Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

31 Aralık '09

 
Kategori
Sosyoloji
Okunma Sayısı
194
 

Erkek, gelişmeyi engelleyen yegane faktördür

Erkek, gelişmeyi engelleyen yegane faktördür
 

Google`dan aldim


İslam ülkeleri neden bir türlü gelişemez, demokrasiye geçemez, modernleşemezler. Dünya petrol rezervlerinin büyük bölümüne sahip olmasına rağmen zenginlik ülkelerin vatandaşlarına yansımaz. Vatandaşların durumları içler acısıdır. Ortadoğu her zaman patlamaya hazır barut fıçısı gibidir. İslam ülkeleri birbirleri ile savaş yapmaya, birbirlerine kazık atmaya hazırdırlar. Peki bunun yanında gelişmiş ülkelere baktığınız zaman dikkatinizi çeken bir durum görüyor musunuz? Yok yok düşündüğünüz gibi değil. Buradaki faktör kadın faktörüdür. Bayanların el attığı her yerde düzen, disiplin, hoşgörü, güven, zeka, saygı, özgürlük ve demokrasi hakim olur. İslam ülkelerinde kadının yeri arka plan olduğu için, islam ülkelerinin gelişmiş ülkelerin arasındaki yeride geri plan oluyor.

İslam ülkelerinin kadını arka planda tutmalarının nedeni kadınların başarısından ve zekasından korktuklarındandır. Kadınları siyasi arenadan iş dunyasından uzak tutmak için ellerinden geleni yapmaktadırlar. Ne zamanki kadınlar politikada baş göstermeye başlayacak, ülkelerdeki gelişmelerde birbiri ardına kendini gösterecektir.

Her başarılı erkeğin yanında zeki bir kadın, her gelişmiş ülkenin tarihinde ülkeye değerler kazandırmış kadınların imzaları mevcuttur.

Ömer Faruk MENCİK YILMAZ bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 377
Toplam yorum
: 181
Toplam mesaj
: 57
Ort. okunma sayısı
: 705
Kayıt tarihi
: 05.08.06
 
 

Türkiye'yi ve Türk insanını çok seviyorum. Dünyada bütün canlıların yaşam hakkı olduğuna inanıyorum...

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster