Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Ağustos '15

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
599
 

Eşim beni boşayacak, stresteyim!

Eşim beni boşayacak, stresteyim!
 

Görsel internetten alınmıştır.


Akşam üzeri kapım çalındı. Açtığımda sevgili eşimi karşımda buldum, gülümsüyordu.

“Hayatım, lütfen bana kıymalı börek yapar mısın?” dedi.

Ben de: “Ama hayatım, benim börek yapamadığımı sen biliyorsun, neden böyle bir istekte bulunuyorsun ki” dedim.

“ Bak! Yıllardır sana katlanıyorum. Bir gün olsun bana börek açmadın. Şöyle ağız tadıyla bir börek yedirmedin bana. Bundan sonra da bana börek yapmayacaksan seni boşamak zorundayım” dedi.

Boşamak zorundayım derken hayli ciddileşmişti. Gözlerine baktım, kıymalar akıyordu böreklerden.

“Ama hayatım, bir börek yüzünden yuvamızı yıkmaya değer mi? Ben sana ne güzel sebze yemekleri yapıyorum, onların hatırı yok mu dedim. Gel yıkmayalım yuvamızı” dedim.

 “Naaayııırrr, nolmaz, nolamaaazzz...Börek yapmasını bilmeyen bir kadınla evlilik yürümez” dedi.

Ne yapacağımı şaşırdım. Gözlerime bulutlar dolmaya başlamıştı. Birazdan sağanak yağmur başlayabilirdi. Strese girdim resmen. Sol gözüm seğirmeye başladı. Anladım kötü günler yakın.

“Nereden çıktı şimdi bu onca yıldan sonra” dedim.

Bu defa kahkahalarla gülmeye başladı.

“Sen bugün gazeteleri incelemedin sanırım” dedi.

Fırsatım olmamıştı henüz, haklıydı. Ağzından baklayı alınca araştırdım.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşen Gürcan’ın, “Müslüman bir kadının börek yapmasını bilmemesi halinde ailesinin dağılacağı” yönünde bir twitt attığı söyleniyordu.

CHP’li milletvekili Aylin Nazlıaka, Bakan Gürcan’a ulaşarak, börek açıklamasının doğru olup olmadığını sormuş. Bakan Gürcan ise “Böyle birşey söylediğimi düşünmüyorum. Arkadaşlarım araştırıyor” demiş.” Bu arada Bakanın sosyal medya hesaplarını da kapattığı söyleniyor. (sozcu.com.tr)

Sayın Bakanın eşinden boşanmış olduğu, üç çocuğunu kendisinin büyüttüğü de belirtilmiş hurriyet.com tr’de.

Boşanmak bir haktır. Karı, koca anlaşamıyorsa medeni bir şekilde boşanmalıdır. Asla bu konuda sayın bakana söylenecek bir sözümüz olamaz. Çocuklarını da en iyi şekilde büyütmüştür muhakkak. Bir kadın olarak kutlamak gerek.

Ancak aile denince akla; anne, baba ve çocukların aynı çatı altında mutlu-mesut yaşamaları gelir. Bu nedenle, Aile Bakanlığını, ailesi dağılmış bir kişinin temsil ediyor olması da ilginç doğrusu.

Bir aile, sağlam bir aile, bir börek yüzünden yıkılır mı hiç? Bu iddianın sadece gülünç olduğunu söylemek istiyorum.

İnsan merak ediyor, sayın bakan da börek yapmayı bilmediği için eşi tarafından boşanmış olabilir mi?

30 Ağustos 2015

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Günümüz medyasına güvenemiyorum. İnsanları karalamak, satışlarını artırarak para kazanmak için yapmayacakları maymunluk kalmamış gibi görünüyor. Bazen olmamış bir olayı, söylenmemiş bir sözü olmuş gibi aktarıyor, bazen uzun bir konuşmanın içindeki bir tümceyi ayıklayıp öyle veriyorlar. Haberi ilk okuduğumda sizin gibi şaşkınlığa düştüm ve güleyim mi ağlayayım mı karar veremedim. Yalnız bakan hanım bunun iftira olduğunu ve böyle bir tweet atmadığını bildiren bir basın açıklaması yaptı. Belki gözünüzden kaçtı. Ortalık o kadar toz duman ki hepimiz kime inanacağımızı, kime güveneceğimizi şaşırdık. Ulusça paranoyak olduk neredeyse. Selamlar, saygılar.

Güz Özlemi 
 09.09.2015 21:39
Cevap :
Benim yazdığım sırada sayın bakanın böyle bir şey yazıp yazmadığı konusunu araştıracağı söylenmişti. Evet, haberler çarpıtılabiliyor bazen. Bazen olan, söylenen şeyler de söylenmemiş gibi inkar edilebiliyor ya da yumuşatılarak söylenebiliyor. Kime inanacağımızı gerçekten şaşırdık. Söylenmiş olması beni şaşırtmaz aslında. Çünkü bu zihniyete sahip bir çok büyüğümüzden o kadar veciz sözler duyduk ki bu hafif kaldı aslında. Ne diyelim, her şeyin hayırlısı olsun...:) Selamlar, mutlu kalın...  09.09.2015 21:47
 

Merhabalar. Sorulan bir soru üzerine "bu sıralar börek açıyorum" diye cevap vermişti. Yoksa, börek yapmasını bilmiyor muymuş? Talep ederse, ona bu konuda yardım edecek becerikli çok hamarat ev hanımları var. Selam ve dualarımla.

Recep Altun 
 07.09.2015 23:44
Cevap :
Merhaba Recep Bey. Öğrenmek isteyeceğinden de emin değilim doğrusu. Nasılsa artık sorun da kalmamış...:) Selamlar, mutlu kalın...  09.09.2015 11:15
 

Güzel ANADOLU' umuzda, gelinlik kızların çeyiz hazırlıklarında, kına yakma merasimlerinde hatta nikah şahitliklerinde, aile birliğini muhafaza edebilen, karı-koca iyi geçindiğine inanılan insanlardan yardım kabul edilir. Koca devletimizi kuranlar bunları hiç duymamış olmalı, börek açma koşulu yaygınlaşabilir mi? bilemedim, elinize sağlık Ayşegül hanım, sevgilerimle selamlar

Cemile Torun 
 02.09.2015 22:37
Cevap :
Anadolu'daki o geleneği biliyorum Cemile Hanım. Özellikle seçilir mutlu evliliği olanlar ki yeni evli çift de onlar gibi mutlu olsun aile birliğini muhafaza etsin diye. Bir garip görevlendirilme ile karşı karşıya kaldık. Bildikleri bir şey olmalı bizim bilemediğimiz...:) Börek konusu yaygınlaşır mı işte onu ben de bilemiyorum...:) Selamlar, mutlu kalın...  03.09.2015 11:45
 

Bu bayanın olduğu yerde durması bile çok garip..Sevgimle arkadaşımm :)

Tülay EKER 
 01.09.2015 15:00
Cevap :
Yerini hak etmeyenlerin ülkesinde şaşırmıyoruz artık hiç kimseye arkadaşım...Selamlar, mutlu kalın...  02.09.2015 16:57
 
 
Toplam blog
: 278
Toplam yorum
: 3989
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1420
Kayıt tarihi
: 20.11.10
 
 

Bir Kamu Kurumundan emekliyim. Bloğumda; yaşadıklarımı, çevremde gözlemlediğim olaylar ile kendi ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster