Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Ocak '16

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
990
 

Erkekleri etkilemenin yolları:Dezavantajı avantaja çevirmek

Erkekleri etkilemenin yolları:Dezavantajı avantaja çevirmek
 

Bir erkeği etkilemek ve onun dikkatini çekmek istiyorsunuz  ama dezavantajlarınızın avantajlarınızdan fazla mı olduğunu düşünüyorsunuz. O zaman size şunu söyleyelim. Akıllı bir kadınsanız, dezavantajınızı avantaja çevirdiğiniz anda o erkeğin dikkatini çekeceksiniz zaten! Harika sevgilileri olan kadınlar bunu başarmış kadınlardır zaten. Çünkü kimse mükemmel değil.
 
Eğer dezavantajınızın fiziksel olduğunu düşünüyorsanız kendinize şunu söyleyin: Dünya güzellik yarışmasında değilsiniz.  Aslında etkilemeye çalıştığınız adam da size ne kadar çekici gelirse gelsin bir Brad Pitt değil. Bu şekilde tarafsız bir gözle baktığınız zaman güzellik algınızı normale çevirdiğinizi göreceksiniz. Ondan sonra güzellikle ilgili dezavantajlarınızı avantaja çevirmek için gereken güvene de sahip olacaksınız. Saçınızı yüz tipinize uygun bir modelde kestirmek, size en yakışan makyajı bulmak ve bakımınıza özen göstermek erkekleri etkilemenin yolları arasında belkide en önemli parametrelerin başında gelecektir.Bunları sağladıktan sonra her şey çok daha kolay olacak.
 
Şöyle bir baktığınızda aslında erkekleri etkilemenin yolları tamamen sizde bittiğini göreceksiniz.Bir kadının en büyük dezavantajı kendine güvensizliğidir. Kendinize acımayı ve başka kadınları izlemeyi bırakın. Kim olduğunuza bir bakın. Mutlaka bir yeteneğiniz, bir uzmanlığınız vardır. Bunu ortaya koyabildiğiniz oranda dikkat çekersiniz. İlgisini çekmeye çalıştığınız erkeğin hobilerini ve zevklerini öğrenmenin yollarını araştırın. Mutlaka bir ortak noktanız vardır ve o nokta sizin avantajlı olacağınız noktadır.
 
Erkeklerin hep en çok ışılayan, parıldayan, güzel kadınlarla birlikte olacağını düşünürüz. Ama zengin, yakışıklı ve karizmatik erkeklerin eşlerine bir bakın. Hemen hiç biri o kadar da güzel değildir. Ama bu adamlarla evlenmeyi başarmışlardır işte. Çünkü güzelliklerinden başka şeylere de yatırım yapmışlardır. Ortak zevkler, uyum ve en önemlisi de bir erkeğin güvenini kazanabilme... İşte bunu başarmışlardır.
 
Bir kadının erkeği etkilemesinde en önemli nokta güven verici bir imaj oluşturabilmesidir. Emin olun dikkat çekmenin en kestirme yolu da budur. Bir erkekle tanıştığınızda el sıkışma tarzınız bile sizin güvenilir olup olmadığınızı belli eder. O yüzden beden dilinizi en iyi şekilde kullanmayı öğrenmelisiniz.
 
Erkekleri Etkilemek İstiyorsanız Kendinizi Asla Küçümsemeyin!
Kadınların  bir erkekle tanıştıklarında dikkat çekme adına yaptıkları en büyük yanlışlardan biri kendileri hakkında çok fazla bilgi vermeleridir. Sanki bir anda patlayıp yerlere saçılan bir pazar torbası gibi davranmaktan vazgeçin. Dikkat çekme savaşında bir kadının en önemli avantajı gizemidir. Şunu her zaman aklınızda tutun: Bir kadın ilk tanışmada kendisini ne kadar çok anlatırsa karşısındaki erkek – erkekler ondan o kadar çok soğuyacaklardır. Çünkü keşfedecekleri hiç bir şey kalmayacaktır. Onların avcı ve kaşif yönünü kamçılamazsanız hemen başka adalar bulmak için yelkenleri çevirip giderler.
 
Gizeminizi korumak derken ketum olmanızdan da bahsetmiyoruz tabi ki! Bir ortamda size soru sorulduğunda özgüvenli cevaplar verin ve kendinizi tanıtmaktan çekinmeyin,erkekleri etkilemenin yolu kendinize güvenmekten geçer unutmayın. Bazen kişiliğinizi anlamak için size direkt soru da sorulabilir. Böyle bir soru sorulduğunda şaşırıp ne diyeceğinizi bilememek büyük bir dezavantajdır. Ama ne diyeceğinizi biliyorsanız emin olun ortamın yıldızı siz olacaksınız. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 60
Toplam yorum
: 5
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 7136
Kayıt tarihi
: 31.07.14
 
 

Mühendisim.  Kendimi geliştirmeyi ve hobilerimle uğraşmayı çok severim. Sürekli seyahat eden, bol..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster