Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Fevzi Gültuna (Cavıldak)

http://blog.milliyet.com.tr/fevzigultuna

11 Şubat '09

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
644
 

Erozyon!

Erozyon!
 

...


Okullarda bizlere Erozyonun yağan yağmurlar neticesinde meydana gelen sel sularının verimli toprakları sürükleyerek denizlere doğru götürmesi öğretildi. Bu bilgiler ışığında Erozyonu önleme adına resmi kuruluşlar ve bazı sivil toplum kuruluşları(en belirgini TEMA vakfı) her yıl milyonlarca ağaç dikerek ülke topraklarını çöl olmaktan kurtarmaya çalışıyor. Bu kuruluşlar ve duyarlı insanlara toplum olarak minnettarız.

Ancak, şu anda ciddi manada hiçbir kuruluşun sağlık yönünden el atmadığı bir GENÇLİK EROZYONU yaşanmaktadır.Yaşanan bu erozyonun bir bölümünü cep telefonları meydana getirmektedir.

Gençlerimiz; GSM operatörlerinin acımasız rekabeti sonucu sürekli konuşmaya özendiriliyor. Uyanıkken konuştukları yetmiyormuşçasına gecede yastıkları altında uyuyorlar. Bu uzun konuşmalar sonucu cep telefonlarının yaydığı radyasyon; insan beyninde vücudun diğer organlarında büyük hasarlar meydana getirdiği uzmanlar tarafından söylenmektedir. Böyle giderse 40-50 yıl sonra tamamen hasta bir toplum oluşacaktır. Bu tehlikeyi, ilgili resmi kuruluşlar ve sivil toplum örgütleri ciddiye alarak çeşitli kampanya ve bilgilendirme toplantıları yaparak toplumun sağlığının korunmasına çalışılmalıdır.

GSM operatörilerde bu tehlikeyi dikkate alarak gençlerimizi geyik muhabbeti yapmaya özendirmek yerine az ve öz konuşmayı özendirerek ülkemiz insanın gelecekte sağlıklı kalmasına ve insan erozyonunun önlenmesine katkı sağlayacaktır..

Geleceğe hep beraber sağlıklı bir toplum oluşturulması dileğiyle.....

Fevzi GÜLTUNA


Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 78
Toplam yorum
: 37
Toplam mesaj
: 10
Ort. okunma sayısı
: 600
Kayıt tarihi
: 06.02.09
 
 

1957 Amasya' da doğdum.İlkokulu Amasya' da okudum. Ortaokul ve liseyi Sincan' da, yüksek okulu Samsu..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster