Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Ocak '07

 
Kategori
Basın Yayın / Medya
Okunma Sayısı
359
 

Ermenizm

Şaşkınım!!! Hiç hiç gereği yokken, bir can daha uçup gitti... Ve hiç gereği yokken, genç bir çocuk elini kana buladı...

Hrant Dink... İçimizden biri. Belki de binlerce yıllık soy ağacıyla gerçek bir Anadolu'lu...

Hoşa giden ya da gitmeyen çok şey söyledi. Söylemekte hakkı... Çünkü bu ülke, hepimiz gibi O'nun da...

Trabzonlu genç bir çocuk...

O da bu toprakların çocuğu... Hangi 'kahır' eline aldırdı o silahı? Anlamak zor...

Çok şey söylenecek, çok şey konuşulacak; senaryolar üretilecek, suçlamalar yapılacak. Ama bir gün geriye dönüp baktığımızda sadece iki kurban göreceğiz. Birbirini hiç tanımamış ve o ana kadar hiç görmemiş iki kurban.

Bir gün gelecek "ikisi de masumdu" diyeceğiz bir çoğumuz... Ama onların üzerinden ekmek kazananlar hiç susmayacak. Tıpkı Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının idamında olduğu gibi... Ekmek doğrayacaklar geç vücutlardan akan kana ve kaşıkladıkca yazacaklar, yazdıkca acıkacaklar...

Katil demeye dilim varmayan (-ki eminim Hrant Dink'in de dili varmazdı) bu gencin yakalanmasına belki de en çok bu işin tüccarlarını üzülmüştür. Çünkü, onlar dumanlı havaları severler avlanmak için. Önce kışkırtırlar, tahrik ederler, sonra orta malı haline getirip, evirip çevirip yazar yazar dururlar. Onların cebi dolarken ölen ölmüş, giden gitmiştir.

Sahi bu Trabzonlu genci Hrant Dink'mi tahrik etti sizce?!!!
Ermeniden çok Ermenici kesilenlenlerin bunda suçu yok mu?

Bu gencin kanına sadece Hrant'ın dedikleri mi dokunmuş acaba? Suçu yok mudur "bu ülke de 1, 5 miylon Ermeni'yi katlettik" diyen kalemlerin? Üstelik bunu diyerek ceplerine milyon dolarlar indirenlerin...

Eğer bir "katliam" varsa şayet, Hrant Dink'in ulusunun üzerinden ceplerini dolduran bizim Ermeniciler, O'nun altı delik ayakkabısına bakarken hiç utandılar mı acaba?

Ya da onlara "utanmazlar!!!" diye bağıracak kaç kişi var bu memlekette? Bir düşünün bizim Ermeniciler konuşana kadar bu millet kaç Ermeni öldürmüş... Bir düşünün bu Trabzonlu genci Hrant Dink mi tahrik etti sizce?!!!

Günlerdir çeşitli sokaklarda bir kısım insanlar "Hepimiz Hrant'ız" diye sloganlar attı... Doğru... Hrant Dink bu ülkenin has bir evladıdır... Peki "Hepimiz Ermeniyiz" demekte neyin nesi? Bu ülkenin onlarca sefiri öldürülürken kaç tane Ermeni çıkıp sokaklarda nümayiş yaparak "Hepimiz Türküz" dedi?

Nedir bu aşağılık komleksi!!! Nedir bu romantizm!!! Hrant Dink'i öldüren eller aynı romantizmin eseri değil mi? O da duygularına kapılarak işlemedi mi bu cinayeti?

Şimdi sokaklara çıkıp yeni "Ogün'leri" tahrik etmenin amacı ne ola ki?

Konuçlandığı her ülkede başımıza çorap örmeye çalışan Ermeni diasporası bu halimize bakıp, acaba kişilik notu olarak bize on üzerinden kaç veriyordur?

Sosyalizm, Faşizm, Komünizm, Marksizm, Leninizm, Kapitalizm, Liberalizm vs. vs. vs. Bir sürü "izm" bir sürü bela açtı bu ülkenin çocuklarının başına...

Binlerce cana mal odu. Tam bitti derken şimdi de Ermenizm akımı başladı; Hrant Dink'in akan masum kanını fırsat bilerek. Böylece bir izm'mimiz daha oldu şükür Yaradan'a!!!

Meğer ne çok Ermeniperverimiz varmış da haberimiz yokmuş...
Şaşkınım...
Ve yine suya 'k..ç' üstü dalmak zorundayım...

İmza: Şaşkın Ördek Yavrusu

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 8
Toplam yorum
: 8
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 992
Kayıt tarihi
: 22.01.07
 
 

1961 Gümüşhane doğumluyum. 1984 yılında Erzurum Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesinden mezun oldu..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster