Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Eylül '07

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
374
 

Erkek olmak...

Genç adam caddede yürüyor, karşıdan gelen güzel, alımlı, düzgün vücutlu kızı anında gözleriyle soyuyor, dilim dilim edip, Washington portakalı gibi ayakta yiyor, kız yanından geçerken 'nasıldı ama?' der gibi fiyuuvvvv' diye bir ıslık. Tabi kız rahatsız ve hızlı adımlarla uzaklaşmaya çalışırken, arkadan bir ses 'ne tatlısın beee! kalçalara bak anam!'.

Kız uzaklaşıyor, sanal tecavüze uğramış birinin tedirginliği ve ürkekliğiyle.

Adam, yoluna devam ediyor, aynı anda karşıdan gelen kadının göğüs dekoltesine takılıyor gözleri, kadın yanından geçerken neredeyse içine balıklamasına dalacak gibi sokuyor gözlerini göğüs aralarına ve dudaklarının arasından ağzının suyuyla birlikte 'offşşş'' gibi bir ses dökülüyor.

Böyle cinsel açlık çeken görgüsüzler, bedeni tok olsa bile gözü aç magandalar, kadını insan yerine koymayıp sadece iki göğüs, kalça, dudak diye bilen alıklar nerede olsa, ne zaman olsa mutlaka karşımıza çıkar.

Yaptıklarıyla karşısındakini rahatsız ettiğini düşünmediği gibi, onun zevk aldığını sanan bu erkekler! acaba, o kadın ya da kızların birilerinin annesi, kardeşi, karısı, sevgilisi olduğunu hiç aklına getirmez mi, kendisinin sevgilisine, karısına, kız kardeşine de aynı şekilde sokakta yürürken böyle sarkıntılıklar, tacizler yapılabileceğini hiç düşünmezler mi?

Erkek olmak bu mu? Erkek olmak edebiyle, arıyla, namusuyla yolunda giden kadını rahatsız etmek mi, yoksa onun rahat bir şekilde yolunda gitmesine, içinde hiç bir korku olmadan toplum içinde rahat hareket etmesine yardımcı olmak mı? Hangisi erkeklik?

Evet, beyler, tacizci magandalar, sizler cesaretinizi nereden alıyorsunuz biliyor musunuz? Kadınların kendilerini, sizlerin kabalığınızdan koruyamayacağını, cinsel saldırınıza karşı koyamayacağını düşündüğünüzden böyle yapıyorsunuz...

Bakın bir anımı anlatayım da örnek olsun;

Çok uzun yıllar önceydi. İzmir'de üniversite öğrencisiydim. Karşıyaka'da Hıdırellez kutlamasına katılmıştık arkadaşlarla. Hıncahınç kalabalık. Gençler coşmuş, sevgililer el ele, sarmaş dolaş. Kalabalığın ortasında aniden bir dalgalanma ve bir kızın havada uçuşunu gördüm sadece. Kalabalık ikiye yarıldı ve genç bir adam iki seksen yerde. Uzakdoğu sporu yaptığı anlaşılan kızın uçan tekmesini yiyince kalkamadı yerden. Sanırım o kalabalıkta sesini çıkarmaz, yutar gider diye düşündü ama, yutmadı kız, yutturdu..

İşte bir gün böyle birine çatarsınız feleğiniz şaşar...

Erkekliğinize güveniyorsanız, kadınları sevin ama önce insan olarak görün. Açlığınızı bastırmak için de kendinize bir sevgili bulun, ona iltifatlar edin. Bakın göreceksiniz kimseyi taciz etmeyeceksiniz, medenileşeceksiniz... Kadınlar bunu size öğretir..

Benden söylemesi.. Uçan tekme kulağınıza küpe olsun....

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

bence hersey eğitim ile alakalı. eğitim almamıs kültürsüz insanların çok oldugu bir toplumda kadın olmanın zorlugunu yasıyoruz. avrupalılaşmak önce beyinde

MAHMURPRENSES 
 11.09.2007 16:49
Cevap :
Tamamen haklısınız, her şey beyinde başlar. sevgilerimle  11.09.2007 17:22
 

Kendi egolarını tatmin etmek için bir başkasına sözlü yada elle tacizde bulunup birde bundan karşı tarafın hoşlanacağını düşünmek yada hoşlanmayacağını bile bile yapmak ki bu daha kötüsü nasıl bir psikolojidir acaba ?? ne güzel söylemişssiniz "uçan tekme kulağınıza küpe olsun die" ağzınıza sağlık ama bunlara korkusundan göz yuman ve sesini çıkarmayan o kadar çok kadın varki maalesef dediğiniz gibi böylelerine bi kaçtane uçan tekme denk gelse bi daha yapamazlar heralde..

didem ersoy 
 06.09.2007 10:14
Cevap :
Tüm bunların yanında anne babaların kızlarına dışarıda nasıl hareket etmeleri gerektiğini söylüyorsa, sağa sola bakma geç kalma onunla bununla konuşma diyorsa erkeklere de aynı şekilde bunun söylenmesi gerekir ki o zaman kız çocuklarına bunların söylenmesine de gerek kalmaz çünkü anne babalar erkeklerin kötü davranışından korktuğu için bunu söylüyor kızına. Saygılarımla  06.09.2007 15:14
 

YAZIDA BAHSİ GEÇEN BAYAN ARKADAŞIN ELLERİNE AYAKLARINA SAĞLIK. YERYÜZÜNDE BÖYLE DENSİZ ADAMLAR OLDUĞU SÜRECE SANIRIM BİZ KADINLARIN KENDİMİZİ KORUMAK VE GARDIMIZI ALMAK İÇİN HERTÜRLÜ YOLU ÖĞRENMEMİZ GEREK. SADECE TANIMADIĞIMIZ ERKEKLER İÇİN DEĞİL BİZİ SEVDİĞİNİ SÖYLEYEN AMA KANDIRMAKTA YALAN SÖYLEMEKTE ACI ÇEKTİRMEKTE VİCDANSIZCA DAVRANMAKTA ASLA TEREDDÜT ETMEYEN VE BUNLARI YAPARKEN ONLARI YARATANDAN BİLE KORKMAYAN İSİMLENDİREMEYECEĞİM KİŞİLERE KARŞI BELKİDE SOKAKTAKİ LAF ATANDAN DAHA ÇOK KORUMAMIZ GEREK RUHUMUZU,BENLİĞİMİZİ,BEYNİMİZİ. BU TİPTEKİ İNSANLAR KENDİLERİNE SEVGİLİDE BULSALAR ETRAFA ZARAR VERMEYE DEVAM EDİYORLAR.

saby 
 06.09.2007 10:09
Cevap :
Evet çok haklısın bu yüzden insan karşıdakini tam anlamıyla tanımadan ona güvenmemeli. Bir de bir insan çevresine, arkadaşına, akrabasına nasıl davranıyorsa sevgilisine eşine de aynı davranır, yedisinde neyse yetmişinde de odur, bunun için böylelerini iyi gözlemleyip, 'ben farklıyım, bana yapmaz' dememeli, maalesef yapar çünkü. saygılarımla  06.09.2007 19:28
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 121
Toplam yorum
: 246
Toplam mesaj
: 75
Ort. okunma sayısı
: 1458
Kayıt tarihi
: 23.08.07
 
 

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümü mezunuyum. 28 yıllık g..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster