Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Nisan '12

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
46542
 

Eski Sevgiliyi geri kazanma yolları

“Gözden Irak Kalbe Yakın”

Sevgiliniz ile ayrıldınız ve çok üzgünsünüz. Ayrılmayı isteyen taraf muhtemelen siz değildiniz ve onu hala seviyor, hiç ayrılmamanız gerektiğini düşünüyorsunuz. Şu an da içinizden gelen tek şey bir şekilde ona ulaşıp onu ne kadar sevdiğinizi ve neden ayrılmamanız gerektiğini anlatmak, değil mi? Eğer ona uzun ve dokunaklı e-mailler yazmayı, kısa mesajlar göndermeyi, iş/okul çıkışını bekleyip sürpriz yapmayı, kapısında yatmayı vb şeyler ile size dönmesi için ikna etmeye çalışmayı düşünüyorsanız DURUN! Bunları yapmanız durumu olduğundan daha da zor bir hale getirecektir. Bu şekilde davranarak ilişkinizin sonsuza kadar bitmesine sebep olabilirsiniz. Şu anda yapacağınız en iyi şey HİÇBİR ŞEY YAPMAMAKTIR.

Yukarıda bahsettiğim şekilde davranmak size mantıksız hatta aptalca gözükebilir. Şu anda yapacağınız en anlamlı şeyin eski sevgilinize onu ne kadar çok sevdiğinizi anlatarak size geri dönmesini sağlamaya çalışmak ve kendinizi unutturmamak olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Bunun muhtemel sebebi yıllardır duyduğunuz bir atasözüdür; “gözden ırak olan gönülden de ırak olur”. Oysa aynı söza karşılık Mevlana’nın da bir sözü vardır; “gönüle giren gözden ırak olsa ne olur”. Fransızlar da “loin des yeux, pres du coer” derler, anlamı “gözlerden uzak, kalbe yakın”’dır. Bunları neden mi anlatıyorum? Eski sevgilinizi nasıl geri kazanacağınız konusunda en büyük yardımcınız bu olacak da o yüzden! 

Eski sevgilinizi nasıl geri kazanacaksınız? İlk Adımlar…

Onunla İletişiminizi Kesin!

Siz eski sevgilinize 1 dakika rahat vermez ve kendinizi sürekli hatırlatır hatta bazen taciz düzeyine ulaşacak şekilde ararsanız o sizi nasıl özleyebilir ki? Kendinizi özletin, ortadan kaybolun. Eğer aynı ortamda çalışıyor ya da okuyorsanız sadece arkadaş gibi davranın. Onu gördüğünüzde abartılı davranışlardan kaçının. Bu şekilde davranarak ayrıca onun merakını da cezbeceksiniz zira bu kadar peşinde koşup gözyaşı dökerken bir anda hiç aramamanız onu meraklandıracak hatta kaygılandıracaktır. Ya onu unutup kendi yolunuza gitmeye karar verdiyseniz? Hatta daha da kötüsü, ya hayatınızda başkası varsa?

Kendinize Bakın!

Ayrılıklardan sonra insanların ruh hallerinde olumsuzluklar görülebilir. Canınız hiçbir şey yapmak istemiyor olabilir. Evden çıkmak, arkadaşlarınızla görüşmek hatta işe/okula gitmek bile zor gelebilir. Aynı zamanda yatağınıza girip saatlerce uyumak, yeme bozuklukları, devamlı ağlamak vb tepkiler de normaldir. Ama şunu aklınızdan asla çıkartmayın, siz bu şekilde oldukça eski sevgiliniz size geri dönmeyecektir. Çünkü hiç kimse acınası haldeki bir insanı çekici bulmaz. Kendinize bakmalı, zorla da olsa dışarı çıkmalı, içiniz kan ağlasa bile iyi vakit geçirmeye çalışmalısınız. 

Değişmeye İstekli Olun!

Eski sevgiliniz sizinle ilişkisini durduk yerde bitirmiş olamaz. Neden ayrıldığınızı kendinize çok dürüst olarak analiz edin ve değerlendirin. Kendi kişiliğinizden ödün vermeden, yaptığınız hatalardan ders alıp daha iyiye doğru değişmeye çalışın. Eğer eski sevgiliniz siz ona vakit ayırmadığınız için sizi terk etmişse mesela, yeniden birlikte olmaya başladığınızda ona nasıl daha fazla vakit ayırabileceğinizi planlayın.  Daha fazla tavsiyeye ihtiyacınız varsa www.sevgiliyigeridondurmek.com adresini ziyaret edebilirsiniz. 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

www.eskisevgiliyigerikazanmak.net adresinden alıntıdır.

Ashley Sundee 
 20.04.2012 16:59
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 46
Toplam yorum
: 17
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 17658
Kayıt tarihi
: 02.12.11
 
 

“Le Bruyere, bir yerlerde, ‘yalnız olmamak gibi büyük bir mutsuzluk!’ der. Kendi kendilerine katl..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster