Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Mart '07

 
Kategori
Oyunlar
Okunma Sayısı
8617
 

Eskiden nasıldı?

Eskiden nasıldı?
 

Şu anda çocuk oyunu deyince akınıza ne gelir? Ben bir çocuğum ve hayatımda en sevdiğim oyun saklambaç. Fakat bu herkes için aynı değil.

Çocuklara sorarsanız ne oynamak istersin diye çoğu şu cevabı verir: Bilgisayar. İşte biz annelerimiz babalarımız kadar şanslı değiliz aslında. Ne kadar şanslı gözüksekte değiliz.

Yeni oyunlarımızda hiç birlik ve beraberlik yok. Hatta savaş var. Şu anda bir internet kafeye girdiğinizde çocukların bilgisayarlarına bakın. Counter Strike diye bir oyun vardır. Onlara sorsanız bu oyunda birlik ve beraberlik var takım olarak oynadıkları için. Ama aslında yaptıkları tek şey öldürmek.

Büyüklerime sorarım eskiden ne oynardınız? diye. Onlar da ya "evcilik" ya da "saklambaç" diye cevap verirler. Artık bu oyunları oynayan kalmadı. Biz bazen arkadaşlarımızla oynarız ama ne zaman oynasak bir kavga çıkar. Eskiden böyle miydi sevgili büyüklerim?

Bende garip bir kızım. Erkeklerle top oynarım. Ama ne zaman oynasak kavgasız olmaz. Bir sakatlanan olur; o çocuğu sakatlayan gidip ne onu kaldırır ne de özür diler. Ve böylece bütün bir oyun kavgayla geçer.

Gelelim bu oyunların sonundaki galibiyetlere. Galibiyet güzeldir; kendi çapında eğlenirsin. Ama gidip diğer takıma "Yendik şişirdik dolma yaptık pişirdik" demekle eline ne geçecek? Yenilen takım zaten üzgün ve sinirli. Bu durumda ne olur? Büyük bir sokak kavgası başlar. Yumruklar, tekmeler havada uçuşur.

Sorarım size büyüklerim oyunlar eskiden böyle miydi?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

Bu blog Editör'den Öneriler alanında yayınlanmıştır

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Seni hararetle ve sevgi ile kutluyorum. Biliyo musun, eskiden de olurdu kavgalar. hep olmuş. Çünkü, bencillik insanın temel yapısında var. Ama hoşgörü de olmuş beraberinde. Daha çok açıkhavada, bahçelerde oynardık oyunlarımızı bizler. Ve doğa bütün sinirliliğimizi yok ediverirdi sihirli elleri ile. Daha hoşgörülü idik sanırım o zamanlar.Komşularımızın çocukları ile oynardır ve aileler de birbirlerini tanırdı. Bu yüzden, daha sıkı daha kuvvetli idi, arkadaşlık bağları belki de. Hem b.sayar gibi duygudan yoksun bir alternatifimiz de yoktu o zamanlar. 8 eylülde seni göreceğim ve sarılacağım gün için sabırsızlanıyorum, canımın içi. Kocamaannn öptüm güzel yanaklarından...Neşe teyzen

Neşe İleri 
 27.08.2007 14:36
Cevap :
Doğrudur Neşe Abla. Bende 8 Eylül'ü sabırsızlıkla bekliyorum. Sevgiler...  28.08.2007 10:01
 

Kuzenim Berkey her misafirliğe geldiğinde bizlerle şöyle bir selamlaşır sonra Oncel abi bilgisayar açsana bana der ve gidene kadar 3-4 saat oturur karşısında. Hani bir şeylerde yapmıyor ki. Oturuyor oyuna sonra Berkay neredesin, çocuğa bir şey mi oldu diye merakta kalıyoruz. Halbuki içeride oyun oynuyor. Bu duruma ne dersiniz?

Mehmet Yıldıran 
 31.05.2007 15:18
Cevap :
Valla Öncel Abi ben ona kendi dilimle bağımlılık derim:) Sevgiler...  01.06.2007 14:04
 

Umarım, hedeflerine, düşüp kalkmadan ulaşır ve gerçekleştirirsin. Soru sormayı hayatın boyunca unutmazsın. Eline sağlık, hem yazım kuralları hem ifade şeklin çok berrak. Seni okumak büyük zevkti. Sevgilerimle.

Zülal Ayçam 
 07.04.2007 8:47
Cevap :
Sevgili Zülal Hanım; Hayallerimin peşinden koşuyorum. Yorumunuz için teşekkür ederim. Sevgilerimle...  08.04.2007 13:54
 

Sevgili kızım,öncelikle senin adını sadece annen koymadı benim de bir parça etkim oldu :)Sen bu yazarlığa kafayı taktın ve burada yavaş yavaş da başladın.Eminimki senden çok iyi bir yazar olacak sadece senden değil benim haricimdeki tüm aileden olacak sanırım.Hepinizle gurur duyuyorum.Bak duyuyorum o güzel''gururrrrr'' diyen sesini.Sizleri çok seviyorum.

İlhami Arslan 
 24.03.2007 13:00
Cevap :
Sevgili ilo babacığım; Seni katmadığım için çok özür dilerim.Ben yazar olacağım. Yorumun için de teşekkürler. Sevgilerle...  24.03.2007 14:38
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 313
Toplam yorum
: 292
Toplam mesaj
: 59
Ort. okunma sayısı
: 1333
Kayıt tarihi
: 21.03.07
 
 

1996'nın ilkbaharının dünyaya getirdiği birçok çocuktan biriyim. Milliyet Blog'da yazmaya yaşım h..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster