Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Yeşim Varol İlişki ve Evlilik Danışmanı

http://blog.milliyet.com.tr/duruyasam

11 Ocak '10

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
845
 

Erkekler zenginleştikçe çapkınlaşıyor mu?

Çoğu erkek için para eşittir güç demek. Bir erkek ne kadar yakışıklı, karizmatik olsa da parası olmadıkça kendine güveni olmuyor. Elbette bunda toplumumuzda “erkek adam” kalıpları ile büyümelerinin de etkisi çok. Erkek adam evine ve karısına bakar, eşinin parasına ihtiyacı olmaz. Ama bugüne gelince “erkek adamlar” eşlerinin parasını harcamaktan hiç rahatsız olmuyor, parası oldukça da eşlerine değil başka kadınlara bakıyor maalesef.

Eskinin “at-avrat-silah” üçlemesinin yerini bugün “araba- tüm kadınlar ve maalesef hala silah” aldı. Erkekler zenginleştikçe kendilerini daha güçlü hissediyorlar. Bu hissin verdiği özgüvenle kendilerine daha çok bakar ve daha iyi giyinir oluyorlar. Paranın verdiği güç hissi başlarını döndürdükçe, arabaları daha şaşalı, kıyafetleri daha markalı oldukça, kendilerini ait oldukları ev ve eşten daha üstün buluyorlar. Yıllarca birlikte maddi sıkıntılara katlanan, dış görünümü değil de iç güzelliğiyle avunan eşleri ise bir bakıyor ki kocaları saçları kimse için süpürge olmamış başka kadınların peşinde. Üstelik bu da yetmezmiş gibi eşleri onları kendini geliştirememekle suçluyor. İşte tam bu nedenlerle, hiçbir kadının saçını kimse için süpürge etmemesi gerek.

İnsanoğlunun mayasında var nankörlük. Çocuklarınız için fedakarlık yaparsınız, gün gelir sizi arkadaşlarıyla tanıştırmaktan çekinirler, kocanız için fedakarlık yaparsınız gün gelir sizi beğenmezler.

Elbette aile birliği fedakarlık, vericilik gerektiriyor. Elbette ayağımızı yorganımıza göre uzatacağız. Ama unutmayın eskiler demiş ki “erkeğin iki tabağından birini kıracaksın”. Her kadın kendine yatırım yapmalı. Sadece maddi yatırımdan bahsetmiyorum. Kendine bakmak, okumak, kendini geliştirmek ve her daim güzel görünmek. Bunları eşinizi elinizde tutmak için değil, kendinizle barışık olmak için yapın üstelik. Kendi ile barışık, kendine emek veren her kadın zaten güzel ve çekicidir. Üstelik hayat bu, ne olacağı belli olmuyor, eğer bir gün eşinizin paradan, güçten başı dönerse, aynaya baktığınızda “zavallı bir kadın” değil, “güçlü bir kadın” görmek için bakın kendinize.

Erkekler para ile güçleniyor, kadınlar kendi içlerindeki memnuniyetle. Erkeklerin zenginleştikçe çapkınlaşmasına kızıyoruz ama tabii bir de madalyonun öbür yüzü var; Eskiden kadınlar erkeğin kendileri için arabanın kapısını açmalarından etkilenirdi, şimdi ise açılan kapının hangi model arabaya ait olduğu önemli. Eskiden mum ışığında yemek isteyen erkekler baş döndürürdü şimdi ise hangi restorana gidileceği ve garsona ne kadar bahşiş bırakacağı bir kriter. Romantik öpücükler yerine pahalı mücevherler, romantik sohbetler yerine gürültüden konuşamayacağınız gece klüpleri tercih ediliyor artık. Neticede erkeklere paraları oranında gücü değer biçen yine biz kadınlarız.

Sevgiler Yeşim Varol Şen Yaşam Koçu ve Evlilik Danışmanı

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Doğuştan gelen bir özellik zannedersem...)) ama eğitimle düzelebilir...sevgilerimle....

Metin TOPÇU 
 28.01.2010 13:27
 

George Clooney ve Brad Pitt de aldatılan erkeklerden. Erkeği para değiştiriyor belki ama ya kadını ? Ah o beğenilme heyecanı ve şişen ego'lar yok mu ? Duydum ki Alara Hn Cem Uzan'ı aldatmış ! Cem Uzan fakir mi, yoksa yakışıklı mı değil ? Biliyoruz ki ikisi de değil. Ahmet beğeniyorsa Mehmet de beğeniyordur düşüncesi hakim kadınlarda. Doğada dişi olarak insanı tek eşli kılan toplum ve ahlak kurallarıdır. Yoksa doğası zaten tek eşli olmaya müsait değil. Dişi Aslan yeni erkeğine gitmeden önce, önceki erkeğinden olan çocuklarını yermiş! Acaba bu işlediğiniz konuda bir erkek meslektaşınız neler yazardı ? Bu arada size kendi sayfamın ilişkiler bölümündeki yazımı armağan etmek istiyorum.. Sevgiler..

Ata Kemal Şahin 
 14.01.2010 6:16
Cevap :
Paylaşımınız için teşekkürler. Sevgiler Yeşim Varol Şen  16.01.2010 11:35
 

Erkekler zenginleştikçe, magandalık içgüdüleri daha çok kabarıyor anlaşılan. Zenginlikle beraber, asaletlik kazanmak içinde biraz uğraş verseler, zorun çözülecek gibi. Sevgi ve saygılarımla..

Hasan Göksu PBahçe 
 12.01.2010 15:01
 

Hazlar sonsuzluğu ister, Niche Ne yazıkkı insan oğlu sonsuz isteklerine hakim olmasını öğrenememiştir. Para kışkırtıcılık rölünü en mükemmel şekilde oynamaktadır. Tebrikler c.d.

dcc 
 12.01.2010 14:34
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 171
Toplam yorum
: 165
Toplam mesaj
: 29
Ort. okunma sayısı
: 2262
Kayıt tarihi
: 13.05.09
 
 

Davranış Bilimleri Uzmanı, İlişki ve Evlilik Danışmanı, Kurumsal Eğitmen ve Danışman Kitapları; U..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster