Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

31 Ağustos '10

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
860
 

Eşekler…

Eşekler…
 

Eşekler….

Referanduma kadar on gün tatil yapmaya karar verdim. Tv, bilgisayar, gazete, radyo yok. Belki telefonu da kapatabilirim. Zira televizyonlarda izlediğim veya gazetelerden takip ettiğim kirlilik neredeyse sağlığımdan edecek. Onun için on gün mola. Aklıma gelen bildik bir hikaye ile şimdilik allahaısmarladık. Referandumda oylarınız “hayır”lı olsun.

EŞŞEKLERRRR.!! . .....

Eşekler köydeki semerciden çok şikâyetçilermiş. Semerci hiç iyi semer yapamıyormuş. Eşeklerin sırtları kanlı yaralarla doluymuş. Eşekler toplanıp yeni bir semercinin gelmesi için dua etmişler. Hikâye bu ya duaları da kabul olmuş ve gerçekten köye yeni bir semerci gelmiş.

Ne var ki bu semerci de eşekleri rahatlatacak semerler yapamıyormuş, yaralar azalacakken artmaya başlamış. Eşekler yine toplanıp, köye yeni bir semerci gelmesi için dua etmişler. Ve gerçekten mevcut semerci köyden ayrılmış, yerine başka bir semerci gelmiş. Eşekler her semerci değişikliğinde olduğu gibi yine çok sevinmişler.

Ama çok zaman geçmeden yeni semercinin de çok farklı olmadığını, semerlerin gittikçe daha da kalitesizleştiğini, yaralarının ise kötüleştiğini görmüşler. Semerci gitmiş, semerci gelmiş. Her seferinde eşekler yeni semerci gelmesi için dua etmişler. Bu hikâye kaç semerci değişene kadar böyle devam etmiş bilmiyorum.

Nihayet bir gün eşekler toplanıp, eski semerciden kurtulmak için değil de eşeklikten kurtulmak için dua etmeye başlamışlar.

Almanya'da 70 bin Sağlık Kurumu... ............ .... 8 bin kilise,

Fransa'da 60 bin sağlık kurumu... ............ ...... 9 bin kilise

Türkiye’de ise 7 bin sağlık kurumu............ ......... 77 bin cami
olduğunu biliyor muydunuz?

" Allah, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır"

" Yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Allah'ı kullanırlar. "

" Giordano Bruno (..... - 1600)"

31/8/2010

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Demirel'in başbakanlık zamanında Gırgır'da bir karikatür çıkmıştı. Demirel kaşları çatılmış, kızgınlıkla 'Bayramını kutlarım işçi kardeşim' diyor, işçi de aynı kızgınlıkla 'Ben de senin bayramını kutlarım başbakanım' diyordu. 30 yıldan fazla zaman geçti, hala anıp gülüyorum... Kutlama için çok geç kaldım. Kusura bakmayın Osman Bey. Saygılar, selamlar.

Mehmet Sinan Gür 
 18.09.2010 18:40
Cevap :
Merhaba, Düşünen insan için geç kalmak yoktur diyorum. Basyramın mutluluklara vesila olmasını diliyorum. Saygı ve selamlar  18.09.2010 19:00
 

Ohhh canınıza değsin! Televizyonsuz, gazetesiz, radyodan bile habersiz tatil ! Bayramın... Sağlık mutluluk, ve HAYIR'lı olmasını diliyor, ailenize ve size saygılarımı yolluyorum.

gülriz 
 11.09.2010 0:40
Cevap :
Merhaba, Sağolun çok teşekkür ederim. Cumaertesi günü pazar görevimiz için tatili sonlandırdık, ancak harikaydı. Saygı ve selamlar...  12.09.2010 7:46
 

Harareti yüksek, ateşli yazılarınızı zevkle okuyorum. Sağlığınız daha önemli. Zaman zaman aynı duruma bizler de düşüyoruz. Ama, sıkıntılar düzelmesine bir katkıda bulunmuyor. saygılar, selamlar

Hüseyin Seyfi 
 07.09.2010 20:43
Cevap :
Merhaba, Bilirmisiniz bir umut, ufacık zayıf bir umut ne kadar değerlidir güzel yarınlar için. Ben içimde besliyor hep büyütüyorum umudu. Saygı ve selamlar...  11.09.2010 17:29
 

Kime söylüyorsun ki? Eşekler anlamaz! Ülkede dinin siyasete nasıl alet edildiğini hep birlikte izliyoruz. Selamlar...

Mesut KARİP 
 06.09.2010 12:34
Cevap :
Merhaba, Çok haklısınız. Saygı ve selamlar...  12.09.2010 16:01
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1508
Toplam yorum
: 5843
Toplam mesaj
: 265
Ort. okunma sayısı
: 1653
Kayıt tarihi
: 16.07.08
 
 

Yetmişiki yaşında iki çocuk ve iki torun sahibi bir erkeğim.. Lise mezunuyum. Uzun yıllar esnaflı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster