Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Temmuz '12

 
Kategori
Aile
Okunma Sayısı
422
 

Eşi eve koşturmak

Eşi eve koşturmak
 

EŞİNİ "EV"E BAĞLAYAN ve Evi "Mutluluk Yuvası" Yapmayı Başaran Kadınlar“Ev”, erkek için dinlenme yeri, kadın için ise gündüz “işyeri”, akşam “dinlenme” mekanıdır.

“Koca”nın problemsiz olması kaydıyla, aile fertlerini bir arada tutacak ve sıcak bir ortamda hoşça vakit geçirmelerini sağlayacak bir numaralı etken kadındır.

Bunun için öncelikle kendisinin onların yanında olması, aynı ortamı paylaşması, sanki kendisi de gündüz başka bir yerde çalışıp gelmiş gibi dinlenme, eğlenme ve rahatlama moduna geçmesi gerekir.Erkek, daha çok evin hanımına bağlı olarak, kapıdan içeri girdiği andan itibaren rahatlama ihtiyacını karşılayabiliyorsa eve gelmeye can atar. Bu imkana erişemez ise, uzun süre tahammül edemez. Başka alternatifler arama ihtiyacı duymaya başlar.

Çalışmayan bayanlarının gündüz işyeri olan evleri, akşam hem kendileri, hem de eşleri için dinlenme yeri özelliğine bürünebiliyorsa ne ala! Aksi halde sıkıntı var demektir.

Bir “dinlenme evi” olsa, siz oraya gitseniz, kapıyı çaldığınız andan itibaren beklentilerinizi düşünün. Kapı açıldığında sizi karşılayan kişinin yüzünde bakarsınız, rahatlama o anda başlar. Tatlı bir tebessümle içeri buyur ederler; ve sonrası.!Her şey ona göredir.

Tüm şartlar oluşturulmuş; artık, o andan itibaren önemli olan sizsiniz. Başka şeylerle meşgul olunmaz. Dinlenme ve rahatlamaya yönelik hizmetler en güzel bir şekilde arka arkaya sıralanır. Ta ki tatlı bir uykuya geçinceye ve sabah iyi ve süslü bir kahvaltı ile ve gülücüklerle uğurlanıncaya dek!

Buna yakın bir ortam beklerken, eşi alelacele kapıyı açıyor ve hemen işlere koşuyorsa, olumsuzluk başlıyor demektir. İlgi ile karşılaşmayan erkekte, hanımı ile ilgilenme isteği de uyanmaz. Ve doğal olarak tek başına dinlenme pozisyonuna geçer.

Bu arada kendinden yardım istenmesi ise hepten ters bir durum oluşturur ve çatışmalar başlar. Eşlerinin hevesle eve gelmesini isteyen kadınlar eşleri gelmeden önce işlerini bitirmiş ve kendileri için de dinlenme zamanı gelmiş olduğunu bilirler. Bu saatten sonra oluşan işleri ise ertesi güne ertelerler.

Mutlu bir yuva öncelikle böylesi bayanların eseri olarak ortaya çıkar.

Böyle bir bayanın eşi işinde elbette daha başarılı olacaktır. Ancak günümzde böyle bir bayan ve böyle bir yuva bulma imkanı ne kadar mümkün onu da siz düşünün. Ama olması gereken de budur.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Burada okuduğum 2. yazı geçenlerde avukatın yazdığı bir yazı vardı aynı sizinkine eş değer mutlu evliliğin 13 şartı diye.Sizin gibi düşünen erkekleri anlamak mümkün değil kadın şöyle yaparsa kadın bunu yaparsa ev daha mutlu evlilik daha mutlu olur aksi halde erkek başka alternatif arar.Ya kaıdn mutsuz ise başka alternatif ararsa ne olacak aaa kadın kocasını aldatmış herşeyi kadınlardan beklemeyin.Adam gibi adam doğru düzgün bir erkek olsunki kadınlarda yapsın birazda kendinize bakın demek istiyorum kusura bakmayın ama düşüncelerinize syagı duyarım ayrı ama ortada olan gerçeklerde ayrı..

Tülay EKER 
 28.07.2012 14:09
Cevap :
Sevgili Tly, elbette dediğiniz gibi de olabilir. Hatta daha nicesi. Burada anlatılan “olması istenilen” dir. Elbette kadının da bu hizmeti değecek bir erkeğe ihtiyacı vardır. Selamlar…   29.07.2012 10:22
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 357
Toplam yorum
: 404
Toplam mesaj
: 47
Ort. okunma sayısı
: 983
Kayıt tarihi
: 03.09.08
 
 

 Ne elimde garantim var ikinci bir soluğu almaya Ne aklım erer dünyayı yıkıp ta yeniden yapmaya A..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster