Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Mayıs '17

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
150
 

Erken doğum günü

Hey özgürlük, mutluluğun tadını çıkarırken 27 Mayıs’ta doğanların doğum günlerini de unutmuyorsun ya, helal sana.  şişmiş bir karnımız ve kıskanç bir kalbimiz ile hatırlanmak arzumuz hiç bitmesin isteriz. Bir bakıma sevdiklerin arasında kim için daha değerlisin? Sorusuna cevaptır. Çevremizin, organik olmayan çilek gibi kısa ömürlü arkadaşlarla dolu olduğunu sanmıyorum. Bütün sevdiklerimiz, değer verdiklerimiz, kısaca hayatımızda olmasını istediğimiz ve hayatımıza katılmak isteyen herkese gönlümüz açık. Her insan mikser gibidir. Dostlarıyla karışmazsa, içindeki renk cümbüşünü ortaya çıkaramaz. Vakit kendimize zaman ayırma ve ertelenen hayalleri hayata geçirme vaktidir. Nemi yapıyoruz.

Daha çok gülümseyip

Daha az düşünüyoruz

Daha çok yararlı adımlar atıp

Daha az akışa müdahale ediyoruz

Daha fazla köfte, patates ve ketçap üçlüsüne sarılıyoruz

Duygusallığı gözlerimize

Daha çok mizahı dilimize döküyoruz

Kendimizi daha iyi anlamak netlik kazanmak için elalem ne derden kurtulmak adına yeniden doğuyoruz…

Hatırlanmak, kendi değerimize değer katmaktır. Belki biraz şımartılmak, biraz daha güzel bakmak, sayılı saatlere sığdırılmış sevgiden sıyrılmış casına sevilmek. Yapmak istenilen şeyleri gerçeğe dönüşme imkanı sağlarken; Allah sizi korumak için bazı insanları da hayatınızdan çıkarır. Peşinden koşmayın. Hayatımızdan gidenlere de tebessümü eksik etmeyiz. İnsanoğlu seçtikleri doğrultusunda yaşar nasılsa. Gitti diye kırılsak bile, üzüntünün süresi insanın inancına bağlıdır. Şükret ki; Rabbin bunu sana öğretti. Sevmekten vazmı geçeceğiz. Sevmekte imtihandır, sevilmekte. Vazgeçilmez sandıklarımız, önemsediklerimiz uzaklaştığında, acıların çocuğu bir ruh haline bürünmeyeceğiz elbette ama ters kirpik gibi batacaklardır gözümüze. Kimse varlığını bir başkasının ilgisine saklamasın, denenmiş fakat etkisi az görülen ters psikoloji hareketler bunlar.

Eğer kendinden eminsen yolundan şaşma bugün

Geçmişin dar kapısında sıkışıp kalma bugün

Kendin gibi davran git bugün…

Kalpten alınan güç ile gönlümüze hoş gelen her şey… Sizi siz yapan şeylerden asla vazgeçmeyin. Sakinleştirici olarak vardır bir hayrı kullanın ve çevirin başınızı gökyüzüne. Seni anlatan o şarkılara eşlik ettin mi? en tatlı nakaratında takılı kaldın mı? Gönlünüze göre tekrar tekrar sar başa, sende kendin gibi davran bugün. Kendi müziğine, kendi ritmine, kendi yüreğine özetle kendine kulak ver. Sürpriz bir gün şimdilik, küçük aptallıklar yapıp büyük meyveler almak istemez misiniz? Kendine şans vermeyi unutma. Beklide yarın önümüze açılan hayırlı yollar, ertelenen güzellikler seni bekliyordur. Ya da ilk defa bambaşka başlayacaktır bazı günler. Hayatı fazla ciddiye almadan yaşayabiliyorum ya, enerjimi koruduğum sürece 32 dişimi birden gösteresim var. Hoş onu da, gösteriyorum. Aklımdan geçenlerin altında minicik umudum uyanıyor bazen, ne hoş bir seda yaşatıyor bana. Yinede yeri geldiğinde, kafanızdan bit ve kalbinizden aşk eksik olmasın.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 56
Toplam yorum
: 19
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 176
Kayıt tarihi
: 19.03.17
 
 

Yazar güler gezer ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster