Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Eylül '17

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
198
 

Eskiden Sohbet Siteleri Vardı

Ah o eski günler… İnternetin daha yeni yeni kullanılmaya başlandığı günlerde internet üzerinden sohbet edebilmek tam anlamıyla bir devrim niteliğindeydi. Zira internet üzerinden hiç tanımadığın ve belki binlerce kilometre uzaklıkta olan birisiyle sohbet edebilme olanağı çok sıra dışı bir fikirdi. Dolayısıyla sohbet siteleri ilk hizmet sunmaya başladığında oldukça önemli bir miktarda yoğun bir taleple karşılaşmıştır. Zaman geçtikçe sohbet siteleri insanların dertleştiği, eğlendiği ve ortak ilgileri doğrultusunda gruplar oluşturdukları yerler olarak tanımlanmaya başlamıştır.

sohbet

Klavye başında heyecanlı parmakların yazdığı sözcüklere gelen karşılık oluşturulan sözcüklerle mutlu oluyorduk bir zamanlar. Şimdilerdeki gibi görüntülü konuşma, mobil uygulamalar ve video ve resim paylaşma gibi özellikler yoktu ilk başlarda. Sadece ama sadece kelimelerle insanlar kendi hislerini ve düşüncelerini karşısındakine aktarırdı bir zamanlar. Gelen yanıtlar doğrultusunda hayaller şekillenirdi. Bu hayaller sonucunda ne evlilikler ne aşklar doğmuştur kim bilebilir.

Sohbet siteleri teknolojinin gelişmesine oldukça hızlı bir şekilde ayak uydurmaya başladı. Bu doğrultuda ilk önce resim paylaşma özellikleriyle sohbet siteleri renklenmeye başladı. Sonrasında bilgisayara bağlanan kamera vasıtasıyla karşılıklı görüntülü olarak sohbet etme dönemlerine girildi. Cam var mı? Sorusu çok sorulurdu bir zamanlar. Yine teknoloji geliştikçe sohbet siteleri de gelişti. Artık çeşitli animasyonlarla zenginleştirilmiş sohbet odaları oluşturulmaya başlandı. Günümüzde artık avatar oluşturarak normal sokakta konuşur gibi ortamlar oldu sohbet siteleri…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

aşk dediğin seni nerde bulur bilinmez..bazen ararsın bulamazsın bazen bırakırsın o gelir seni bulur..

savas barka 
 20.09.2017 19:08
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 4
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 761
Kayıt tarihi
: 19.06.17
 
 

Dekoratif bir mizaca sahip, bayanım ben :) ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster