Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Mart '07

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
827
 

Erkek neresini diktirsin acaba?

Erkek neresini diktirsin acaba?
 

Bir ülkede bir hocaefendi hanımların evlenirken kızlık zarını diktirmelerinin sadece kendilerini ilgilendirdiği yönünde fetva verdi. Eşlerine ister söyler ister söylemezler dedi. Bizden bazı hocalar da başladılar konuşmaya, duymuşsunuzdur. Yok efendim bu sahtekarlıktır, yok efendim zinaya teşviktir falan filan. Erkeklerimizin hassasiyeti malum, evlenecekleri hanımın üzerinde mümkünse ''göz izi'' bile olmasın arzusundalar. Bu düşüncenin okumuş yazmışlıkla da ilgisi yok. En baba okullardan mezun olmuş yurtdışlarında çalışmış delikanlılarımız bile iş evliliğe gelince köydeki Çoban Mehmet ile aynı vasıfta gelin aratıyor ailesine. Herkesin kendi tercihi tabii, saygı duyarım.

Namus denen şey nasıl ölçülüyor; neye göre bir kadını namuslu veya değil diye sınıflandırıyoruz?Sınıflandırmaya hakkımız var mı acaba? Bize laf düşer mi?Bir kadının bekareti neyin ölçüsü? Vücudu bakire olan bir kadının ruhu ''kaşar'' sa ne olacak? Bakire olmayan bir kadın sevdiği adama hayatını adayacak kadar bağlı ve sadıksa onun ruhunun bekaretini ispata kaç damla kan lazım? Ulemalarımız sadece kadın için mi fetva vermeyi öğreniyorlar? Erkeğin eline geçen kadınla düşüp kalkması zinayı teşvik değil mi? Nikahsız bir kadın erkeğe helal mi? Allah kadını yaratmış, süslemiş ama erkeği de nisa taifesinin üzerine mi salmış? Dini bilgilerim o kadar kuvvetli değil, haddi aşmak istemem. İçimde bir yer isyan ediyor, bu böyle olmamalı, doğru değil diyor. Alimlerimiz niye erkek hakkındaki hükümleri anlatmıyorlar? Namusun kadını erkeği olur mu?

Erkek başkalarıyla gezen kadını eş olarak istemiyor da kadınlar çok mu meraklı daldan dala konan adama? ''Motor'' tabir edilen erkekleri kim ister ki? Koluma takıp insan içine bile çıkaramam utancımdan. Erkeğim bana sadık olsun, sağa sola bakmasın en yakın arkadaşıma da gözü kaymasın. Şuna inanıyorum ki bir kadın bir erkeğin bu tür ahlaki düşüklüğünü yüzüne baktığında anlar hem de bir bakışta.

Kadında namusu bir zarda gören beyler, sizin zarınız da alnınızın ortasındaki ''ar damarı''nız. O damarınız yırtıksa eğer dikecek bir estetikçi de bulamazsınız dikiş tutmaz.

Aşkın, saygının, sevginin hayatınızda her daim olması dileğiyle...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Özellikle ülkemiz insanı namusu zar olarak gören insanlarla dolu..namus önce kafada dır..Kafada olmayanı ne yaparsan yap nafile..

Sami Murat 
 07.12.2007 16:40
Cevap :
haklısınız )  07.12.2007 16:56
 

Eğer "kadın doğum" uzmanı olabilseydim; geç kızların, sevdikleri için, inandıkları için birlikte olup, feda ettikleri şeyi, bir başkasına feda edildiklerinde, bedavadan dikerdim.(Dostlarım bilir hep söylerim bunu, ama maalesef) Sevgiler bütün genç kızlarımıza, mavilerin en uçuğu, kaçığıyla...

derinmavi.. 
 31.08.2007 18:45
Cevap :
Namusu bedende arayanlar maalesef aldatılmayı da kabul etmişler demektir.Yorumunuz için teşekkür ediyorum.  31.08.2007 18:48
 

Çok doğru ve yerinde bir tespit olmuş, namus, sözünde durmak, emanete hıyanet etmemek, iyi ahlaklı olmaktır, ne yazık ki iki bacak arasına indirgendiği için herkes birbirine sürekli zarar vererek yaşıyor. Ar damarı yırtılmış erkeklerin hiç şansı yok. İyi ve helal süt emmişlerle beraberlikler kısmet olsun, önce insanlıkta buluşalım diyorum Teşekkürler!

Tanju 
 11.03.2007 18:23
 

bir kere bir erkek olarak dediğiniz herşeye katılıyorum. İslam kadına uygulanan yaptırımların hepsinin erkeğede uygulanmasını ister. hatta zina yapan erkeğin yanlızca zina yapmış olan biriyle evlenebileceğini söyler.Ama herşeyden önce zina yapmayın demez zinaya yaklaşmayın der ki bu daha önemlidir.

macir akbal 
 09.03.2007 13:06
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 403
Toplam yorum
: 2160
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1003
Kayıt tarihi
: 13.08.06
 
 

Kendi halinde biriyim, ziraat mühendisiyim. Emekli oldum ve kendi işimi kurdum. İzmir'de yaşıyoru..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster