Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Eylül '19

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
16
 

Esat Elini Uzattı

Tamam ister buna Islam.coğrafya'sının lideri olma hevesi deyiniz ister Amerika'ya karşı kendini ifade etmek deyiniz, sekiz yıl önce Esat'ı devirme planının uygulamaya konuşması baştan aşağıya yanlış tutum olduğunu her zaman söylüyor ve 'Amerika istese Esat'ı iki saat içinde devirir kimsenin de ruhu duymaz' diye de ekliyorduk. Yani Esat'ın küresel gücün dolaylı ortağı olduğunu vurguluyorduk.

Rusya-Türkiye-İran mutabakatıyla gelinen nokta Türkiye için olumlu bir gelişme ve kazanım her ne kadar sekiz yıl önce hata da yapılmış olsa. 'Hata' diyorum çünkü komşuluk ilişkileri evrensel boyutta önem arz etmektedir. En yakın sınır komşunuzla husumetiniz olmamalıdır.

Esat'ın küresel sermaye gücünün dolaylı partneri olduğunu Birleşmiş Milletler'e yazmış olduğu mektupta PKK'nın bir terör örgütü olduğunu belirtmesi ve tanıması'dır. Şimdiye kadar böyle tanımlamıyordu.

Esat'ın bu tanımlamasıyla Türkiye'ye de zeytin dalı uzatmış oldu bir bakıma. Yani 'geçmişi unutalım' mesajını verdi bir yerde.

Geçmişi unutalım da altıyüzbin'in üzerinde kadın çocuk denmeden öldü öldürüldü Suriye topraklarında. Altı milyon'a yakın insan yurtlarından edildi multeci konumuna sokuldu.

Tüm bu acı dolu tabloyu ben mi gerçekleştirdim?

Önümüzdeki süreçte en yakın zamanda yapılacak olan seçimlerde gene Amerika'nın dolaylı politik stratejisiyle Esat'a seçim yoluyla yol verileceğini öngörüyorum.

Ülkemizde yapılacak olan ilk genel seçimlerde de 18 yıllık iktidarın son bulacağını ve içinde HDP'nin de bulunduğu çoklu koalisyon hükümetiyle cumhuriyetin yüzüncü yılına girilecektir diye düşünüyorum tabi PKK terör örgütüne silah bıraktırılarak.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 2272
Toplam yorum
: 1107
Toplam mesaj
: 80
Ort. okunma sayısı
: 449
Kayıt tarihi
: 03.07.07
 
 

25.05.1960 doğumlu. Üniversite terk. Müzik, seyahat ve tiyatro sever. Antalya Devlet Tiyatrosu'nd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster