Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Aralık '14

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
9493
 

Eski sevgiliyi geri döndürmek için 6 mükemmel yol

Eski sevgiliyi geri döndürmek için 6 mükemmel yol
 

eski sevgiliyi geri döndürmek


Her insan, eski sevgilisini geri döndürmek için çaba sarf etmiş ve bu konuya kafa yormuştur şüphesiz; ancak bu konuya odaklanan çok az insan eski sevgilisini geri döndürmenin en iyi yollarına erişebilmiştir. Çünkü insanların çoğu, bu konuda maalesef yetersiz bir bilgi düzeyine sahipler. Zaten "eski sevgiliyi geri döndürmek için 6 mükemmel yol" başlıklı bu yazıyı kaleme almamın asıl nedeni, bu konudaki bilgi eksikliğini gidermektir. (Lütfen her yolu iyice okumadan yola çıkma.)

Eski Sevgiliyi Geri Döndürmek İçin 1. Yol

1. Şu istatistiksel bilgiden güç almalı ve bu sebeple acele etmemelisin:

İlişkilerle ilgili yapıldı araştırmalardan biri, bize şu rahatlatıcı veriyi sunuyor: İnsanlar, eski sevgilisinden ayrılınca yeni bir ilişkiye başlama ihtiyacı duyuyor; fakat bu yeni ilişkinin uzun vadeli olma olasılığı % 5.

Evet, bir insanın eski sevgilisi tarafından terk edildikten (veya onu terk ettikten) sonra yeni bir ilişki başlatıp bunu sürdürme olasılığı çok düşük. Yani yüz kişiden yalnızca 5'i yeni bir ilişkiyi uzun vadede sürdürüp mutlu olma şansını yakalıyor.

Bu istatistiğin bize sağladığı fayda şudur: Mademki büyük olasılıkla (% 95 olasılıkla) eski sevgilimiz bir başkasıyla birlikte olamayacak; o halde aceleyle karar verip yanlış adım atmak yerine temkinli davranarak en doğru geri döndürme yolunu pratiğe aktarmak daha mantıklı olacaktır. Bu yüzden birinci maddede, acele etme, dedim.

Gelelim ikinci yola:

Eski Sevgiliyi Geri Döndürmek İçin 2. Yol

2. Kesin kararını vermelisin.

Bir kere, şundan emin olabilirsin ki "kesin karar" verdikten sonra eski sevgilini döndürmek, gerçekten de kolay olacak; ancak bu noktaya gelmeden evvel kendine sorman gereken soru şu: "Ben eski sevgilimi geri döndürmek istiyor muyum hakikaten?"

Bence bu sorunun yanıtı çok önemli; zira hayatının en az birkaç yılını, belki de tamamını birlikte geçireceğin bir insanın dönüşünden söz ediyoruz. Eğer onun geri dönmesi senin hayatına anlam katmayacaksa dönmemesi, dönmesinden daha hayırlı olur.

Tabi, kararını "dönmesini istiyorum" biçiminde verirsen, zaten aktaracağım taktikler ile onun dönüşünü seyredeceksin. Devam edelim öyleyse:

Eski Sevgiliyi Geri Döndürmek, 3. Yol

3. Onu rahatsız etmemek ve ilişkiyi askıya almak zorundasın.

Evet, elimizdeki en değerli geri döndürme yollarından biri de, ilişkiyi bir süreliğine askıya alıp dinlendirmek ve bu safhada da eski sevgiliyi rahatsız etmemektir.

Bu nokta oldukça önemli; zira onu rahatsız etmemenin ve ilişkiyi dinlendirmenin birçok katkısı olacak:

Birincisi, onu sıkboğaz etmediğin için, sana olan saygısı ve özlemi artacak.

Onu sık sık arayıp rahatsız edersen sana saygı duyar mı veya seni özlemesine fırsat vermez isen hasret duygusu depreşir mi?

İkincisi, ilişki uzmanları ilişkiyi askıya almak gerektiğini söylüyorlar; çünkü ilişkinin askıya alınması, daha ileriye atlayabilmek için geri adım atmaya benzer.

Bu bağlamda, hem onun seni özlemesine imkân vermek hem de ilişki üzerine uzun uzadıya düşünmesine fırsat vermek adına, en iyi yol onu rahatsız etmemektir; en azından belli bir süreye kadar.

Eski Sevgiliyi Geri Döndürmek İçin 4. Yol

4. İhmal ettiğin şeyleri yap ve biraz da kendine odaklan.

Evet, eski sevgiliyi geri döndürmek biraz da kendine odaklanmana ve onunla beraber iken onun hatırı için yapmadığın ve ihmal ettiğin şeyleri yapmana bağlıdır. Şöyle ki:

Kendine odaklanıp ihmal ettiğin şeyleri yapmaya başlaman, ona şu sözel olmayan iletiyi indirecektir:

"Bak eski sevgilim, seni kırmamak için giymediğim elbiseleri şimdi giyiyorum. Sen üzülmeyesin diye birlikte olmadığım arkadaşlarımla birlikteyim artık. Bundan böyle saçımı da arzu ettiğim şekilde kestirebilirim, her davranışıma da kendim karar veririm."

Bu mesaj, sadece bir örnek ve zaten burada önemli olan nokta, eski sevgilinin, senin değiştiğini anlaması.

Onun kırılmasına gönlün razı olmadığı için ihmal ettiğin şeyleri yapmanın eski sevgiliyi geri döndürmek bağlamında iki avantajı var:

Birinci avantaj, bu şekilde sevgiline ters psikoloji uygulayarak onun dönmesine katkı sağlamış olursun.

İkinci avantajı ise, geri döndüğünde seni eskisi gibi kontrol etmesine set çekmiş olursun.

Eski Sevgiliyi Geri Döndürmek İçin 5. Yol

5. Kendini motive edecek ve mutlu kılacak etkinliklerle uğraşmalısın.

Hüzün batağına batmak yerine aşk acısının üstesinden gelmek için kendine bir liste hazırlayıp en sevdiğin etkinliklere vakit ayırarak kendini mutlu edebilirsin.

Peki, kendini mutlu etmek, eski sevgiliyi geri döndürmek bağlamında ne sağlayacak sana?

Tabi ki, mutluluğun ve kendine güvenin cezb edici etkisini kullanacaksın. Mutluluğun insanları (tabi buna eski sevgilin de dahil) cezb ettiğini herkes bilir.

Sadece bu da değil; çünkü bu yolla yine "ters psikoloji"yi devreye sokmuş olacaksın.

Eski Sevgiliyi Geri Döndürmek İçin 6. Yol

6. Bir eylem planı edinmeli ve bu plana riayet etmelisin. Bunun için şu kaynağı tavsiye ederim: Eski Sevgilimi Geri Kazanmak

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 26
Toplam yorum
: 2
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 12822
Kayıt tarihi
: 05.07.12
 
 

Sevgili Okurlar,  1977 yılında Istanbul'da doğdum. St.Joseph Fransız Lisesi'ni bitirdikten so..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster