Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Kasım '15

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
154
 

Esaretim

Esaretim
 

Boşlukdayım, bir salıncak üzerinde sallanıyorum. Kuyunun dibi görünmüyor, hayat diyorum sınıyor beni. Tepeye her ulaştığımızda insanların gözleri çarpıyor gözlerime. Acımasızlar, uzaklar. Arkaya yükseliyorum annem var, göremiyorum ama sesi geliyor. Üzgün biliyorum meçhule düşüyor gözlerimizden akan tuzlu sular, gayri meşru cümleler çarpıyor kulaklarıma, sözcükler uçuşuyor etrafımda, aralarından seçip lügatıma ekliyorum bazılarını. Şifa olurlar belki içimdeki anlatılamaz ummalı muhabbetlere. Ayaklarımdan akan kanlar renk oluyor dipsiz kuyuya, yorgunum, kan kaybediyorum. Konuşmak yasak. Rakı masaları kuruluyor beynimde, kadehler yaşanılanlara, su katıp üzerlerine dikiyorum kafaya, nafile ama sarhoşkende acı herşey. Babamın şefkatli elini arıyor içim. Kır saçlarına hasret gözlerim. Mütemadiyen kapanıyor gözlerim. Tekerrür ediyor zihnimdeki geçmiş. Saat kaçtır şimdi? Güneş doğmuş mudur dersin, yoksa turuncu mudur gökyüzü aydınlığa haber verir gibi. Hangi mevsimdedir memleketim? Yağmur var mıdır? Yoksa boy vermiş midir kaysılar? İhtilal olmuş mudur gene? Kedim kaçmış mıdır evden, samut kokan yemekler yapıyor mudur hala annem? Belki de huzurludur herkes.  Bu dipsiz kuyuda, alalade bir ipin ucunda gördüklerim hürriyet hasretinden midir dersin?

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Doğru bir zamana denk gelmedi belki de yazdıkların, emin değilim. Keşke gecenin ıssızlığına tanıklık eden geç bir vakitte okusaydım. Derin bir melankolinin koynunda sına/n/mak gözlerle, sözlerle ağır geldi belki de. Renklerini kaybetmiş bahçeler misali gri bir gökyüzüne prangalı ellerden bir güvercini salıvermek ancak bu kadar anlatılabilirdi ' hürriyet 'in şahsında. Islak bir İstanbul günü, havada aykırı bir hüzün var. Hani içi içine sığmaz ya insanın, kimbilir belki de bu yüzden bedenlerimiz ruhumuza dar..

Private 
 04.03.2016 13:18
Cevap :
Zeynep Asena Sarı  Avrupa Meslek Yüksekokulu Belki de uzun suresir duydugum en gerçek tanımıdır yazılanların bedenleri mız ruhumuza dar çok teşekkürler sevgilerle   04.03.2016 16:09
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 24
Toplam yorum
: 25
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 361
Kayıt tarihi
: 02.01.15
 
 

Kim olduğumuz ne olduğumuz önemli değil. Kimi mutlu edebildiğimiz, kimin sorunlarına çözüm bulabi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster