Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Şubat '17

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
157
 

Erkek Egoları

Erkek Egoları
 

Sorgulanmayan hayat yaşanmaya değmez. (Eflatun)


Şu erkek egoları ne muhteşemdir. Sanırsın dünyayı onlar yarattı. Pi...leri var ya herşeyi yapabiliyorlar o yüzden... Herşeye hakları var sanki...

Bugün tesadüf eseri kulak misafiri olduğum bir konu hakkında bir grup erkek konuşurken duymuş olduğum bir konudan bahsetmek istiyorum. Kadın şoförler arabayı kullanırken panik anında fren yerine gaza basıyormuş. İstatistiklere bakacak olursak trafikte en fazla ölümlü kazalara sebebiyet verenler erkekler. Ama biz bayanlar bunu erkekler gibi egomuzu yükseltmek için kullanmıyoruz. Ha şunu da belirteyim bütün erkekleri de aynı kefeye koymuyorum, sadece herşeyi en iyi kendilerinin yaptığını düşünen erkeklere söylüyorum. Arkadaşım sen daha kundaktayken bahçedeki arabayı kaçırsan ailenin bütün fertleri heyt be gördünüz mü oğlumu nasıl arabayı kaçırıp da kullanıyor diye poh pohlarken, kız çocuğunuz aynı şeyi yapsa 'oro... mu olacan kız sen başımıza' diye lafı yapıştırıyorsunuz. Bayanların birçoğunun arabayla tanışma yaşı 18 olup ehliyetini almış olsa bile güvenilip de araba verilmezken, erkek çocukları doğuştan araba sürmeyi bildikleri için ehliyet almasalarda olur sıfatıyla her yaşta araba sürülmesine izin veriliyor.

Erkekler kadınlar eşittir muhabbeti yapmak değil amacım zaten yaşadığımız toplum bakımından da öyle olmadığı gayet aşikar. Erkek de ev temizler, erkek de çocuk bakar vs istediğimiz eşitlik bu değil ki bununla da yetinenler yok değil. Hayalimizdeki eşitlik de çok ütopik olduğu için hiç bir zaman erişemeyeceğimiz bir noktada ve biz bayanlarında bunu kabullenmesi gerekmekte. Ha kabullenelim derken boyun eğip erkek ne derse o dur anlamında da değil ama kendimize de biraz gerçekçi olup kabul edelim. Ata erkil bir toplumda yaşamaktayız. Ama erkeklerinde anlaması gereken bir konu var. O küçümsedikleri, tam anlamıyla güvenemedikleri kadınların yaptıkları bütün işleri 1 haftalığına erkeklere yıkıp daha doğrusu 1 hafta erkeklerin bayan, bayanların da erkek gibi yaşamalarını istesek bütün erkekler akıllarını yer bence... Ama bu hayalimde olmayacağına göre ben paşa paşa elde etmiş olduğum azıcık ağzımıza bal çalınan eşitliğimle mutlu mesut yaşayayım.

Ütopik Zuzu

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Kadın erkek olmadan da yaşar maddi gücü yerindeyse ama erkek özellikle de bir kadının varlığına alışmışsa eğer, ne yazık ki zorlanır yaşamını sürdürmekte. Kadının olmadığı bütün mekanlar tatsız, tuzsuz, bereketsiz yemek gibidir. Kadınlar hayatın tadıdır, rengidir, keyfidir. Erkeklere sorun bakalım kadınlar olmadan nasıl olur yaşamları. Aynı şekilde bizler de öyle... Bizler birbirimizi tamamlayan Allah'ın yarattığı güzel varlıklarız. Yazınızdaki birçok düşüncenize de katılıyorum. Erkeklerin kadınlara olan davranışlarının değişmesi şarttır ve ne zaman bu tutumlar değişir de nezaketi ve saygıyı görmeye başlarsak o zaman ülkemizde bir şeylerin de düzeleceğine inanırız. Kadın doğuşundan itibaren ezilmiş bir varlıktır zira. Elinize sağlık, sevgiler.

Nermin Ayduran 
 01.03.2017 23:29
 

Erkekler kadın gibi yaşamayı becerirler de kadinlar o bir hafta erkek gibi yaşamayı becerir mi bilemem;)) hiç denemesinler bence;)) hem kadinlar hallerinden oldukca memnunlar;) selamlar..

Selda Çakmak 
 01.03.2017 14:58
 

Hak verilmez alinir, demokratik ulkelerde ki kadinlar aydan mi gelmis?

Newyorker 
 23.02.2017 22:43
Cevap :
Haklisiniz yazimda genel çerçevede anlattim aslinda ama kadinlarimizin cogu aldigi haklari yeterli gördüğü icin zaten fazlasini alamiyoruz biz kadınların çoğu anne ve siz erkeklerde yetiştiren ve böyle bir toplum yaratan yine biz kadınlar sizlerde lahana içinde büyümediniz. Igneyi biraz da biz kadınlar olarak kendimize batirmaliyiz.   24.02.2017 9:59
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 10
Toplam yorum
: 4
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 138
Kayıt tarihi
: 16.02.13
 
 

Hergün yeni birşeyler öğrenmeye bayılırım hatta öğretmezlerse öğrenemezsem kudururum, öğrendikler..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster