Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Aralık '18

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
102
 

Eski Sevgili Neden Engeller

Eski Sevgilim Beni Neden Engelledi

"Eski sevgili neden engeller?" Asıl soru onun neden engellediği değil, senin bunu neden merak ettiğindir. Adı üstünde "Eski Sevgili" yaşanmış ve bitmiş. Artık onu takip etmene gerek var mı? Yoksa bazı şeyler eskide kalamıyor mu? 

Profil Resmini de Değiştirmiş

Profil resmini değiştirmiş sonra da engellemiş. E tamam demek ki artık paylaşımlarını görmeni istemiyor. Bu söylediklerimi birazdan detaylandıracağım. Ama ilk olarak bence engelleme nedenlerini söylemek istiyorum. Sen akıl süzgecinden geçirip cevapların sana uyup uymadığını tartabilirsin.

Eski Sevgilinin Engelleme Nedenleri

Biraz uzak kalmak istiyor olabilir;
Facebook ya a diğer sosyal platformlar herkesin her saniye birbiri hakkında bilgi almasına neden oluyor ya da sağlıyor diyelim. Ama her zaman bilgi almak iyi gelmeyebilir. Düşünmek için zamana ihtiyacı olduğu dönemde seni takip etmek ya da senin onu takip etmeni istemiyor olabilir. Tamamen senden koptuğu ya da kopacağı anlamı taşımaz bence.

Senin onu takip edip etmediğini anlamaya çalışıyor olabilir;
Seni engelleyerek senin hakkında bilgi toplamaya çalışıyor olabilir. Engelledikten sonra sağdan soldan gelen bilgilere göre senin neler hissetiğini öğrenmeye çalışıyor olablir. Ya da sağa sola gerek kalmadan sen çoktan doğrudan bir tepki vermiş olabilirsin bile.

Başka bir ilişkisi olabilir;
Seni engelemiştir çünkü başka birisiyle ilişkisi vardır. 

Sosyal Medya hesaplarını dondurmuş olabilr.
Sadece seni mi engellemiş yoksa herkesi mi engellemiş? Eğer herkesi engellemişse facebook ya da sosya medya hesaplarını askıya almış olabilir.

Belki de halen seni takip ediyordu;
Belki de seni takip ediyordu, senin yaptığın bir paylaşım sonucu sinirlendi ve seni engelledi. Sen farkında olmadan seni inceliyordu, yaptığın bir paylaşımı yanlış yorumlardı ve seni engelledi.

Özgürüm mesajı veriyor olabilir.
Ben artık özgürüm ve bunu herkese bilmeli diye düşünüyor olabilir. 

Eski sevgili profil resmini değiştirmiş
İki - üç anlamı olabilir birincisi gerçekten başka birisiyle ilişkisi vardır. İlişkide olduğu insana senden eski sevgilim olarak bahsetmişse doğal olarak engellenmişsindir. İkincisi seni n dikkatini çekip kıskandımaya çalışıyordur. Üçüncü olarak da aklıma gelen artık tek oldığunu herkese göstermek istediğidir. Profilde yeni kullandığı resme bakarak yorum yapmak mümkündür

Eski sevgilinin engellemesi için farklı nedenler olabilir. Yazımın başında sorduğum soruyu tekrarlamak istiyorum "Bu seni neden ilgilendiriyor?" onu halen düşünüyor musun? 

 

ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 76
Toplam yorum
: 15
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 9062
Kayıt tarihi
: 28.05.12
 
 

Trakya Üniversitesi Elektronik Mühendisliği Mezunuyum. Teknikerlik yapıyorum. Aynı zamanda e-tica..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster