Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Eylül '15

 
Kategori
Kitap
Okunma Sayısı
217
 

Erkekler Mars'tan Kadınlar Venüs'ten

Erkekler Mars'tan Kadınlar Venüs'ten
 

Kitap : Erkekler Mars'tan Kadınlar Venüs'ten

Tür    : Psikoloji

Puan : 10 üzerinden 10

Bu kitabı yıllar önce ilk gördüğümde popüler görünümlü ismi ve çok satanlar listesinin tepesinde olması yüzünden okumamıştım. Aradan geçen yılların ardından araştırmalarım ve deneyimlerim beni bir kez daha bu kitapla yüz yüze getirdi ve bu kez kaçışım olmadı; okudum.

İyi ki de okumuşum dedim okuyunca. Bu kitap piyasada sıklıkla gördüğünüz çakma kişisel gelişim kitaplarından değil. Kitap, işinde çok yetenekli ve çok yüksek içgörüye sahip bir psikolojik danışmanın usta kaleminden çıkmış.

Çevirideki birkaç küçük uyuşmazlığı bir kenara koyacak olursanız kitabın dili son derece akıcı ve anlaşılır. İçindeki hemen hemen tüm öneri ve uygulamalar günlük yaşamda karşılaştığınız sorunları çözebilmeniz için müthiş bir kılavuz...

Her şeyden önemlisi bu kitap ülkemizde ve dünyada "erkek öküzdür, kadın maldır" genellemesinin yarattığı yıkıcı iletişim kazalarını kökünden temizlemek için son derece değerli analizler içeriyor. Kadını kadının, erkeği de erkeğin gözünden kusursuz bir dille anlatmış.

Piyasada bolca bulunan iki cinsin birbirini tenkit ettiği kitaplara hiç benzemeyen, belki tüm dünyanın yaşadığı ama yarısının bile farkında olmadığı gerçeklerin üzerinde geniş kanatlarıyla uçan bir kartal gibi süzülüyor zihninizde bu eser.

Özet geçecek olursak bu eseri okuyarak önce kadın-erkek ilişkilerine sonrasında dünyaya bakış açınızın gelişmesi olasıdır. Kitabı şiddetle ve hatta vahşetle tavsiye ediyorum.

İyi okumalar...

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 418
Toplam yorum
: 208
Toplam mesaj
: 13
Ort. okunma sayısı
: 2452
Kayıt tarihi
: 05.06.10
 
 

Jack Amca, düşünsel dünyasındaki gelişmeleri dışa vurmak niyetiyle başladığı yazı yazma sevdasına..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster