Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

31 Ekim '06

 
Kategori
Sivil Toplum
Okunma Sayısı
4578
 

Esenler belediye Başkanı Mehmet Öcalan ve Esenler Kastamonu Kentyıldızspor Kulübü

Esenler belediye Başkanı Mehmet Öcalan ve Esenler Kastamonu Kentyıldızspor Kulübü
 

29 Ekim cumhuriyet Bayramı törenleri Esenler İlçesinde Kemer Stadyumunda okulların, protokol ve kalabalık halk gurubunun katılımıyla gerçekleşti. Stadın üst kısmında bulunan cafede Esenlerin Süper Amatör kümedeki tek takımı Esenler Kastamonu Kentyıldız takımıda o gün oynayacağı kirazlıtepe liğ maçı için kahvaltı yapmaktaydı.Esenler Belediye Başkanı Sayın Mehmet Öcalan, Esenler kaymakamı Sabahattin Yücel, İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Tekin,Esenler İlçe Emniyet Müdürü Salih Gölcü, Belediye başkan yardımcılarından Mehmet Sirkeci ve Ahmet Temel ve diğer konuklar ve korumalar tören sonrası kahvaltı yapmak üzere cafe ye gelirler. Belediye Başkanı elinde telefonla uğraşırken yan tarfta kahvaltı yapan Esenler Kastamonu Kentyıldız takımı Yönetici, Antranör ve Futbolcularını hiç görmeden kendilerine ayrılan yerlere oturarak kahvaltı servisini beklerken, bunu gören takım yöneticileri Belediye Başkanı ile takım halinde bir resim çektirmek isterler, amaçları bu önemli maç öncesi takıma moral olsun.

Resim çektirme taleplerini mahalli foto muhabiriyle belediye Başkanı Sayın Mehmet Öcalan’a bildirdiklerinde, Başkandan aldıkları anormal tepki”ben içeri girerken selam bile vermediniz, birde resim çektirmek istiyorsunuz. Ne resmi?” demezmi o an orda bulunan futbolcular ve yöneticiler beklenmedik tepki karşısında şok olurlar, “sayın başkanım sizin oturmanızı bekledik ve içeri girdiğinizde bizi görmediniz” diye söylediklerinde ise tepkisi dahada artar. Bu durumda takım yöneticileri ve futbolcular çaresiz kalkarak cafeyi terk ederler.

Burda bir Belediye Başkanın kendileriyle, 29 Ekim Cumhuriyetimizin 83 . yılı kutlamalarında, kenisine sevgi ve saygı gösteren ve bu sebeple kendilerinden resim çektirmek isteyen bir Beldiye Başkanının sadece “selam vermediniz” gibi komik bir gerekçeyle yaptığı bu davranış protokoldeki bazı yöneticilerinde garibine gitmiş olacak Kaymakam ve Emniyet müdürü futbolculara ve yöneticilerle selamlaştılar. Yine sayın Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Sirkeci bizzat kendisi yöneticilere ve futbolcularla bizzat ilgilenmesi çok güzel bir olaydı, tüm bu yaşanan tatsızlıkların üzerine sayın sirkeci’nin bu davranışı yönetici ve futbolculara moral oldu.

Sayın Sirkeci’nin sporculara verdiği destekten ötürü gerçekten yürekten kutluyoruz.

Herkezde ortak olan Esenler için yapılacak iyi şeylerdir. Bir belediye başkanıda seçmen veya semt gözetmeksizin halkına hizmet etmelidir.

Kulüp yöneticileride alt yapıdaki 4 takımındaki toplam 100,120 futbolcu gençlere kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak ve spor yapmalarına olanak tanımaktadır, ayrıca A takımlarına sadece ceplerinden ve İstanbul ve Esenler deki Kastamonu lu iş adamlarının bağışlarıyla kurdukları takımla şampiyonluk ve 3. liğe çıkma mücadelesi yaparak Esenler için iyi birşeyler yapmay çalışmaktadırlar.

Çünkü toplumumuzda gençlerin kötü alışkanlıklardan uyuşturucu, hırsızlık, gasp, cinayet) nekadar uzak tutarsak toplumumuz için o kadar iyi olmaz mı?

Acaba seçimle gelmiş bir Belediye Başkanı seçim zamanı böyle bir hareket tarzı sergileyebilirmi? Yolda kimi görse selam vermeden, tokalaşmadan geçmeyen adaylar bazen böyle nahoş durumlar sergileyebiliyorlar.

Not= Oynan lig maçını ise Esenler Kastamonu Kentyıldız maçı 2-1 kazandı.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 319
Toplam yorum
: 951
Toplam mesaj
: 311
Ort. okunma sayısı
: 6220
Kayıt tarihi
: 14.06.06
 
 

25.08.1963 İstanbul doğumluyum. A.Ö.F İşletme mezunuyum. 8 sene profesyonel kalecilik yaptım. (Ey..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster