Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Kasım '06

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
371
 

Ermeni Lobisi ve Sempatizanları dikkatine...

Allah' ıma çok şükür şuanda soykırımı red ettiğim için cezalandırlımayacağım. Osmanlı İmparatorluğu zamanında, ermeni sadrazam ve paşaların olduğunu biliyormusunuz? Yani Osmanlı yönetimin ve askeriyenin belli kademelerinde ermenilere de görev vermiştir. Bu görev alan şahıslar, görevlerini tam bir sorumluluk ve başarıyla yerine getirmişlerdir. Türk ordusu doğuda yetişene kadar, birçok ermeni radikali, ruslardan aldığı destek ile, beraber oturdukları, beraber yemek yedikleri komşularını öldürmüşlerdir. Ancak Türk ordusunun gelmesiyle birlikte ruslarla birlikte o zamanki rusyaya gitmişlerdir. Türk ordusu gelince de yapılan katliamları gördüğü zaman eli silahlı ermeni militanları ile çatışmaya girmiş bir kısmı ölü bir kısmı yaralı ele geçirilmişti.

Katliam varsa, bu ermeniler tarafından yapılmıştır. Zaten akla mantığa aykırı, Türkler neden katliam yapsın? Toprak zaten Türklerin, yönetim zaten onların elinde. Durup dururken neden böyle bir şeye kalkışsınlar. Ancak ermeniler için aynı şartlar geçerli değil. İmaparatorluk zayıf, ülke kurmak istiyorlar. Türklerden kibarca isteseler alamayacaklar. Onun üzerine ruslarla bir olup Doğu anadoluda katliam ve cinayetler işleyerek Türkleri kaçırmak ve etnik temizlik yaparak çoğunluğu almak istemeleri, tarihte birçok yerde yapılmış bir eylem.

Dolayısıyla, Osmanlı tarafından planlı bir şekilde yapılmış bir etnik temizlik söz konusu olamaz. Ancak Osmanlı ermenilerin ruslarla işbirliği yapıp, toprak koparmak istemesi üzerine, o bölgede asayişin sağlanması için, bir göç konusu ortaya çıkmıştır. Bunda da Osmanlı tamamen haklıdır. Kim olsa böyle birşey yapar.

Türkler ile ermeniler uzun yıllar bir arada yaşamış, dostluklar kurmuş, karşılıklı kız alıp vermişler, organik bağlar da kurmuşlardır.

Fransa başına bela aldı. Ermeni soykırımını kabul etti. Hemde olmayan bir soykırımı. Şimdi Cezayir karşısına çıktı. Bana yaptıklarını kabul et, soykırımın kralını yaptın, beni sömürdün diyor. Şimdi sıra ABD de , demokratların gelmesi ile oradada ciddi bir ermeni lobisi baskısı var. ABD bunu kabul ederse, yarın Vietnam ortaya çıkacak, peşinden Irak...

Ermenistan ın bizimle iyi ilişkiler kurmaya çalışması lazım. Aramızda sıkışıp kaldılar. Halbuki ticareti geliştirmek, sirkülasyonu geliştirmek için tüm politikalarını ortaya koymaları lazım. Ama maalesef bunlar, geçmişte katliam yaptınız bize diyerek ve bunu kabul ettirmeye çalışarak, (iddialarında da samimi değiller, arşivlerini açmıyorlar. Açarlarsa kendi yaptıkları ortaya çıkacak, bu sefer Türkiye den onlar özür dileyip, Türklere soykırım yaptıklarını iddia edecekler.) göle yoğurt mayalıyorlar. Bazılarıda tutturmaya çalışıyor.

İşin ilginç yanı, soykırım Osmanlı politikasına göre değil. Osmanlı bugüne kadar bir çok coğrafyayı elinde tutmuş, ama hiç bir araptan, hiç bir avrupalıdan böyle bir soykırım iddiası gelmemiştir. Eğer politika böyle olsaydı, Osmanlı her işgal ettiği yerde, yüzbinleri öldürür, Türklere de oraya geçin yerleşin, dilinizi şart koşun ,en az beş çocuk yapın gibi politikalar izlerdi. Zaten böyle bir politikada Osmanlıyı cihan imparatorluğu yapmaz, etrafındaki ülkeler tebasına geçmeye çalışmazlardı. Çünkü Osmanlı işgal ettiği hiç bir yerde dil ,din ,ırk ayrımı yapmamış, tüm sosyal hakları ziyadesiyle korumuştu. Şimdi bir sürü yerde herkesi serbest bıraktı , hepsine imtiyazlar verdi de, bir tek burnunun dibindeki ermenileri mi katletti. Bir tek onlarımı etnik temizlik yaparak kontrol altına almaya çalıştı.

İŞTE İDDİANIZ BURADA DA ÇELİŞİYOR.

Şu Fransız ve Hollandalıları ve diğer sempatizan senatörleri anlamıyorum. Böyle tutarsız iddiaları onaylayıp, bizim insan haklarımıza saygısızlık ediyorsunuz.

Biraz daha makul ve mantıklı iddialarla dünyanın karşısına çıkın ve insanı kendinize güldürmeyin bence. Hatta madem ortaya çıktınız , oyunu kuralına göre oynayın. Bırakın tarihçilere, onlark onu üzerinde karar versinler.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Fransa'nın yasaklama kararı aslında bizdeki 301 no.lu yasanın kaldırılması için tepkisel bir hareketten ibarettir. demektedirler ki eğer siz yasaklarsanız biz de yasaklarız. temelde bence haklılar ifade özgürlüğü yasaklanmamalı fakat saçma olan bizimle neden bu şekilde idrar yarıştırdıklarıdır. bu noktayı anlayamadım ben de. bi çıkarları vardır kesin. selamlar.

Başak ALTIN 
 13.11.2006 18:07
Cevap :
Yorumunuz için teşekkür ederim.301 e karşı böyle bir yasaklama getirmek , onların savunmuş oldukları ilkeye ters düşmez mi?Yol bu olmamalıdır.Fransadaki güçlü ermeni lobisi bana kalırsa bizdeki 301 ile ilgilenmiyor.Coğrafi yönden arada sıkışıp kalmış durumdalar.Ticaret yok,sirkülasyon yok.Ellerindeki kozu güçlendirmek istiyorlar.Böylece bu kozla , yaptırımları olabilecek ve ticaret için bu kozu kullanabilecekler diye düşünüyorum.  14.11.2006 10:07
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 116
Toplam yorum
: 139
Toplam mesaj
: 48
Ort. okunma sayısı
: 730
Kayıt tarihi
: 27.07.06
 
 

1994 Uludağ Üniversitesi İ.İ.B.F. İktisat bölümü mezunuyum. Aynı üniversitede Genel İktisat Polit..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster