Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Ağustos '08

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
1818
 

Erkeklere sorular...

Erkeklere sorular...
 

Bir kadın olarak erkeklerle alıp veremediğim hiçbir şey yok.Ancak bu durum gördüklerimi , bildiklerimi var olan ve sıklıkla yaşanan sorunları dile getirip yazmama engel teşkil etmiyor.

Bundan evvelki bir yazıma sevgili arkadaşımız sn. Ali Nail yapmış olduğu yorumunda; "Erkeklere bu kadar yüklenmemelisiniz; nede olsa taşımakta zorlandıkları yükleri var onların." diyerek tepkisini göstermiş.

Yazımda; erkeklerin, kadınların zihinsel arşivleriyle ilgili ,kendsinden önceki flörtleriyle olan zihinsel bağlarını koparıp koparmadıkları konusunda rahatsızlıkları olduğunun ortaya çıktığından ve bekaret konusundaki hassasiyetlerinden bahsetmiştim.

Bu konuya biraz alaycı yaklaşmam doğru olmamış olabilir ancak beylerin, bazı soruların cevaplarını kendi kendilerine vermeleri acilen gerekmektedir.

Bluğa erdikten evlendikleri zamana kadar kaç kızla flört etmişlerdir?

Kaç tanesine binlerce söz sarfedip kandırarak yakınlaşma içine girmişlerdir?
Kaç öpme girişiminde bulunup, kaçından almışlardır?
Kaç kişiye " seni seviyorum" diyerek sadece faydalanma amaçlarına hizmet etmişlerdir?

Kaç kıza evlenme ümidi verip sonrasında rahatça yok oluvermişlerdir?

Evlendikleri eşlerine de evlenme öncesi yakınlaşma teşebüsünde bulunmuşlar mıdır?

Ortalama dokundukları kız-kadın sayısı kaçtır ?

Ve bunları yaparken o dokundukları ve faydalandıkları kızların başka bir erkeklerle evlendiklerindeki durumu ile ilgili vicdan azabı çekmişler midir ?

Sonuç olarak bir erkeğin, iyi niyetli bir yaklaşımla en az 5 kızdan faydalandığını düşünürsek... Günün birinde kendi evlendikleri kıza da dokunulmuş olma oranı ne olabilir?

Bütün bu sorulara, ben sadece evlendiğim eşimle yakınlaştım, diğerlerine hiç dokunmadım diyebilenler varsa ki belki birkaç tane vardır...Onlar da zaten bu yazının muhatabı değillerdir.

İlgili yazımda ayrıca kızlık zarı dikiminin eskisinden daha sık ve rahatça yapılabildiğinden söz etmiştim. Bu oldukça vahim bir durum aslında. Bekaretin hala çok önemli görüldüğü ülkemizde, başkalarının kızının bekaretini bozmada bir sakınca görmeyenlerin,evlilik aşamasında "ben bakire kız arıyorum " diye ortalıkta dolaşması ne derece mantıklıdır ?

Bir insan kendi için ne istiyorsa genel için de öyle davranabilmeli değil mi? Ama söz konuşmaya ve problemi ortaya döktüğümüzde binbir lafla vaatle kandırdıkları kızları "serbest kız" veya o zaten ahlaklı değil diye damgalamak hangi erkeklikle bağdaşıyor ?

İşte bunların hepsine cevap aramaktayım. Tabii bulabilirsem...

Evlenene kadar herşeyi yapıp ta sonra sütten çıkmış ak kaşık gibi; ben şöyle isterim, ben böyle isterim demeyle sadece "zar tamiri" merkezlerine gidenlerin sayısını arttırmaya neden oluyorlar...Kimsenin şikayete hakkı kalmamıştır.

Benim şahsi düşüncelerim bu yöndedir...

Her zaman sevgiyle...
Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Valla denilenlerin hepsi doğru.Yani doğruya doğru..Ancak kötü anlamda algılanmasın..Türkiyede henüz eşitlik kavramı yerine oturmamıştır.bu eğitimle ilgili,yaşam standartlarıyla ilgili vs.bir sürü ayrıntı. Evet..biz TÜRK erkekleri kaçamakları severiz.Genimizde var be hocam..600 yıl dünyaya hükmetmişiz.Dedelerden miras ha.. Metin"de bahsedildiği üzere;bütün gençlik anlatılanları uygulamaktadır..kızı da erkeği de.. Yeterki dürüst olalım,kimsenin duyguları ile oynamayalım,her ne olursa olsun kimseye zarar vermeyelim ve herkes hayatı güzel yaşasın.

yakup gedik 
 27.08.2008 0:37
Cevap :
Evet herkes güzel yaşasın...İllaki eşitlik olsun istemiyorum ben şahsen ama erkekler de biraz kendilerine çeki düzen verseler iyi olacak:)) teşekkür ederim katkılarınız için,saygılar...  27.08.2008 10:17
 

sessiz çığlıklara ses olmuşsun arkadaşım, eline sağlık.

sema öztürk 
 26.08.2008 14:05
Cevap :
Canım teşekkür ederim,sevgiler...  27.08.2008 10:16
 

Toplumumuzun bir yarasını kaşımışsınız. Tebrik ederim. ''Zar Tamiri'' deyimi ise sanırım yazınıza damga vuran yakıştırma olmuş. Benim görüşüm: Aslolan sadakattir, bekaret değil.

kardelen5270 
 25.08.2008 14:35
 

Hem net, hemde samimiyet isteyen zor sorular.Dedikleriniz harfiyen doğru.Sadece bir farkla .. o kadar düşüp kalktıktan sonra içlerinden birisi ile evlendiğinde en namuslusu odur.!!! Tabi öbürlerinin yanında kendi de hiç namussuz değildir ona göre. Fakat acı gerçek, böyle bir yüzdeyle insanların umutlarını söndüren erkek.. acaba kendine eş seçtiği kişinin, başkasına göre öbürleri gibi olan biri olma yüzdesi de fazla olmaz mı?

Bumerangs 
 24.08.2008 13:46
Cevap :
İlk önce düşüncelerinizi paylaştığınız için teşekkür ediyorum. Hiç bir bey yorum yapmadı henüz neden acaba? Sevgi ve saygılar.  25.08.2008 12:24
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 351
Toplam yorum
: 1482
Toplam mesaj
: 167
Ort. okunma sayısı
: 3182
Kayıt tarihi
: 16.05.07
 
 

Emekli olmaya çalışan bir sanatçı,yazmaktan büyük keyif alıyorum. Kocaeli Gölcük' de oturuyorum e..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster