Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Nisan '12

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
356
 

Erkek kadının neresinde?

Erkek kadının neresinde?
 


Şiddet ve cinsellik  daha çok kadın üzerinden işleniliyor!

Kullanılan dille, kadınlar bedene indirgeniyor ve sömürülüyor!

"Kadın ya ataerkil roller içine sıkıştırılmakta ya da ihanet eden, yuva yıkan, marjinal bir çerçeveye oturtulmaktadır.

Son dönemlerde ekranlarımızı dolduran yerli dizilerin neredeyse tamamında kadınlar içi boşaltılmış, değersizleştirilmiş bir nesneye dönüştürülmüştür. İhanet eden, evlilik dışı ilişkiler kuran, yuva dağıtan, temel değerleri hiçe sayan bir profille anne, hayat arkadaşı, daha ötesi herkes gibi insan olan kadın, bütün bu masum ve kutsal özelliklerinden çoğu kez ayrıştırılmaktadır.

Ya da tam tersi, dayak yiyen, zulme uğrayan, taciz edilen, tecavüze uğratılan, aşağılanan bir dille zavallı, acınası bir yaratığa dönüştürülmektedir.

Bu kadın figürü, hemen her türden televizyon yapımının adeta değişmez malzemesi olarak pervasızca kullanılıyor. Ya kadınları hedef alan programlara ne demeli.

Bizzat kadınların sunduğu, hem de seyircilerin istekleri doğrultusunda hazırlandığı iddia edilen ve adına kadın programları denilen bu programları, ben kadının kadına yaptığı en büyük bir zulüm olarak tanımlıyorum.

Kullanılan dil, işlenen konular, davet edilen konuklar, marjinal gündemlerle adeta ekranları başında bulunanların ruh sağlığıyla oynanıyor.

Bu programların bazılarında, toplumdaki en uç örnekler konu edilmekte, şiddet, gözyaşı ölçüsüzce kullanılmaktadır.

Hiçbir eğitici ve öğretici yanı olmayan bu programlarda magazin adı altında mahremiyetin sınırları ihlal edilmekte, genel ahlaka aykırı davranışların maalesef propagandası yapılmaktadır.”(milliyet)

Hımmm…

Erkekler bu durumun neresinde peki?!

 

Haber:

http://siyaset.milliyet.com.tr/-kadin-programlari-kadinin-kadina-yaptigi-en-buyuk-eziyet-/siyaset/siyasetdetay/04.04.2012/1523856/default.htm

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Tam göbeğinde. Hatta çoğu göbek altında... Hatta hatta öyle bazıları var ki, daha hiç tanımadığı bilmediği, görmediği, arada daha henüz bir selamın dahi geçmediği bir kadının G noktasında bile!!! Lafla taciz, saldırı yani şekerim. Mobbing kapsamında! Hem de kamuoyuna açık bir ortamda hiç utanmadan sıkılmadan yekten yazı yazarak. Hem de hem de isim de zikrederek!!!! Neresidir o ortam sizce??

Filiz Alev 
 06.04.2012 1:56
Cevap :
teşekkürler*sevgiler*  06.04.2012 9:12
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 432
Toplam yorum
: 2300
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 6069
Kayıt tarihi
: 08.10.06
 
 

Med cezir içinde kafasına estiği gibi yaşayan bir havva kızı birazcık kağıt kalem aşinalığı olmas..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster