Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Aralık '10

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
611
 

Eski Nesil Nereye Koşuyor?

Yeni nesil nereye koşuyor demiştim ama eski neslinde iyi bir yere koşmadığını gördüm. Televizyonda kanallara bakarken tesadüfen " izdivaç" diye bir programda duyduğum konuşma üzerine programı ağzım bir karış açık seyrettim. Altmış yaşının üzerinde bir hanım ve bey arasında aynen şu konuşma geçiyordu; hanımefendi beyefendiye "sizin cigabaytınız kaç, beni taşıyabilir misiniz" dedi. Geçen konuşmadan dolayı bir süre şoka girdim, ekrana öylece bakakaldım.

Programa katılanlar genellikle 50-60 yaş üstü hanımlar ve beyler, insanlar tabii ki bu yaştan sonra da evlenebilirler bunu asla kınamıyorum ama bu şekilde olması tuhaf. Bunların kast ajansından bulunan kişiler olduğu ve hepsinin kurmaca olduğu söyleniyor ama belirli bir kesim bunları ciddiye alarak takip ediyor. Bu programların komedi programı olduğu söylense bir diyeceğim yok, insanlar gülmek için seyretsin ama gerçekmiş gibi gösterilmesi akıllara zarar bir olay bence.

Bunların bir de seyirci boyutu var. Düzenli olarak oraya seyirci olarak katılan, kadrolu seyirciler var. Eminim ki kanaldan bunun karşılığında ücret alıyorlardır. Çünkü, başka türlü böyle bir programı bünye kaldırmaz.

Aman ne olur yapmayın, her geçen gün kültür seviyemizi biraz daha aşağıya çeken şeyleri önümüze koyuyorlar. Sonra da ne olacak bu milletin hali diyorlar. Böyle giderse pek hayırlı olmayacak. Oraya buraya türbanlı mı girilsin- girilmesin tartışmaları yapacağımıza, memleketteki işsizlik nasıl çözülür, tarım ve hayvancılık nasıl hareketlendirilir gibi konulara kafamızı yoralım.

Umarım sizler iyi bir yerlere koşuyorsunuzdur.......

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 10
Toplam yorum
: 4
Toplam mesaj
: 12
Ort. okunma sayısı
: 927
Kayıt tarihi
: 24.05.09
 
 

1967 Ankara doğumluyum. Kitap okumaktan, müzik dinlemekten, yazı yazmak ve film izlemekten hoşlanıy..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster