Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Sabiha Rana Melekler Yüreğinizden Öpsün

http://blog.milliyet.com.tr/sabiharana

21 Ekim '08

 
Kategori
Dünya
Okunma Sayısı
1278
 

Etiyopya Cumhurbaşkanı Abadula Gemeda Türkiye'de(!)

Etiyopya Cumhurbaşkanı Abadula Gemeda Türkiye'de(!)
 

Etiyopya Cumhurbaşkanı Abadula Gemeda Türkiye'de


Konuk Cumhurbaşkanı Abadula Gemeda İstanbul'u ve Büyükçekmece’yi gezdi…

Etiyopya’nın Oromia Eyaleti Cumhurbaşkanı Abadula Gemeda ve Türkiye Büyükelçisi Mulatu Teshome Büyükçekmece’ye ziyarette bulundular.

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün'ün karşıladığı Etiyopya heyeti ziyaret sırasında Büyükçekmece’yi gezme fırsatı da buldular.

Türkiye’ye sanayi alanında ziyaretlerde bulunmak için gelen Etiyopya Oromia Cumhurbaşkanı Abadula Gemeda ve beraberinde ki heyet ziyaretlerinin ilk etabında İkitelli'de bulunan sanayi bölgelerini gezdiler.

Etiyop’ya nın Burayo şehri ile Büyükçekmece Belediyesi’nin kardeş şehri olmasından dolayı Büyükçekmece’yi de ziyaret eden Cumhurbaşkanı Gemeda Büyükçekmece hakkında bilgi sahibi olduklarını söyledi.

Heyeti makamında ağırlayan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün heyete Türkiye, İstanbul ve Büyükçekmece hakkında geniş bir brifing verdi.

Kendilerine gösterilen ilgiden dolayı memnun olduğunu belirten Etiyopya Oromia Eyaleti Cumhurbaşkanı Abadula Gemeda “ Türk insanının misafirperverliğini duymuştuk. Ancak buraya gelince bunu kendi gözlerimizle gördük. Bize gösterilen ilgi gerçekten çok güzel. Büyükçekmece’nin kardeş şehirlerinden biri olan Etiyopya’nın Burayo şehrinden Büyükçekmece ile ilgili bir çok bilgiler almıştık. Güzel bir şehir olduğunu gezip görme imkanı bulduğum için çok mutluyum” dedi.

Etiyopyalı misafirlerini ağırlamaktan dolayı mutlu olduğunu söyleyen Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün “ Geçtiğimiz aylarda Etiyopya’nın Burayo şehri ile kardeş olduk. Şimdi yine kardeş ülkemizin Cumhurbaşkanı’nı ağırlamak bizim için gurur verici. Yıllardır çeşitli nedenlerden dolayı ülkemize dünyanın bir çok ülkesinden konuklar geliyor. Her birine burada Büyükçekmece ve İstanbul’u tanıtıyoruz. Onlar buradan ülkelerine dönünce ülkemizin birer fahri elçisi oluyorlar. Bugün de Etiyopya’nın Oromia Cumhurbaşkanı konuğumuz oldu. Artık o da bir Büyükçekmeceli olarak, gittiği her ülkede eminim bizleri en iyi şekilde anlatacaktır” şeklinde konuştu.

70 Milyon nüfuslu, Etiyopya’nın Oromia Eyaleti Cumhurbaşkanı ve beraberinde ki heyete Büyükçekmece’yi Başkan Akgün gezdirdi. Sahil kordonboyunda tren ile yapılan gezinin ardından Akgün Etiyopya heyeti onuruna Albatros Restaurant’ta akşam yemeği verdi.

Kaynak ve fotoğraf:
Gözlemlerim ve Büyükçekmece Belediyesi Başkanlığından, bizzat tarafıma aktarılan bilgilerden oluşuyor.

Sabiha Rana

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

bile yeri geldiğinde görüşebilecek bir Cumhurbaşkanımız varken,neden Cumhurbaşkanımız Sayın Gül bir saat bile olsa ağırlamadı bu insanı.Yoksa Orimia eyaleti yerine Amerika olsaydı adı daha mı etkili olurdu?Yazınızda bu konu hakkında bir bilgi yok o yüzden.Eğer durum böyleyse çok yanlış.Biz Türkiye'yiz.Bize yakışanı o Sayın Cumhurbaşkanını da aynı ilgi ile karşılamamız gerekirdi.Elinize sağlık,Saygılarımla.

Bekir Fatih DEMİRAĞ 
 21.10.2008 12:09
Cevap :
Sayın Bekir Fatih Demirdağ! Sizin gibi okuduğunu çabucak değerlendirip doğru soruyu da soran genç beyinlerimiz olduğu müddetçe Türk Milletinin sırtı hiç bir zaman yere gelmeyecektir! Eminim! Ben sadece bir İstanbul'lu ve bir Büyükçekmece'li olarak ve evsahibesi konumumdan dolayı, Değerli Misafirimiz, Etiyopya Cumhurbaşkanı Sayın Abadula Gemeda'nın Türkiye'ye geldiğini ve Türkiye'de bulunduğunun (hiç olmazsa)haberini yapma nezaketinde bulunmak istedim. Efendim. Misafir Cumhurbaşkanı ''resmi'' olarak olarak ülkemizde bulunmuyor olabilir bu tip prosüdürleri de unutmamak gerekir diye düşünüyorum. Saygılarımla.  21.10.2008 12:22
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1986
Toplam yorum
: 5389
Toplam mesaj
: 722
Ort. okunma sayısı
: 4809
Kayıt tarihi
: 26.10.06
 
 

Gazeteci - Yazar (NLP Uzmanı - İlişki ve Yaşam Koçu) Yaşarken dünyayı dolaşmayı, topraktan güneşe..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster