Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Ağustos '17

 
Kategori
Aşk - Evlilik
 

Erkeklerin bir ilişkide yaptığı 5 büyük yanlış

Erkeklerin bir ilişkide yaptığı 5 büyük yanlış
 

İlk yazıda kadınların hatalarına değinmiştim. Pek güzel yorumlar, sorular geldi. Özellikle de erkeklerin de hatalarını listelemem istenmişti. 
 
İlk yazı şurda: 
 
 
 
Önce kadınların hatalarını yazmıştım ki erkek düşmanlığı yapıyorsun demesinler. Ama aradan yeterince zaman geçtiyse heybemizdeki en büyük çuvaldızı erkeklere batırmanın zamanı bence geldi :)
 
Şaka bir tarafa, hataları iki taraf da yapıyor ama erkekler genellikle yaptıklarının hata olduğunun bile farkında değil. Erkek ne yaparsa yapsın pek eleştirilmeyen bir toplumda yaşamamızın etkisi bu sanırım. Toplumca iğneyi de çuvaldızı da hep kadına batırıyoruz. Yuvayı dişi kuş yapar diye atasözlerimiz var neticede. Halbuki yuva dediğin iki kişiliktir. İki taraf da emek harcamayınca olmuyor.
 
Neyse...
 
İşte erkeklerin bir kadını severken yaptığı 5 yanlış
 
1. Kadınları anlamıyorsunuz
 
Kadınların enerjisi tepeden tırnağa duyguların etkisindedir. Evet gelgitlerimiz var, evet bir an güzel hissederken diğer an kötü hissedebiliyoruz. "Huysuz" demekten daha güzelini yapıp "Nasılsın tatlım?" diyebilirsiniz.
 
Sizin hayatınız çizilmesi gereken çizgilerden ibaret olabilir; bizim dünyamızda ise renkler, derinlikler, düşünceler ve hisler var.
 
Bunu kabul eder ve bize psikopat gözüyle bakmazsanız hayatınızı hiç olmadığı kadar güzelleştiririz.
 
2. Kendimizi değersiz hissettiriyorsunuz
 
İlgi manyağı değiliz. Sevilmekten, hoş tutulmaktan, düşünülmekten, ilgiden hoşlanıyoruz evet. Kadınların enerjisi övgüye ve iltifatlara ihtiyaç duyar. Erkekler ise genellikle tek bir soruna odaklanırken hayatındaki kadını garanti görüp hayatının hatasını yapar. Yapmayın.
 
Bizim için çalışmanızdan çok çalışırken yaşadıklarınızı anlatmanıza ihtiyacımız var. İletişim kurmaya ihtiyacımı var. Kendimizi özel hissetmediğimizde evde televizyondan farkımız kalmıyor. Saçma gelebilir ama zaman zaman bilgisayarınızdan kıskanıyoruz sizi. Ona göre.
 
3. Güvende hissettirmiyorsunuz
 
Duygularımız biraz daha baskın olduğundan siz henüz ilişkinin başlamadığını düşünürken bile biz kendimizi size kaptırmış olabiliyoruz. Siz henüz diğer seçenekleri değerlendirirken biz kendimizi sizinle birlikte düşünmeye başlayabiliyoruz. Hal böyle olunca da kendimizi güvende hissetmiyor ve sizi "yanar döner" sınıfına koyabiliyoruz. Bir kadının en çok ihtiyaç duyduğu şey kendini güvende hissetmektir.  Güvende hissettirirseniz daha çok severiz.
 
4. Size kattıklarımız görevimiz değil. Anneniz değiliz
 
Hayatınıza kattıklarımızı düşünün. Yaptığımız hiçbir şey görevimiz olduğundan yapmıyoruz. Çamaşırlarınızı yıkamayı, yemek yapmayı, evi toparlamayı, evi "ev" yapmayı hep sizinle bir alanımız olsun diye yapıyoruz. Sevdiğimiz için yapıyoruz. Siz arada sırada yardım ettiğinizde teşekkür beklerken biz bunları her gün yaptığımızda görünmüyor veya yapmadığımızda "Yapmıyorsun" oluyor. Bizi evde görevli biri gibi görmeyin. Kırılıyoruz.
 
Birlikte yaparsak ev olur, biz yaparsak o evden de ilişkiden de hiçbir b*k olmaz.
 
5. Özür dilemeyi bilmiyorsunuz
 
Özür dilemek her zaman karşınızdakinin haklı kendinizin haksız olduğunu kabul etmek değildir. Özür dilemek, egonuzun değil ilişkinizin daha değerli olduğunu göstermektir. Özür dileyeceğim diye aklı çıkan adamları anlamıyoruz. Haklı olduğunuzu düşündüğünüzde de gelin.
 
" Ben bunları söyledim sen böyle söyledin ama ben seninle ayrı kalmak istemiyorum gel konuşalım" deyin.
 
Bağırmadan, küçümsemeden, suçlamadan anlatın. "Sen bunu yaptın" demek yerine "Bana böyle hissettirdin" daha doğru bir yaklaşımdır. Daha yapıcıdır. 
 
Deneyin.
Ölmezsiniz.
En fazla yine mutlu olmazsınız.
Yine biter.
Ama daha güzel biter.
 
Sizce erkeklerin en büyük hataları neler? Hayatınızdaki erkekler size nasıl hissettiriyor?
Yazın. Konuşuruz.
 
Gizem Aydoğan
 
 
 
 
 
 
 
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 101
Toplam yorum
: 10
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 239
Kayıt tarihi
: 17.03.16
 
 

Gizem Aydoğan ile İyilik Güzellik ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster