Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Ekim '09

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
422
 

Eskiyen mektup

Eskiyen mektup
 

Acıyor ellerim, tut elimi...


Şu hayatta kimse olmak istediği yerde değil.
Bende...

Düşünüyorumda ben başka şekilde hazırlanmıştım gelecek için, başka hayaller kurmuştum ama farklı bir noktadayım. Bir yandan iyi bir yandan kötü bulunduğum nokta. Ama yanlızım, sensizim. Aşka dair, umuda dair, mutluluğa dair hiçbirşey bırakmadın elimde. Ve artık hayalini kurduğum bir geleceğim yok, çabaladığım amacımda. Günlük yaşıyorum.
Yaşadığım hiçbirşeyde anlam aramıyorum, umut etmiyor ve bağlanmıyorum hiçbirşeye. Kaybetme duygusunu barındırmıyorum içimde.
Dur demiyorum hiçbir gidene ve fedakarlık yapmıyorum kimseye.
Vazgeçilmezim olmadı daha kimse, hiç kimseyle aynı pencereden bakmadım hayata ve hiç ortak hayalim olmadı kimseyle. Kimsenin elinin beni bırakmasın diye sıkı sıkı tutmadım, çok büyük sözler etmedim. Belki çok aşk oyunları oynadım ama senden sonra kimseye aşık olamadım.
1 buçuk yıl oldu...
Nasıl dayandım bende bilmiyorum ama bildiğim eğerki Mevlam vermeseydi sabrını dayanamazdım yokluğuna, boğulurdum.
Çok hatalar yaptım senden sonra belki isteyerek belki farkında varmadan ama yaptım. Her yolun sonu sana çıkar sandım yanıldım. Her gün belki bugün dedim.
Gelmedin...
Allah' ım içimden çıksın dedim çıkmadın.
Her yolu denedim. Yalanlar söyledim sonunda söylediğim yalanlarda boğuldum. Çoğu zaman kendimden vazgeçtim tamam Büsra sen hayatına geç kaldın dedim, vazgeçtim kendimden. Hayatımdakilere yardım edeyim dedim kimi zaman yettim kimi zaman yetersiz kaldım. Ama son zamanlarda zorlanıyorum sana ihtiyacım var. Artık soluklanayım diye durduğum yerler boğar oldu. Sende nefes almaya ihtiyacım var. Beni anlamana ihtiyacım var. Elimi tut yarim sımsıkı nolur yetemiyorum kendime ve insanlara elimi tut...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

"Aşka, umuda, mutluluğa dair hiç bir şey bırakmadın elimde" diye başlıyor ve "...elimi sım sıkı tut.." diye bitiyor. Böyle teslimiyet olmamalı. Anlatım ise çok güzeldi.

Ahmets 
 22.10.2009 13:21
Cevap :
Yorumunuz için teşekkürler...  22.10.2009 13:38
 

Selamlar Büşra hanım, aşkı, sevgiyi okadar güzel anlatmışsınız ki zaten bunları ancak yaşayan birisi yazabilirdi. Ama hayata küsüp hemen pes etmek yok. Esas şimdi, yıkılmadığınızı, onsuz da ayakta durabildiğinizi, hayata ne olursa olsun gülümseyebildiğinizi göstermek amacı ile özveriyle sarılmalısınız. Dimdik durun ki, çevrenizdekiler sizin nasıl bir iradeye sahip olduğunuzu, ne kadar metanetli olduğunuzu görsünler. PES ETME ZAMANI DEĞİL; YAŞAMAYA SIMSIKI SARILMA ZAMANI, HAYATIN HER ZORLUĞUNA KARŞI MÜCADELE EDİP; SONUCUNU GÖRÜNCEDE GÜLÜMSEME ZAMANI. Allah dayanma gücü versin, manevi olarak herzaman yorumlarımla elimden geldiği kadar destek olmaya çalışacağı. Selamlar saygılar.

Mustafa Tarkan 1968 
 22.10.2009 10:36
Cevap :
Paylaştığım yazı 2 yıl önce yazdığım bir yazıydı.Dediğiniz gibi sabırlı olup ayakta durmayı başardım tabiki Mevlamın ve sevdiklerim sayesinde.Her insan bu dönemlerden geçiyor atlatmakta kişinin elinde.Yorumunuz için teşekkürler desteğiniz içinde...  22.10.2009 16:27
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 41
Toplam yorum
: 31
Toplam mesaj
: 15
Ort. okunma sayısı
: 1215
Kayıt tarihi
: 28.04.09
 
 

24.07.1984 Sakarya doğumluyum... Hayatım hep yoğun geçer hem çalışıyorum hemde okuyorum... Bana iyi ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster