Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Mayıs '17

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
327
 

Esad’ın geleceği Suriye'nin geleceğine, Suriye'nin geleceği de Esad’ın geleceğine bağlı

Esad’ın geleceği Suriye'nin geleceğine, Suriye'nin geleceği de Esad’ın geleceğine bağlı
 

Bir adamın bir ülke için bu kadar anlam ifade etmesi doğru değil. Yani şimdi Esad’a bir şey olsa Suriye’nin batması mı lazım ki battı zaten…

Aslında Suriye’de gelinen noktanın sebebi de bu… En başında değişik seçenekler ortaya konabilseydi ülkenin geleceği Esad ya da parçalanma ikili alternatifine sıkışmazdı.

Bir devletin varlığını sürdürmesi nasıl bir kişiye bağlanabilir ki… ”Esad’a bir şey olsa Suriye ne olacak” gibi bir durum var ortada… Suriye geleceğini Esad’a bağlamış (Esad’a bağlı Suriye’yi kastediyoruz), Esad da Suriye’ye…

Böyle bir bağ (ilişki) iki taraflı olduğu için kopmayı zorlaştırıyor… Esad yanlıları Esad giderse geleceklerinden endişe duyuyorlar. Esad için zaten bir şey söylemeye gerek yok.

Esad’ı destekleyenlere Esad gittiği zaman durumlarının daha kötü olmayacağı güveninin verilmesi lazım. Yani Esad’ın yerine eline kan bulaşmamış ve iktidarı için Suriye’nin geleceği ile oynamayacak ikinci bir Esad lazım.

Esad’a da halkını bırakıp gitmesi söylenmeli (çünkü halkı onu bırakmayacak) Yalnız kendi geleceği ve Suriye’nin yeni durumu konusunda güvence verilmeli.

Ben bu bir savaş diyorum ve Esad’ın savaş suçu işlediğini düşünmüyorum. Herkes birbiriyle savaştı. Esad suçluysa herkes suçlu; ÖSO, El Nusra, IŞİD, ABD, Rusya, Koalisyon güçleri, Türkiye, İran…

NAHİDE ÇELEBİ bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sayın Korkut , Suriye'nin sonunda ne olacağı belli.Çevre bölgelere bak anlarsın.İkincisi çok iyi niyetlisin.Hoş görün mükemmel.

yılmaz çetingöz 
 20.05.2017 0:31
Cevap :
Napayım olumlu düşünmeye çalışıyorum Yılmaz bey...  24.05.2017 14:48
 

Allah korusun Çankırı'dan diktatör çıkmaz. Selam sevgiler sağlıklı mutlu günler.NAHİDE ÇELEBİ

NAHİDE ÇELEBİ 
 18.05.2017 9:26
Cevap :
Çıkmış işte ne bileyim abla, öyle diyorlar!  21.05.2017 13:47
 

"..böyle bir bağ(ilişki) iki taraflı olduğu için kopmayı zorlaştırıyor.." .bay Kerim Kokut son derece güzel bir tesbitte bulunmuşsunuz.donanımlı biri olduğunuz anlaşılıyor.siz Suriye'nin geleceğini nerede ve nasıl görüyorsunuz,dolayısıyla Esad'ın?

tekin alan 
 17.05.2017 18:00
Cevap :
Bana göre zaten bölünmüş olan bir yapıda bölünmesin diye ısrar etmek gereksiz; bölünecekse bölünsün.Ama bu Büyük devletler ve BM öncülüğünde yapılsın.Kürtler, Araplar, Türkler, Sünni, Şii, Alevi...Ayrı olduğunu düşünen ve ayrılmak isteyen kim varsa...  21.05.2017 12:31
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 6285
Toplam yorum
: 15344
Toplam mesaj
: 283
Ort. okunma sayısı
: 632
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster