Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

DR İSMAİL BAYRAM ESTETİK CERRAHİ UZMANI

http://blog.milliyet.com.tr/burunestetigisacekimi

06 Mart '08

 
Kategori
Sağlıklı Yaşam
Okunma Sayısı
1436
 

Estetik site

Estetik site
 

Dayanılmaz Cazibe


ESTETİK CERRAHİ AMELİYAT

Estetik ameliyatlar, öz güvenizi artırabilir. Böylece daha başarılı ve mutlu olmanızı sağlayarak yaşam kalitenizi yükseltebilir.

Estetik cerrahiye, psikocerrahi de denebilir. Ruh ve beden sıkı etkileşim içindedir. Vücuttaki olumlu değişiklikler, psikolojiyi de iyi yönde etkiler.

Kusursuzluk arzusu, doğamızın bir sonucudur. Beğenmek ve beğenilmek doğal bir olgudur ve ruhumuzu besleyen sevginin kaynağıdır.

Estetik Plastik Cerrahlar, insanların bedensel olarak kusursuz, ruhsal olarak mutlu biçimde topluma katılmasını sağlamaya çalışmaktadırlar.

Burun Estetiği, Estetik Burun Ameliyatı (Rinoplasti), Rhinoplasty

Beğenmediğiniz bir burunla ömür boyu barışık yaşamak zorunda değilsiniz. Burun yüz estetiğinde önemlidir. Kötü bir burun güzel bir yüzün görüntüsünü bozabilir. Fazla dikkat çekmeyen yüzünüzle uyumlu bir burun size hoş bir hava verir.

Estetik burun ameliyatı, ülkemizde en çok yapılan estetik operasyondur. Bu ameliyat; bilgi, deneyim ve yeteneğin yanında sanatsal bir öngörüyü de gerektirmektedir.

Meme Estetiği (Memeplasti), Mammaplasty

Memeler dişilik simgesidir. Onlar kadının cinsel kimliğiyle bütünleşmiştir. Vücudunuzla uyumlu büyüklükte, dik ve diri duran göğüsler sizi cazibe merkezi yapar.

Memelerin normalden küçüklüğü, büyüklüğü veya cerrahiyle alınmaları çoğu kadını derinden etkiler.

Kulak Estetiği (Kulakplasti), Kepçe Kulak Düzeltme Ameliyatı

Kulak ile baş arasındaki açının artmasıdır. Kulak önden belirgin ve büyük gözükür. Özellikle çocukların sosyal ve psikolojik gelişimini olumsuz etkileyebilir. Bu yüzden okul öncesi ameliyat gerekir. Ameliyat altı yaş ve sonrası yapılabilir.

Gözkapağı Estetiği (Bleferoplasti)

Göz kapağı estetiği ile fazla deri ve fıtıklaşmış yağ dokusu yeniden şekillendirilir. Daha genç ve hoş bir görünüm elde edilir. Hem de rahat görme sağlanmış olur. Göz kapakları vücudun en az iz bırakan bölgesidir. İzler belirsizdir.

Dudak Estetiği, Dudak Kalınlaştırma

Dolgun dudaklar bayanlarda arzulanan bir durumdur. Dudak, iletişimde gözden sonra en çok dikkat çeken organdır.

Cinsel Estetik Ameliyatı (Vajina Daraltma, Penis Büyütme)

Vajina doğum travmasıyla bozulabilir. Yaşlanmayla gevşer. İç ve dış genişliği artar. Sizin ve partnerinizin cinsel ilişkiden aldığı haz azalır. Estetik görünümün bozulması ve cinsel hazzın azalması sonuçta cinsel isteği de azaltır.

Penis, kendisini pelvis kemiğine asan bağlarından serbestleştirilerek 2-3 cm kadar uzatılabilir. Dolguyla hacim artırılabilir.

Damar hastalıkları ve yaşlılık nedeniyle oluşan sertleşme durumlarında protezler kullanılabilir. Penis yokluğunda, vücut dokularından yeni penis yapılabilir.

Karın Germe, Karın Estetiği Ameliyatı (Abdominoplasti), Abdominoplasty

Düz karın ve ince bel, sağlıklı vücudun estetik bir görüntüsüdür. Kilo alıp verme, gebelik ve yaşlanmayla yağ birikir, deri sarkar ve bozulur. Abdominoplasti, erkek ve kadında, karın ön duvarındaki fazla yağ ile sarkmış ve bozulmuş cildin alınarak karnın yeniden gerginliğe kavuşturulması ve düzleştirilmesi işlemidir.

Yüz Germe, Yüz Gençleştirme (Facelift)

Yaşlanma doğal bir süreçtir ve yüzün tüm yapılarında oluşur. Deri elastikiyetini yitirir. Mimik kaslarının hareketi ile derideki çizgiler derinleşir. Cilt altı destek ve yağ dokuları erir. Yüzde gevşeme olur; yer çekiminin etkisiyle sarkar ve yüze yorgun, yaşlı bir görünüm verir. Yüz germe ameliyatı ile kişinin daha genç bir görünmesi mümkündür.

Estetik Kol-Kalça Germe Ameliyatı

Kol ve kalça sarkmaları, ameliyat (kalıcı) ve radyo frekans dalgaları (geçici) ile düzeltilebilir. Kol ve kalça estetiği, bu ameliyatı riske edecek başka bir sağlık sorunu olmayan herkese yapılabilir.

Erkekte Meme Büyümesi, Jinekomasti Düzeltme Ameliyatı, Gynecomastia

Jinekomasti, erkekte meme büyümesidir. Erkeklerin % 30-50'ini etkiler. Bir veya iki taraflı olabilir.

Bir veya iki taraflı olabilir. Erkekte normalden büyük memeler kadınsı bir görünüm verir. Ciddi sosyal ve psikolojik sıkıntılara neden olur. Erkekte meme dokusunun alınması zararsızdır. Rahatsızlığın tedavisi cerrahidir.

Kaş Kaldırma, Kaş Asma, Alın Germe, Brow Lift

Alında kişiye göre farklılık gösteren enine ve kaşlar arasında dikine çizgiler mevcuttur. Yaşlanmayla derinin elastikiyeti azalır ve destek dokuları erir. Çizgiler derinleşir. Alın gevşer ve sarkar. Kaşlar aşağıya iner.

Kaş asma, saçlı deri içinden küçük kesilerle yapılabilir. İzler belirsizdir. Sarkık dokular dikişlerle yukarıya asılır.

Yağ Alma (Lipoşakşın), Liposuction

Şişmanlık kader değil bir seçim meselesidir. Oldukça yaygın bir sağlık ve estetik problemdir. Fazladan taşınan her kilo bütün vücut sistemleri için yük oluşturur, sağlığımızı ve yaşam kalitemizi bozar. Psikoloijk ve sosyal sorunlara sebep olur. Liposakşın (liposuction) vakumla fazla yağların alınmasıdır. Bir zayıflama yöntemi değil, vücut şeklini düzeltme işlemidir.

Yağ Eritme (Lipolizis), Lipolysis

Lipolizis (lipolysis), vücutta birikmiş yağların enjeksiyon yoluyla eritilmesidir. Bunun için soya fasulyesinden elde edilen fosfatidilkolin (PCH) adlı bir madde kullanılır. Vücutta da yapılan bu madde yağ yıkımını artırır. Eriyen yağlar doğal fizyolojik yollarla atılır.

Cilt Gençleştirme, Deri Yenileme

Cilt yaşın aynasıdır. Olduğunuzdan yaşlı ya da genç gösterebilir. Yıpranmış ve bozuk ciltler soyma işlemleri ile yenilenip gençleştirilebilir. Cilt yenileme mekanik (dermabrazyon), kimyasal (peeling) ve lazer ile yapılabilir. İhtiyaca göre biri seçilebilir.

İz Silme, İz Düzeltme

Cilt bütünlüğünü bozan yaralanma ve kesilerde iz kalır. İzin nasıl olacağı doku iyileşme kalitesi ve çevresel etkenlere bağlıdır.

Kötü iyileşmiş izler, cerrahi ve soyma (dermabrazyon, lazer veya peeling) işlemleri ile düzeltilebilir.

Kırışıklık Düzeltme, Kırışık Yok Etme

Kırışıklıklar, zamanın mirasıdır. Yaşlanma doğal bir süreçtir. Durdurulamaz fakat geciktirilebilir. Genetik miras yaşlanmayı belirlemede etkilidir. Stres, sigara, kirli hava, sağlıksız beslenme, uykusuzluk ve düzensiz yaşam yaşlanmayı hızlandırır.

Dolgu, Botoks, Peeling yöntemleri ile kırışıklar düzeltilebilir.

Lazer & Epilasyon

Lazer, tek dalga boyunda yoğunlaştırılmış ve düzenlenmiş bir tür ışındır.

Lazerin en yaygın estetik kullanımı epilasyon amaçlıdır. Epilasyon, istenmeyen kıl ve tüylerin yok edilmesi işlemidir.

Saç Ekimi, Kellik Düzeltme

Saçsızlık bir seçim değildir. Saçlar görüntüyü tamamlar. Saçların dökülmesi belki can yakmaz ama can sıkar. Bedenden çok ruhu yaralar. Saç ekimi herkesin kendi saçından yapılır ve kişiye özeldir. Yanık ve yaralanmaya bağlı bölgesel saç kayıpları doku genişleticilerle onarılabilir.

www.estetiksite.com

Daha fazla bilgi için yukardaki web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 7
Toplam yorum
: 3
Toplam mesaj
: 7
Ort. okunma sayısı
: 1886
Kayıt tarihi
: 05.03.08
 
 

Estetik Cerrahi Uzmanı - 1971 Giresun'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini burada tamamladı. Üniversi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster