Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Aralık '11

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
227
 

Ermeni Yasa Teklifinin kabulünden Fransız halkı zarar görecektir,

Ermeni Yasa Teklifinin kabulünden Fransız halkı zarar görecektir,
 

Fransa, Ermeni iddialarının reddedilmesini suç sayan yasa teklifini 22 Aralık'ta genel kurulda oylayacak. Fransız meclisi, yasalar komisyonunda geçtiğimiz hafta kabul edilen, iktidardaki (UMP)  Marsilya milletvekili Valerie Boyer'in hazırladığı teklifin genel kurulda kabul edilmesi Fransa'yı sıkıntıya sokacaktır.

Her şeyden önce siyasi rant elde etmek için, Ermeni'lerin kullanıldığı gerçeği gözönündedir. Bunu en iyi şekilde, Türkiye'deki Ermeni Cemaati görmektedir.

Türkiye Ermeni Patrikliğinden yapılan açıklamada, ''1600 yıllık koskoca bir tarihi ve hepimizi bekleyen aydınlık bir geleceği o acı olayların gölgesine terkedeceğiz''. Türk ve Ermeni'lerin kökenlerinin birbirine karışmış olduğu ifade edilerek, yapılan her olumsuz müdahalenin iki ülke arasındaki sürece zarar vereceğinin düşünüldüğü ifade edilmiştir.

Tabidir ki, bunun birde ekonomik boyutu vardır. Fransa ve Türkiye arasında ki ticaret hacminin 13 milyar Euro'nun üstünde olduğu düşünülürse, ceremesi daha büyük olacaktır. Fransa'nın Türkiye'deki yatırımlarının 6 milyar EURO civarında olduğu ve ikibine yakın Fransız firmasının Türkiye'yle iş yapmakta olduğu gerçeği ister istemez  ülkeleri etkiliyecektir.  

Fransa ve Türkiye ilişkileri iç siyasete alet edilemeyecek kadar öneme haizdir, politikacıların iktidar hırsıyla öiçülemeyecek kadar.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Hasan Bey, zamanında İsviçre'de böyle bir kararı kabul etmişti. Peki biz ne yaptık ? Yine her zamnki gibi İÇ POLİTİKAYA OYNAYARAK yükseklerden kuru sıkı attık.Peki bu kadar atmamıza rağmen elimize ne geçti ? KOSKOCAMAN BİR HİÇ. Güya mallarını protesto edecektik.Sonuç ? SIFIR... Gelin biz tatlı canımızı hiç sıkmayalım

UĞUR BOZDOĞAN 
 21.12.2011 9:45
Cevap :
Uğur Bey, İç politikalara heba edilemiyecek kadar ciddi bir iştir dış politika, bildiğiniz gibi hata kabul etmez. Birgün devran döner, herkes hesabını verir. Saygılarımla..   21.12.2011 19:34
 

Haklısınız Hasan bey.Bu arada paylaşımlara başlamanız sevindirici.Sizi burada görmek güzel Hasan Bey.İyi geceler diliyorum.Sevgiler.

Şennur Köseli 
 20.12.2011 22:40
Cevap :
Teşekkürler Şennur hn.cım, İnsan dostlardan ayrı kalabilirmi; İyi geceler. sevgilerimle..  20.12.2011 23:29
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 461
Toplam yorum
: 695
Toplam mesaj
: 119
Ort. okunma sayısı
: 1496
Kayıt tarihi
: 03.12.07
 
 

Çevreye saygı, insanlık görevi olarak algılanmalıdır. Bankacılık ve finans yöneticiliği  uğraşım ol..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster