Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Sabiha Rana Melekler Yüreğinizden Öpsün

http://blog.milliyet.com.tr/sabiharana

05 Aralık '08

 
Kategori
Sağlıklı Yaşam
Okunma Sayısı
2546
 

Eşimden boşanmak istiyorum!

Eşimden boşanmak istiyorum!
 

Eşimden boşanmak istiyorum! Milliyet


Konu: Eşlerin Boşanması

SORU
Merhabalar.. 25 Kasım'da boşanma davam var. Eşimin sorumsuz davranışları yüzünden davayı ben açtım ve bugüne kadar kesin kararlıyken şu an kendimi çıkmazda hissediyorum ne yapacağımı bilemiyorum. Evliliğimizde saygı ve özel hayat bitti. 17 senelik evliliğimiz, 16 ve 12 yaşında iki kızımız var. Eşim insan olarak iyi biri boşanırsam o ve kızlarım bu durumu kaldıramaz. Bana gelincede ağır bir depresyondayım ve sağlıklı karar veremiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

CEVAP
Merhabalar. Evlilikte epey bir mesafa almışsınız. 17 yıl ve iki tane kız çocuk. Ayrıldığınızda nasıl olacak. Daha iyimi olacak. Bunların hepsini test etmeniz lazım. Üstelik eşim iyi bir insan diyorsunuz ve siz bunu diyorsunuz. Bu çok önemli. Hiç bir evlilik güllük gülüstanlık değildir. Her evde sorun olur ve olmalı. Bu hayatın bir tezahürü. Önemli olan bununla baş edebilmek ve krizlerden çıkabilme becerisini gösterebilmektir. Sonra ağır bir depresyondayım diyorsunuz. Özellikle boşanma kararını bu dönemde almanız sağlıklı bir yöntem ve zamanlama olmadığını gösteriyor. Size önerim bu dönemde eşinizle olan ilişkileri dondurup ciddi bir tedavi olmanız ve tedavi sonrası aile danışmanından yardım alıp kararınızı bundan sonra vermek daha sağlıklı ve realiteye uygun olacağını düşünmekteyim. Saygılarımla.

Not:Gary Chapman EVLİLİKTE DÖRT MEVSİM kitabını okumanızı tavsiye ederim.

Cevaplayan: Uzm.Psk.Necmettin GÜRSOY NPİSTANBUL Hastanesi. www.npistanbul.com T:+90 0216-633-0-633

NPİSTANBUL Hastanesi ve Memory Center Nöropsikiyatri Merkezi'nden 33 uzman tüm psikoloji ve nöroloji konusundaki sorularınızı cevaplandırıyor!... Ayrıca Psikiyatri hakkında her türlü detaylı bilgi http://www.psikoegitim.com/ ve 0216 633 06 76 nolu telefondan alınabilmektedir.

Gönül Notum:
Bu konularda bana yardımcı olacaklarına dair söz aldığım, NPSİTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesine, özellikle Sayın Prof. Dr. Nevzat Tarhan Hocama ve Sayın Uğur Canbolat Beyefendiye çok teşekkür ederim..

Saygılarımla.

Sabiha Rana


Adınız saklı kalmak kaydıyla bize her konuda yazabilirsiniz. İletişim: sabiharana@sabiharana.com

Cinsel Sağlık Hakkındaki diğer konularımız: http://blog.milliyet.com.tr/Arsiv.aspx?UyeNo=612144&KategoriNo=63

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bence iyice düşn arkadaşım, ben milliyet bloga yeni dahil olmuş biriyim. Bu zamana kadar belkide herşey olup bitmiştir bile ama yinede bozulan evliliklderin arkasından çok üzülürüm. Çünkü, dört ay önce bende böşandım, anlaşmalısından. Ne diyeyim herşeyin hayırlısı olsun amin. Böyle yazsmayı da senden öğrendim. (Duanın arkasından amin) yazmayı. Ben sana yine bol toz pembe, hep iyiliklerin var olduğu günler diliyorum. 3NF

3NF 
 17.01.2009 18:59
Cevap :
Sevgili Hanımefendi, Beni bugün onere ettiniz. Lütfen hakkınızı da helal ediniz? Bu blog gibi, özellikle ''aşk evlilik'' üzerine olan yazdıklarım genele olan seslenişlerimdendir. Tabii bende evli bir kadın olarak yaşadıklarımdan, gördüklerimden ve duyduklarımdan edindiklerimi harmanlayıp öyle yazma çabasındayım. Sizin için! Sizin için de karşı taraf içinde hayırlı olsun inşallah diyorum! ''Evlilik hayatın kumarı.'' Şansın etkisi olsa da beyin ve yürek ikilisinin çok etkisi var. En olmazsa olmaz da SABIR! Dilerim Allah'tan bütün çiftler ruh eşlerini bulur ve çok mutlu olurlar. Teşekküer ederim efendim. Sevgilerimle. :)  17.01.2009 21:15
 

deprasyonda olduğunu ve sağlıklı kararveremediği gibi veremeyeceği de belli. Evliliğini bu çerçevelere koyduysa o evliliği sürekli kılması mümkün değil. Çocuklar için bir bir fedakarlıktan söz konusu açılıp, 'haydi yürütüüün!' denilirse başta çocuklara yanlış yapılır, sonra da çift olmaktan uzaklaşmış bu iki kişiye yazık olur. Hır-gürle geçecek bir evlilik ortamında yetişecek olan çocukların sağlık durumu psikolojik sorunlara sahip çocuklar yetiştirebilir ancak. Yürekli olun; BOŞANIN.

Yüksel ÖNAÇAN 
 06.12.2008 15:16
Cevap :
Sayın Önaçan;kadın veya erkek farketmeksizin bu konuları ele alıyoruz ve her iki tarafta ortak değerlendirecektir bu görüşlerinizi. Teşekkür ederim .. Saygılarımla..  06.12.2008 22:14
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1984
Toplam yorum
: 5389
Toplam mesaj
: 722
Ort. okunma sayısı
: 4497
Kayıt tarihi
: 26.10.06
 
 

Gazeteci - Yazar (NLP Uzmanı - İlişki ve Yaşam Koçu) Yaşarken dünyayı dolaşmayı, topraktan güneşe..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster