Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Ocak '07

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
657
 

Erkeklere sesleniyorum...

Erkeklere soruyorum; nefsinize hakim olmak çok mu zordur? Nefis denilen duygu insana neler yaptırabilir? Nasıl önüne geçilebilir veya önüne geçilemeyecek derecede cezbedici midir?

Bugün erkeklere olan inancımı sorguluyorum. Hepiniz aynı mısınız gerçekten? Erkek erkeğe sohbetlerinizde sadece tek bir konu mu vardır veya tüm konuları konuşursunuz ama nefis konusu mutlaka her sohbette dile getirilir mi?

Ben hiç tanımıyor muyum karşı cinsimi diye çok düşünüyorum. Acaba aralarında gerçekten güvenilir ve sadık olanlar var mıdır? Yoksa hepsi hayatlarının bir döneminde nefislerinin kurbanı mı oluyorlar?

Elinizin tersi ile tüm yaşanmışlıkları iterek, yaşanmamışlıklar peşinden yüzde kaçınız koşuyor? Bu koşanlar sonunda muratlarına erebiliyorlar mı?

Yapılan yanlışlıklar(bence yanlış belki size göre normaldir) karşı tarafa hep yalan söyleyerek mi anlatılmalı ? Saygı çerçevesinin sınırları biz bayanlarla aynı değil mi? Erkek aldatırken ve kandırırken bu sohbet konusu olabiliyor da bir bayan bunu hayatının en büyük sırrı olarak saklamak zorunda mı?

Kaybettikleriniz için hiç üzülmez misiniz?

Geriye bakıp bir özür dilemenin aslında ne kadar çok kapıyı açabileceğini görmenin hüznünü hiç yaşamaz mısınız?

Güvenmiyorum hiçbirinize, eğer gerçekten aldatmak ve kandırmak sizin için bu kadar büyük bir başarı ise acıyorum size. Allah doğru yolu göstersin, çünkü gittiğiniz yol "yol" değil... Umarım en kısa zamanda gerçekleri görürsünüz.

NOT: Kendini bu sınıfa sokmayan karşı cins arkadaşlarımdan özür diliyorum.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bir yerde bir yazı okudum aldatmakla ilgili:Aldatmayan erkek yoktur, henüz aldatmamış erkek vardır.Evli olmayıpta aldatanlara ;kararsız yada bilinçsiz diyeyim, evli olupda aldatanlara;alçak VE hain.EVLİ OLUP DA, ÇOCUKLARI DA OLUP DA HATTA YAŞI DA GEÇİP DE ALDATANLARA "karaktersiz" DİYEYİM.Hakaretlerim her iki cins içinde geçerlidir! :)) SEVGİLER

Lavinya 
 13.12.2007 12:44
Cevap :
Bu ne kadar güzel bir sınıflandırma olmuş, gerçekten çok beğendim. Eline sağlık arkadaşım. Saygı ve sevgiler  14.12.2007 14:28
 

Yazınızı okudum ve çok kızdım. Sıradan bir bütün erkekler aldatır martavalı. Sizin partnerinizin bunu yapması bütün erkeklerin aynı şeyi yapacağı anlamına gelmez kaldı ki günümüzde kadınların da bu konuda pek sütten çıkmış ak kaşık oldukları da söylenemez, bunu anlamak için bir takım arkadaşlık ve partner bulma sitelerine girmeniz yeterlidir. Bundan sonra size ilişkiniz de sorun yaşamanız durumunda; kendi ilişkinizi sorgulamanızı tavsiye ederim.

TTV METEM 
 11.12.2007 8:54
Cevap :
Herkesin düşüncesine saygı duyuyorum. Teşekkürler yorum için.Saygı ve sevgiler.  12.12.2007 15:53
 

Erkeklerin geneli hep aynı. Bu konuda A dan Z ye kadar haklısınız,size yürekten katılıyor, çok güzel bir konuya değindiğiniz için sizi tebrik ediyorum.Sevgilerimle.

Dolmakalem 
 28.09.2007 17:07
Cevap :
Çok teşekkürler desteğin ve yorumun için. Hayat yaşamaya değecek kadar güzel ve onlarsız olmuyor lafını kabul etmiyorum:) Saygı ve sevgiler.  02.10.2007 11:18
 

hayatlarının bir döneminde şu nefsinin kurbanı olmayan yok dersek yalan söylemiş oluruz. (şimdi baylar bana kızacaklar biliyorum ama kahir ekseriyetimizin böyle olduğunu hepimiz biliyoruz) Ama en fazla bir kere yapılıyor bu hata. Sonra hemen toparlıyoruz. Konu gerçekten de karışık ve ciddi fazla konuşmayayım baylar kızabilir:)***Not: TUS'a kaç girişlisiniz?

Baver Ergun 
 19.09.2007 23:52
Cevap :
İnanmak için elimden gelen herşeyi yapıyorum:) Teşekkürler yorum için. Saygı ve sevgiler. Not:Ne sen sor ne ben söyleyim:)  20.09.2007 14:16
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 28
Toplam yorum
: 156
Toplam mesaj
: 34
Ort. okunma sayısı
: 807
Kayıt tarihi
: 29.11.06
 
 

İçimden gelenleri yazmak ve paylaşmak adına ... Uzman doktor olarak çalışmaktayım. Yazmayı çok s..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster