Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 

07 Ocak '13

 
Kategori
Kitap
Okunma Sayısı
23208
 

Erkekleri tavlama sanatı

Erkekleri tavlama sanatı
 

erkekleri tavlamak sanatı


Erkekleri Tavlamanın Sanatı olur mu demeyin. Genelde tüm erkekler ve kadınlar "Kız Tavlama" olarak kullanırız bu kelimeyi. Ama artık kadınlar ve genç kızlarda kendilerini geliştiriyorlar beyler. Onlar bize göre bu konuya daha profesyonel yaklaşıyorlar. Bizler klığımıza kıyafetimize, sakalımıza, saçımıza özen gösterip süslü kelimeler ve jestlerle kızları tavlamaya çalışırken. Kızlar tüm bunların yanına Beden Dillerini de katıyorlar. Sözel iletişimi ne kadar iyi kullandıkları hepimizce malum. Bunun yanına bir de sözel olmayan iletişim kurallarını eklediklerinde Erkekleri Tavlama Sanatında usta birer savaşçı oluyorlar.

Erkekleri tavlama sanatını kullanmak için kulaklarımıza hitap ettikleri gibi beden dillerini kullanarak bilinç altımıza da giriyorlar. Erkeklerin bir kadında aradıkları özellikleri emin olun bizden daha iyi biliyorlar, en azından "Erkeği Cezbetmek Sanatı" kitabını okuyanlar, bu işte daha da bir ustalaşıyorlar.

Zaten biliç altımıza sesli mesajlar göndermekte profesyonel olanlar, diğer etkiyi de yani sözel olmayan iletişim kanalını da eklediklerinde kısa sürede tavlanan erkek konumuna düşmek an meselesi. Umarım bu kitap mümkün olduğunda az kadın tarafından okunur. Yoksa durumumuz zor :)

Kızlar tavlanır da erkekler tavlanmaz mı? sloganıyla yola çıkarak, tabiri caizse bu oyunun kontrolünü tamamen ele geçiriyorlar. Kendilerini ulaşılmaz olarak tanıtan erkekler bile artık kontrol altına alınabiliyorlar.

Peki bir erkek kadında neler arar?Kadınlar bizim bilmediğimiz neleri biliyorlar?

Erkeği Cezbetmek Sanatı kitabında şunlardan bahsedilmiş. Yanına bir de Beden Dili kitabı eklendiğinde iletişim son derece etkili bir şekilde kurulabiliyor. İşte kitaptan bazı başlıklar;

Bir Erkeği Cezbetmek Sanatı
Bir Erkeğin Beden Dili İşaretlerini Nasıl Doğru Okuyabilirsiniz?
Göz Teması
Erkekleri Nasıl Cezbedebilirsiniz?
Bir Erkek Sizin Yanınızda Kendini Rahat Hissetmeli
Beden Diliniz ve Ses Tonunuz İle Net Mesajlar Verin
Durum’a Değil, İnsan’a Odaklanın
Pratik Yaptıkça Gelişeceksiniz
Beden Dili Eğitim Programı

Oldukça etkili silahlardan bahsedilmiş. Neyseki bu mücadeleyi eşitmek için aynı konunun erkekler için hazırlanmış versiyonu da mevcut. Beğendiğiniz ya da hoşlandığınız karşı cinsinize bu güne kadar yaklaşamadınız mı? belkide yanlış yöntemleri deneyip yanlış beden dili sinyalleri veriyorsunuz.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Toplam blog
: 75
Toplam yorum
: 15
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 8848
Kayıt tarihi
: 28.05.12
 
 

Trakya Üniversitesi Elektronik Mühendisliği Mezunuyum. Teknikerlik yapıyorum. Aynı zamanda e-..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster