Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Sabiha Rana Melekler Yüreğinizden Öpsün

http://blog.milliyet.com.tr/sabiharana

12 Aralık '11

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
657
 

Erkekler mi? Onlar birer Kelaynak!!! (!)

Erkekler mi? Onlar birer Kelaynak!!! (!)
 

Eh, kimileri için ideal erkek tipi! (!)


Duyduk duymadık demeyin erkek nesli tükenecekmiş!...

Milliyet.com.tr'de ''erkek nesli tükeniyor'' haberini okur okumaz karar verdim ve ''Erkek Neslini Koruma Derneği'' kurma çalışmaları için harekete geçtim.. Bu yazım bu hareketin ilk sinyalleridir..

Bilinir ki; ''Kadın-Erkek İlişkileri'' üzerine tabii kendimce bir çok çalışmam var.. Bu çalışmalarım çoğunlukla önce yaşadıklarım, gözlemlerim, okuduklarım ve yazdıklarımdır..

Yazdıklarımın birinde birgün şöyle bir laf etmişim; ''erkeklerin kelaynaklardan hiç bir farkı yok! Onun için hiç vakit kaybetmeden onları, (Erkek Milletini) ''koruma'' altına almalıyız!''

O gün ne demek mi istemişim?

Benim cahilce bu tespitim bir yerlerde birilerine de malum olmuş olmalı ki, (bilim adına) ''İngiliz akademisyen Prof. Jennifer Graves,'' erkekliği belirleyen Y kromozomunun ölüm sürecine girdiğini ve 5 milyon yıl içinde tamamen yok olacağını açıklamış..

Anladınız mı şimdi, son yıllarda üç kadına neden bir erkek düşüyormuş?

Erkek nesli gittikçe azalma gösterdiği için.

Kadınlar bunu çoktan haketti.

Neden mi?

Biz hala erkekleşmeye ve erkeklere üstün gelmeye çalışıyoruz ya, belkide ondandır ne dersiniz?

Veya kadınlara inat erkeklikten vazgeçiyorlardır.

Haberin devamı:

İngiliz akademisyen Prof. Jennifer Graves, erkeklik genlerinin giderek azaldığını ve bu nedenle erkekliğin yok olma tehlikesiyle karşı karşıya bulunduğunu bildirmiş.. Haber: Erkek nesli tükeniyor Milliyet.com.tr

Döven, söven, baş kesen, öldüren erkek adı altındakiler bir yana, gün geçtikçe cinsel tercih olarak hemcinlerini seçen erkeklere ya ne demeli? (!) (Bel ki de kendilerince haklılardır.)

Bizler, gençkızlıktan, kadınlıktan çok uzak kalmadık mı?
Hatta erkekleşmeye ve de hemcinslerimizi tercih etmeye başlamadık mı? (!)

Durun daha bitmedi!
Kadınlığımız o kadar çok ortada ki, hangi erkeğin canı çeker ve ister ki böyle bir kadınlığı? (Hergün baklava yiyen bir insandan söz ediyoruz öyle düşünün!)

Bence erkek ve kadın her ikisi de, önce kendi cinsinin saygınlığını korumalı! (!)

İngiliz akademisyen işini yapıyor ve onun içinde araştırma sonuçlarını paylaşmaya devam ediyor..

''İnsan cinsiyet kromozomları uzmanı olan araştırmacı Graves, erkekliği belirleyen Y kromozomunun ölüm sürecine girdiğini ve önümüzdeki 5 milyon yıl içinde tamamen yok olacağını belirtmiş.. İrlanda’daki bir konferansta açıklamalarda bulunan Graves, 3 milyon yıl önce Y kromozumu üzerinde 1.400 gen bulunduğunu, ancak günümüzde gen sayısının 45’e indiğini söylemiş.. Avustralya’nın başkenti Canberra’daki Avustralya Ulusal Üniversitesi’nde öğretim üyeliği yapan Graves, erkek kromozomunun yok olması durumunda başka bir tür insanın gelişebileceğini de kaydetmiş..

Şimdi çok iyi düşünelim!

Nasıl cins ortaya çıkacak?

Bu ne demek biliyor musunuz sevgili hanımlar beyler?

Yarın ki erkek çocuklarımız tehlikede demek. Tabii kız çocuklarımızda!

Bizler, bugünün anne ve babaları, hala kendimizi, özümüzü aramak şöyle dursun, özgürlük adı altında saçma sapan ilişkiler peşindeyiz..

Aslında buradayız!

Yok olma tehlikesiyle karşı karşıyayız.

Suçlu kim?

Kadın mı?
Erkek mi?

İkiside!

Suçlu biziz!

O zaman KOCAMAN bir AFERİN bize!

Gönül notum şu olacak;

Bu yazdıklarımı okuyup da bana kimse erkeklik taslamaya kalkmasın!


''Melekler yüreğinizden öpsün''

Sabiha Rana

***

Ulaşım ve iletişim bilgileri:

Facebook: Sabiha Rana | Facebook

Facebook : http://www.facebook.com/sabiha.rana

Twitter: http://twitter.com/#!/sabiharana

Milliyet Blog : http://blog.milliyet.com.tr/sabiharana

Naberler.com: http://www.naberler.com/Blog.aspx?Web=sabiharana&CID=6076

YouTube: Sabiha Rana adlı kişinin profil resmiSabiha Rana

İletişim: sabiharana@sabiharana.com

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sorun belki de sizin de söylediğiniz gibi,kadınların erkelerden belki fazla şey istemesi,fazla şey beklemesidir. Erkeklik de dahil, ondaki her şeye göz koyması, ondaki her şeyle yarışmaya kalkmasıdır. Bu gün gelinenen karma - kaos kokan durumsa, belki de ondan neredeyse her şeyini isteyen kadına, bilinç altında erkek neslinin " Madem bu kadar çok istiyorsun. Al işte! Hepsi senin olsun!" tepkisidir. Siz ne dersiniz sevgili Sabiha hanım? Cemce sevgilerimle...

Cem Beraat Çamsarı 
 16.12.2011 6:29
 

Erkek, sadece beyini, gözü, kafası, belki apış arası farklı, sinek gibi, solucan gibi, inek, dana, ceylan gibi bir canlı türüdür. Sende akıl var dedik ya, adam kendini hâşâ Tanrı babanın yaveri sanıyor. Höt kendin bilmez! Ne çabuk unuttun yolunmuş tavuk gibi cıpcıbıldak ana kucağına geldiğini? Dua et şeklini beğendik. Üzerimize tapulu değilsin ya. Atardık seni dereye, bir yavru kurbağayı alırdık kucağımıza. Ingeee!… Ingeee!... yerine vak, vak, vak . Ne fark eder ki?

Kerim Korkut 
 15.12.2011 20:35
 

Bu “erkek” nesne de çok şımartıldı canım! Âlemi cihan yavrusu sanki. Onu anlatmak için boş gezenin boş kalfası belagat budalası, düşünce fukarası âlimler, yazarlar binlerce yıldır tonlarca kitap yazmışlar. Sanki dünyayı kurtardı. Yaptıkları ortada. İki boğaz kesmek, üç kafa koparmak, gerisi Katerina gel yanıma. Niye örneğin karıncaların tarihi yok? Belki de dünyanın şeklini onlara borçluyuz. Baksanıza kazıyorlar, eşiyorlar, dünyayı sırtlarında taşıyorlar. Üstelik kafa da koparmıyorlar. Bütün dünya bana manyak desin. Büyük İskender yerine küçük karıncayı tercih ediyorum işte! Ve erkek nesline hangi salak tarafından verildiği bilinmeyen şu üstünlük anlatan, teneke madalyayı izninizle geri alıyorum.

Kerim Korkut 
 15.12.2011 20:34
 

Sabiha Hanım; 5 milyon yıl sonra erkek nesli yok olsa ne olur ki! 2011 yıldır varız i.s. karşılaştırmak bile mümkün değil. Ben evrenin, insanların bir sahibi var elbet! Hani bundan bir kaç yıl önce dünyayanın su kaynkları bitmişti de suusuz kalacaktık da falan! Ne oldu? Ardından mevlam yağdırdı suyu! Ama şunu tatrışalaım: Erkekler giderek efemine oluyor, yan, kadınsı özelliklere sahip oluyorlar! (Hepsi değil ama öenemli bir kısmı!). bunun nedenlerini ve çözüm yollarını tartışalım. Benzer şekilde bazı kadınlar de erkek olmak istşyorlar, erkek! Asıl bunlar hayra alemet değil! eline sağlık! Şen ve esen kalın...

Dr Atanur Yıldız 
 12.12.2011 8:03
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1989
Toplam yorum
: 5393
Toplam mesaj
: 722
Ort. okunma sayısı
: 4936
Kayıt tarihi
: 26.10.06
 
 

Gazeteci - Yazar (NLP Uzmanı - İlişki ve Yaşam Koçu) Yaşarken dünyayı dolaşmayı, topraktan güneşe..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster