Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Ocak '10

 
Kategori
Spor
Okunma Sayısı
420
 

Erman Hoca Çok Bile Kaldı

Erman Hoca Çok Bile Kaldı
 

Ülkemizde maç sonrası hakem yorumları Erman Toroğlu ile başladı diyebiliriz, öncesini hatırlamıyorum. Başlarda muhtemelen maçlardaki tartışmalı pozisyonları incelemek ve tartışmaları sona erdirmekti amaç ama sonrasında bu programın kendisi ve benzerleri tartışmaların asıl kaynağı oldu.

Zamanla Erman Hoca o denli bir otorite oldu ki maçta haksızlığa uğrayan futbolcu maç sonrasında hiç sıkılmadan şu açıklamayı yapıyordu: “akşam Erman Hoca poszisyonu yorumlayacaktır”, sanki aynı görüntüyü biz görmüyoruz da bir tek Ermen Hoca görüyormuş ya da futbol oyununun kuralları herkesin anlayacağı kadar basit değilmiş gibi...

Şimdi ise o canım ekranlar Erman Hoca’ya kapandı. Bunun nedeni ise çok basit: TV'de yeni dönem.

Digiturk’un TSL yayın haklarına 321 milyon Dolar vermesi ile futbolumuz bambaşka bir boyut kazandı, en azından yayıncı kuruluş nezdinde. Bu yeni anlayışta verilen mesaj çok açık: futbol değerlidir, yorumcular da öyle olmalı.

Artık Erman Toroğlu gibi eski meslektaşlarını acımazca eleştirip yaptığı mesleğe ihanet eden, düşüncelerini tarafsızlıkla değil izlenme oranları ile şekillendiren ve bırakın güzel bir Türkçe’yi resmen argo konuşan kişilerin emekliye ayrılma vakti çoktan geldi de geçiyor bile.

UmarımDigiturk’un başlattığı bu yenilik ve temizlenme hareketine diğer kanallar da katılır ve değerli futbolumuz sağlıklı yorumlar, objektif değerlendirmeler ve öğretici programlarla daha da değerli hale gelir.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 776
Toplam yorum
: 416
Toplam mesaj
: 22
Ort. okunma sayısı
: 1430
Kayıt tarihi
: 11.11.07
 
 

Çoğu çocuk gibi ben de futbolcu olmak istedim, olmadı. Bu oyundan kopmamak adına üniversite yılla..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster