Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Eylül '07

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
8409
 

Erkekler seks için evlenir.

Erkekler seks için evlenir.
 

Hayatı paylaşmak için birbirine söz verildiği halde erkek ve kadın birbirini anlayabilir mi? Anlamaya çalışır mı? Empati kelimesinin hayatımızdaki rolü nedir? Ne yazık ki ben erkek ve kadınların birbirlerinin ihtiyaçlarını anlamak için yeterli çabayı gösterdiklerine inanmıyorum.

Peki birbirlerini anlamayan ve anlamaya çalışmayan iki kişi neden evlenir? Kadınlar psikolojik; erkekler ise fizyolojik ihtiyaçları için evlenirler. Bu ihtiyaçlar tarihsel süreç içinde şekillenmiştir.

Erkeği sefere giden kadın yüzyıllar boyunca yalnızlığa alışmış, erkeği seferden dönünce ise onunla paylaşımda bulunmak ve onun tarafından sevildiğini görmek istemiştir. Bu istek zaman içinde alışkanlık yaratmış ve genler yoluyla günümüz kadınına kadar uzanmıştır. Kadınlar başlarını erkeğin omuzun koymak, onunla konuşmak istemektedir. Saçlarının okşanmasına, erkeğince söylenen güzel sesleri duymaya ihtiyacı vardır.

Erkek ise seferden yorgun döndüğü için dinlenmeye ihtiyacı vardır. Erkeğe göre saç okşanması, şiirler okunması gereksiz ve faydasız işlerdir. Seferden gelen yorgunluğu atmak için eve gelince kendini yatağa atıp horul horul uyumak gereklidir.

Sağlıklı bir evlilik ilişkisi için ise her iki tarafın birbirlerinin isteklerini anlaması ve elinden geldiğince bu istekleri karşılamaya çalışması gereklidir.

Erkek biraz dinlendikten sonra kadınıyla karşılıklı gelip konuşmalı ve onu ne kadar özlediğini söyleyip gönlünü almalıdır. Kadın ise erkeğin yorgunluğunu anlayışla karşılamalı ve bir müddet yorgunluğunu atması için ona izin vermelidir.

Günümüz koşulları ise tarihsel evrim sürecini geçirmiş ve kadınların işgücüne daha fazla katılmaları sonucu ortaya çıkmıştır. Buna rağmen erkek ve kadın genlerinden aldıkları bilgileri kullanarak alışkanlıklarına devam etmektedirler. Kadın ve erkek beraber işten dönmelerine karşın ev işlerinin büyük çoğunluğunu kadın üstlenmekte, erkek ise TV karşısında kumanda tuşlarına basma egsersizleri yaparak parmak kaslarını güçlendirmektedir. Bu da yetmezmiş gibi kadınını okşamak, şiirler okumak, sevdiğini söylemek fiillerini ataları gibi gereksiz görmeye devam etmektedirler. Diğer bir deyişle erkekler, kadınları anlamamaktadır.

Peki kadınlar, erkekleri anlıyor mu? Buna da evet cevabı vermek mümkün değildir. Kadınlar, erkeklere kızdıkları zaman ilk kullandıkları silah cinselliktir. “Yorgunum”, “Günüm geldi” gibi türlü bahanelerle cinsellikten uzak durarak erkek cezalandırılmaktadır. Oysa erkeklerde devamlı sperm ( meni ) üretimi vardır ve bunun depolandığı kesenin kapasitesi eğer hiç boşalma olmazsa yaklaşık dördüncü günden sonra dolar ve sanki idrar torbanız dolduğunda nasıl işeme arzusu duyuyorsanız ve bu ilerledikçe rahatsızlık yaratıyorsa, erkekte eğer boşalmadığı süre dört gün veya daha fazla olursa devamlı kontrolsüzce seks arzusu duyacak sonuçta belki de saldırganlaşacak ve hatta istenmeyen olaylarla karşılaşılacaktır. Zaten erkeğin evlenme nedeni fizyolojik ihtiyaçları (seks), kadının evlenme nedeni ise psikolojik ihtiyaçlarıdır.

Yapılması gereken ise kadınların duygusal ihtiyaçlarını ve isteklerini anlaşılır biçimde (imada bulunmadan direk) erkeğe söylemektir. Örneğin; “ev işlerinde bana biraz yardım et”, “beni eskiden sevdiğini söylerdin yine söylesene” direk biçimde istek ve ihtiyaçları anlatan kelimelerdir. Hatta bazen bu ortamlar yaratılarak erkeğin bunu yapması da sağlanabilir. Mesela sahilde erkekle beraber yürüyüş yapmak erkeğin içinde bir yerlerde romantizm kaldıysa ortaya çıkartabilir.

fotoğraf: milliyet galeri "lise aşkı şöhret getirdi no:16"

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Canan hanım,yazınızın bazı bölümlerini birkaç tekrar yaparak sonuna kadar okudum. İyice anladığımı varsayarak, bir kelimeyi çok aradım,ama malesef göremedim.İSTİSNA. Belki Canan hanım,"İstisnalar kaideyi bozmaz" deyiminin, bu konuda geçerliliği yoktur diye düşünmüştür.Olabilir mi? Yazdıklarınıza genel olarak katılmakla birlikte,İSTİSNAİ kişilerinde olabileceğini göz önüne alsaydınız,evlilik çağına gelmiş GENÇ BAYANLARIN korkusunu biraz olsun azaltabilirdiniz gibime geliyor.Yazdıklarınızı tersten okuyanlarda olduğunu hatırlatarak SİZE, GÖNÜL GÜZELLİĞİNİZDE MUTLULUK ÖTESİ BİRLİKTELİKLER DİLERİM...

sezar pan 
 15.08.2008 13:21
Cevap :
yorumunuza çok teşekkür eder, gözlerinizden öperim. sağolun, varolun.  16.08.2008 8:07
 

Ben erkeklerin sadece seks için evlendiği görüşüne katılmıyorum, bu düşünceyi savunan kişinin de erkekleri tam olarak anladığını sanmıyorum. Erkekler de kadınlar da seksi ister ve her iki cins de psikolojik olarak birbirine ihtiyaç duyar. Ancak zaman içindeki yıpranmışlıklar duygusallığı öldürüyorsa, yaşam koşulları insanları bitiriyorsa, erkekler şöyledir, kadınlar böyledir derken bunları da göz önünde bulundurmak gerekir. Lütfen daha objektif olalım.
Saygılarımla

Tuncay Dağlı 
 23.09.2007 23:29
Cevap :
bunu ben değil, tıp bilimi diyor. erkeklerde belli zamanlarda malum sıvı birikimi olur. bu sıvının belli zamanlarda dışarıya çıkması gerekir. Eğer cinsellik yoluyla çıkmazsa rüyada bile çıkabilir. Yani erkekler cinselliğe muhtaç. ellerinize sağlık, melekler dostunuz olsun.  24.09.2007 8:58
 

Canım ya SÜS İMALATÇILIĞI YAPTIĞIM DÖNEMLEREDE,
İstanbul'dayım, yer, Eminönü'nde bir folyo alümünyum atolyesi,

Dev rulolar ve buz gibi bir klima soğunun yüzüme vurduğu yüksek tavanlı bir atolyedeyim.

Uzun karidordan geçerek firma sahibinin yazıhanesine geçip tahsilat için yürüyorum.
O da ne;

Duvarda sırma simler ile işlenmiş çok şık bir çerçeve içinde, yine sarı bir boya ile çalışılmış HAT yazısı ile bir yazı;

Kadınlar 18 yaşına kadar sevgilimiz,

40 a kadar eşimiz,

ölene kadar da hemşiremiz olurlar...

BİZ ONLARI ÇOK AMA ÇOK SEVERİZ.

Yazıhanede elimde kahve, kulaklarımda bu cümlelerin ağırlığı çınlıyor, kimsenin gözüne bakmamaya özen gösteriyorum, çünkü bir göz kontağı kursam ipler kopacak ve çok fazla güleceğim.
Şimdi de o halime gülüyorum.
Yazın bana o vaziyetimi ve o ERKEKÇE DEYİŞLERİ anımsattı...
Ama kızamadım, en azından dürüstler diil mi ama!

NİLGÜN BURSA 
 18.09.2007 22:32
Cevap :
bunu yazanlar dürüstmüş; ama diğerleri? çok teşekkür ederim. ellerinize sağlık. elleriniz dert görmesin. melekler dostunuz olsun.  19.09.2007 10:33
 

kadınlar da evde kalmamak için evleniyor canancım.kimse üzerine almasın lütfen herkes için değil söölediğim anadınmı =)))

superBoy 
 11.09.2007 8:40
Cevap :
tabi. orası da doğru. ramazandan sonra bu konuda blog yazarım. melekler yüreğinden öpsün.  11.09.2007 12:44
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 28
Toplam yorum
: 395
Toplam mesaj
: 247
Ort. okunma sayısı
: 3525
Kayıt tarihi
: 12.08.07
 
 

Yaşadım özgür olduğumu düşünerek... Zincirlerimi görmeyerek... Düşlerim kaldı yadigar... Bir de sevd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster