Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Ağustos '08

 
Kategori
Mizah
Okunma Sayısı
4738
 

Erkek adam, karısına ev işlerinde yardım etmeli mi?

Erkek adam, karısına ev işlerinde yardım etmeli mi?
 

Bence kesinlikle hayır!
İddia ediyorum bu yazıyı sonuna kadar okuduktan sonra, siz hanımlar da benimle aynı fikirde olacaksınız.


Yani sen şimdi tut inşaatta 8 saat kürek salla yada ne bileyim metrelerce tuğla- tuğla duvar ör, ondan sonra eve gel, geç bulaşığın başına. Olacak iş mi şimdi bu?

Ya da borsada çalışıyormuşsun, kulağında telefon, saatlerce gözün ekranda, bir gün içerisinde ellinin üzerinde alış veriş, kar, zarar, sinir boşalmaları ve bamteli gibi gergin anlar.

Sonra tut eve gel, yatak odasının tozunu al. Yuh yani! Daha da neler!!!

Dur dur! Daha da güzel bir misal: İlk okul öğretmenisin mesela. Üçüncü sınıfta öğretmenlik yapıyorsun. Yirmibeş tane canavara bölme- çıkartmayı öğretiyorsun, sonra beden eğitimi, sonra da türkçe dersi. Kafan olmuş sepet gibi. Yorgun ve bitkin bir vaziyette eve geliyorsun, atıyorsun ayaklarını masanın üstüne ve sesleniyorsun hanıma:

- Şükran ordan soğuk bir bira getirirmisin hayatım, bugün işyerinde çok yoruldum...

- Haşiiiiiim bırak şimdi birayı işlerimi yetiştiremedim, annenler gelecek. Ben evi süpürürken fasulyenin yanına pilav yapıver. Hem annen benim yaptığım pilavı sevmiyor. Mutfakta içiver biranı!

Dınınıııııın!

Var mı böyle kepazelik demez mi insan şimdi. Bir güzel tepesi atmaz mı adamın şimdi?

Erkek adamın, hele de bir türk erkeğinin yapacağı iş mi bu. Yani sevgili hanım arkadaşlarımızın bu durumda biraz anlayışlı olmaları gerekmez mi?

Tamaam belki üç, belki de beş tane nur topu gibi, boy boy çocuk doğurmuş olabilirsiniz. Ne varmış canım bunda? Dünyada 5 küsür milyar doğum gerçekleşmiş. Tanrı’nın siz hanımlara buyurduğu en kutsal görev bu.

Tamaaam belki eşinizin mesleğinden sağladığı gelir yetersiz olabilir, dolayısıyla siz de ev hanımlığa ek olarak işe gitmek zorunda kalabilirsiniz. Eeee ne de olsa hayat müşterek. Yaşam çetin bir mücadeleyse eğer, bazı sorunları birlikte göğüslemek gerekir dimi ama.

Tamaaaam! Çocukların biri- ikisi hasta olmuş olabilir, en büyüğü ergenlik çağında bir sürü sorun çıkarabilir. Olası şeyler bunlar.

Tamaaaam! Kayınvalidenizin de kaprislerini çekmek var hayatta. İşyerinde sinirleri iyice bozulmuş eşinizin, keyfini yerine getirmek her zaman kolay olmayabilir. Ama unutmamalı ki bütün bunlar iyi bir ev hanımı olarak görevinizdir.

Bakın hatırlatmak için; kadının görevlerini aşağıdaki listede sıralıyorum. Bu listeyi kopyalayın ve sürekli yanınızda bulundurun lütfen!

Çocuk doğurmak kadının işidir!

Çocukların terbiyeli yetişmesi kadının işidir!

Ev işi kadının işidir!

Evin huzurunu sağlamak kadının işidir!

Erkeğin bozuk sinirlerini tamir etmek kadının işidir!

Hayat müşterek olduğu için gelir yetmezse, ev işinin yanısıra çalışmakta kadının görevidir!

Orgazm taklidi yapmak ta kadının işidir!

Gerekiyorsa tarla sürmek, çeşitli tacizleri atlatmak, erkeğinin arasıra zamparalıklarını hazmetmek, son zamanlarda sıklaşan serhoşluğunu çekmek, çocukların çeşitli dertlerine yetişmek, kayınvalidenizin iğnelerinin yaralarını sarmak, bunlar hep kadının görevleridir. Herifinizin hevesi gittikten sonra, sevişmenin ne olduğunu hatırlamakta güçlük çekiyor olabilirsiniz, bunlar doğal şeyler. Az evvel de tespit ettiğimiz gibi; neydi hayat? Evet hayat müşterekti.

Evet hayat müşterek.

O halde 8-10 saat çalıştıktan sonra eve yorgun argın gelen eşinize ev işlerinde yardım eder misin diye soramazsınız. Çünkü, doğa ( tabiyat, Allah, adını ne isterseniz koyun ) kadınla erkeğin görevlerini ayırmış.

Kadının görevlerini saydık. Şimdi erkeğinkilere bakalım.

İş bulabilirse çalışmak. Bulamazsa kahvede stres atmak!

Yaramazlık yapan çocukları pataklamak!

Kısa kollu giydi diye karısını tokatlamak!

Kısa kollu giyinen kadınlarlın arkasından yürürken vahşi seks fantezilerine dalmak!

Cinsel güdülerini gidermek için çeşitli zamparalıklar yapmak!

Maçlarda hakemlere küfür etmek!

Kaybedilen maçlardan sonra, evde huzursuzluk çıkarmak!

Evdeki düzenin bozulmaması için, despotluğu elden bırakmamak!

Bu listeyi daha çoooook uzatabiliriz ama, hanım arkadaşlar herhalde bu görev listelerindeki eşitsizliği ve haksızlığı anlamıştır. Erkeğin listesi kadına göre çok daha uzun, dolayısıyla ona dokunmayın ve hayatın müşterek olduğunu unutmayın.

Hadi bakalım hanımlar; hep bir ağızdan; neydi hayat?

Ha-yat Müş-te-rek.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

:)))) Keşke hayat müşterek olmasaydı da kadın KADIN gibi erkek de ERKEK gibi yaşayıp gül gibi geçinseydik. :))))))) Oysa şimdi sadece gülüp geçiyoruz...Sevgiler

Esma KAHRAMAN 
 03.09.2008 13:55
Cevap :
Değil mi? Güzel bir yorum oldu bu. " Keşke hayat müşterek olmasaydı " Böyle müşterek olacağına olmasın daha iyi. Sevgiler...  03.09.2008 14:07
 

hakikaten çok yoğun bir iş temposunda çalışmışsa eve gelip bir kap sıcak yemek bulamaması kötü bir durumdur, ama eşi çalışan erkek bir zahmet bir işin ucundan tutuverecek artık, çünkü hem evde hem işte çalışmak biz hanımlar için çok yorucu :)

Dilek Fuçucı 
 01.09.2008 11:59
Cevap :
Tabii öyle bende aynı fikirdeyim aslında ama biz erkeklerin listesi siz kadınlara göre daha uzun olduğu için :))) Şaka bir yana: Haklısınız elbette öyle olmalı. Aksi halde hayat müşterek olmaktan çıkar. Sevgiler saygılar  02.09.2008 12:43
 

Okancığım, Ben yardım etmesine ederim de biraz sakar olduğum için hanım, hiç bir işe yaklaştırmaz beni :)) Ben de hazır sofraya oturur paşalar gibi yer,içerim arkadaş :)) Kestane kebap;acele cevap...Sevgiyle...

Mesut Selek 
 29.08.2008 22:36
Cevap :
Kestane kebap acele cevap dediğin yazıyı üç gün sonra cevaplamamın sebebi kesinlikle gıcık vermek değil sevgili öğretmenim:)) Açık açık söylüyorum: Resmen gözümden kaçmış bu yorumunu cevapsız bıraktığım. Özür:)) O senin söylediğini bende yapacağımda olmuyor. Bu sakarlık uyanıklığını Hanım kısa zamanda çözdü:) Bazı hallerde o benden daha sakar olabiliyor:)) Sevgiler saygılar Mesut Abi  02.09.2008 12:40
 

Şöyle bir bakıyorumda kadınların yorum istilasına uğramışsınız:) e zaten hayatın müşterek olduğu çıkmış ortaya blogda(!) söylenecek söz kalmamış.:))Ama daha çoook var yazılmayan kadınların görevleri..Hayatta dik durmalı,hata yapmamalı,işini,eşini utandırmamalı,hem bakımlı hem seksı hem anne olmalı vs vs.....:)))))sevgiler berlin e

son tual 
 29.08.2008 20:02
Cevap :
Merhaba sayın son tual. Nasılsınız? İyisinizdir inşaallah, eh 'nolsun bizden de ailecek iyilik, yuvarlanıp gidiyoruz. Hanım yanı sıra çalışıyor, çocuklara bakıyor, Evin işleriyle ilgileniyor. Ben de Cafe' lerde Bar'larda iş aramanın yorgunluğunu atıp eve gelip televizyon seyrediyorum dermişim:)))) Şaka şaka bizde hayat gerçekten mütşterek, laf olsun diye değil tabii. Hatta benim liste Hanım'ın listesine göre, gerçekten biraz daha uzun gibi. Kılıbık mı oldum ne? Neyse Çamaşır makinesi durdu daha fazla yazamayacağım, makinede kalırlarsa kokarlar. ::: ))))) Sevgiler saygılar Berlin'den.  29.08.2008 21:33
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 121
Toplam yorum
: 1031
Toplam mesaj
: 141
Ort. okunma sayısı
: 1791
Kayıt tarihi
: 29.01.07
 
 

Almanya'da doğdum. Haylaz bir öğrenciydim. 16 yaşımdan beri ticaretle ilgileniyorum. Şu anda büyük b..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster