Hangi vicdan tahammül eder?

Bu yazıyı yazmak boynuma ve vicdanıma borçtu... Kimlerin ne cezaları "ertelendi, iç edildi, görmezden gelindi" şu son 2 yılda..  Galatasaraylısı, Fenerbahçelisi, Beşiktaşlısı.. Kimse "en çok bizim canımız yandı" ya da "En çok şu takımın canı yandı" diye gezinmesin ortalıkta..

En çok Ediz'in kemikleri sızladı.. En çok ailesinin ve sevenlerinin canı yandı..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 93
Toplam yorum
: 66
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 561
Kayıt tarihi
: 27.01.09
 
 

Elektronik ve haberleşme mühendisiyim. Galatasaray taraftarı; evli; 1 erkek çocuk babasıyım. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster