Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Nisan '18

 
Kategori
Sağlık
Okunma Sayısı
636
 

Eski Koşuyolu Kalp Hastanesi Onkoloji İhtisas Hastanesi Olsun..

Eski Koşuyolu Kalp Hastanesi Onkoloji İhtisas Hastanesi Olsun..
 

İstanbul'un hâlâ yeşil kalmış, nezih semtlerinden biri olan Koşuyolu'nda bulunan eski Koşuyolu Kalp Hastanesi İstanbul'un hatta tüm Türkiye'nin en ünlü kalp ihtisas hastanesiydi.Gerek iyi doktorlar bulunması ve gerek modernliği nedeniyle hemen herkes burda tedavi olmak isterdi. Nitekim Türkiye'de ilk kalp nakli burada yapılmış, kalp ve  damar cerrahisinde ilklerin gerçekleştirildiği bir sağlık merkezi olmuştu.

Ancak 1999'dan sonra binalarında hasar oluştuğu gerekçesiyle boşaltılmış, hastane aynı isimle Kartal'a taşınmıştı. Burada da takdire şayan hizmetler verdiğini bildiğimiz Koşuyolu Kalp, bir türlü eski görkemine ulaşamadı. Kartal'ın ana metropole uzaklığı ve burasını  tüm doktorların Koşuyolu kadar tercih etmemesi nedeniyle eski popülerliğine ulaşamadı.Gerçi Siyami Ersek Kalp Merkezi'nin açılmasından sonra olmasa da olur diyenler var ama sağlık kurumlarının belli bir yerde toplanması hiç de fena olmazdı.Üstelik bunlardan biri Koşuyolu gibi ulaşım ağlarının tam ortasında olan bir merkezde olacaktı.

Bugünlerde Eski Koşuyolu Kalp Hastanesi'nin binaları harıl harıl yıkılıyor. Buraya taşınan Üsküdar Sağlık Müdürlüğü ve Sağlık Araştırma Enstitüsü boşaltıldı. Acaba bu eşsiz arsada ne yapılacak? Kartal'daki Koşuyolu Kalp hastanesi tekrar buraya mı gelecek veya başka bir hastane mi yapılacak? Aklımıza getirmek istemediğimiz en kötü ihtimal  özel sektöre devredilmesi ve onların da 500 metre yukardaki Süper lüks Acıbadem Hastanesi gibi SGK'lıların semtine bile yaklaşamıyacağı bir sağlık merkezi yapmaları..

 

İlgili resim

 Kanser tedavisi ilgi, sabır, kaliteli sağlık personeli,modern tesis ve teçhizat gerektirir.

 

Daha da kötüsü konut ve ticari alan ilan edilerek milyon dolarlık villalar, rezidanslar ve AVM'ler inşa edilmesi...Oysa günümüzde adeta patlama yapan ve hastaların tedavi olmak için yatak bulamadığı kanser hastalıkları için modern bir onkoloji hastanesine ne kadar ihtiyaç var..Burası eğer modern ve büyük bir onkoloji hastanesi yapılırsa yalnız İstanbul için değil tüm Türkiye için bir umut ışığı olur. Kansere yakalandığı için moralmen çöken ve doğru düsüst tedavi edilemeyen hastalar burada deva bulma imkanı elde ederler.Hastanenin özel korusu güçlü morale ihtiyacı olan hastalar için yaşama tutunma vesilesi olur.

Bu dünyada herşey para değil. Umudunu yitirmiş kanser hastalarını güzelce tedavi ederek onların duasını almak milyarlık rezidanslara değecektir.amerikada onkoloji hastaneleri ile ilgili görsel sonucu 

Küba'da  çok sayıda  onkoloji ihtisas hastanesi var..

 

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 343
Toplam yorum
: 168
Toplam mesaj
: 8
Ort. okunma sayısı
: 413
Kayıt tarihi
: 19.02.11
 
 

Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi mezunuyum. Teknoloji Yönetimi dalında mast..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster