Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Şubat '07

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
1100
 

Erkekler için: evlilik düşmanı kadınlar nasıl yaratılır?

Erkekler için: evlilik düşmanı kadınlar nasıl yaratılır?
 

Evlenme arzusu içindeki kadına hiç de iyi bir baba olunmayacağına dair kimi sinyaller gönderilir. Bu ilk ve de en önemli adımdır (Dikkat! Kadını evliliğe düşman etmeden evvel biraz vakit geçirmek isteniyorsa bu adım en sona bırakılmalıdır.). Örneğin, bir çocuk görüldüğünde ve de çok yaramazsa:

“Şu canavara bak, ailesine hayatı zehrediyor!” denebilir.

Ağlıyorsa surat büzüştürülmek suretiyle şu sözler ortaya sarf edilir:

“Aman Allah’ım bu ne dayanılmaz bir ses böyle? ”. İşte bu son söz dilberin size ok gibi kirpiklerini fırlatmasıyla birlikte sizin oradan yalnız ayrılmanız ile sonuçlanır. (Dikkat ibaresini lütfen göz önüne alınız!)

Birbirine ait olma ile ilgili şarkılar duyulduğunda, örneğin Teoman’ın Renkli Rüyalar Oteli’nden: “…benimsin demişti, ben de senindim...” duyulur duyulmaz surat ekşi bir şeyler yemişçesine buruşturulur.

Ardından gelen: “…sarhoş olsak ya…” sözü işitilir işitilmez gülümsenir ve bu gülümseme sohbetin sonuna kadar muhafaza edilir.

“Ya benimsin ya kara toprağın” tarzı namelerde ise olabildiğince kusacak hale gelinir ve bu dilber kişiye açıktan gösterilir.

Kuyumcuların önünden geçilirken çok önemli bir telefon görüşmesi yapılması gerekiyormuşçasına telefon cepten can havliyle çıkarılır ve en yakın dostla ki bu dost hep bu durumlarda kurtarıcı rolü üstlenir, nefes nefese konuşulur. Sanki şirketin hisseleri batıyormuş da bunu kurtaracak olan tek sizmişsiniz gibi bu sohbet kuyumcular pasajından geçene kadar sürer.

Dilber kişiyle aynı ortamda otuz dakikadan fazla yalnız kalınmamaya özen gösterilmelidir. Ya telefonunuzu otomatik çaldırtın ya da sağlamından kurtarıcı dostunuza rica edin sizi her yarım saatte bir arasın ki; o bunu zevkle yapacaktır.

Bu dakikadan sonra muhabbet önce sizin şirinliğinizden ev eşyalarının ne kadar olduğuna; kiraların artış oranından çocukların ne kadar şirin olduğuna ve oradan okul masraflarına gelecektir ki; bunun sonu dilberin elindeki nikâh cüzdanı olarak görünmektedir.

Mümkünse ufak bir hamle ile sohbet fazla derinleşmeden dilberin çilek dudaklarına eğilinir. Baktınız dilber nazlı bir edayla geri çekilerek zamanla vişneçürüğüne dönen dudaklarını ileri uzata uzata:

“Ayy, evlenmeden olmaz ki!" diyorsa, ardınıza bakmadan ordan hemen uzaklaşın ve gerekirse telefon numaranızı da değiştirin! Çünkü, bu şekilde konuşan bir nazlı dilber sizi ayın sonuna kadar nikah salonuna götürecektir.

Aman koşun koşun! Ne olur ne olmaz takip eder falan, maazallah! Sizin daha gönül eğlendirmeniz gerek ne de olsa! İyi eğlenceler beyler. Bu önemli adımlar yetmezse daha da yardımcı olabilirim.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Erkeklerin işine yarayacak tiyolar vermesen diyorum. Zaten yeterince uyanıklar :) Şaka bir yana, varolan durumları espirili bir dille eleştirmen ne güzel. Hem güldürüp hem düşündüren yazılardan sakın vazgeçme olur mu?

OynamıYorum 
 06.02.2007 12:16
Cevap :
Erkekler de kadınlar da her şeyin yolunu yordamını çok iyi biliyorlar zaten! Baksana etrafımıza! Yorumun için çok teşekkür ederim.  06.02.2007 12:46
 

Yazılarınızı zevkle okuyorum.Bu yazınızda diğerleri gibi çok güzel biz erkekler olayın hep bu tarafından baktığımız için öbür taraftan nasıl görünüyor bilmiyoz tabi:) sağlıcakla kal.

cevdeteray 
 05.02.2007 16:13
Cevap :
Paranın bir yüzü yazı diğeri tura, gelin bakalım her bir tarafından sırayla...!Yorumunuz için çok teşekkür ederim.  06.02.2007 12:45
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 55
Toplam yorum
: 153
Toplam mesaj
: 33
Ort. okunma sayısı
: 2412
Kayıt tarihi
: 28.06.06
 
 

İçimde devamlı yanıp tutuşan bir yazma aşığı taşıyorum. O yazar olduğunu bilmiyor henüz. Hangi di..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster