Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Eylül '11

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
502
 

Etnik terörle mücadelede ne bekleniyor?

Etnik terörle mücadelede ne bekleniyor?
 

Etnik ihanete son kurbanlarımız


Tunceli’deki son hain saldırı göstermiştir ki artık etnik ırkçılık bir siyaset ve hele demokrasi konusu olamaz. 

Etnik ırkçılık içinde herhangi bir normatif ahlakî öğe barındırmayan, amaca ulaşmak için her türlü alçaklığı mazur gören, yıkıcı, ırkçı ve hain bir tavırdır, anlayıştır. 

Bu olayı gerçekleştirenler ve onların yardakçıları, insanlıkla ilgileri olmayan yaratıklardır. 

Tunceli saldırısını gerçekleştiren etnik örgüt, onun sözde siyasi kanadı görevindekiler ve onların taraftarlarının hiç birinin, temel haklar ve demokrasi konusunda hiçbir konuşma ve temsil hakkı olamaz. 

Bu konu artık neredeyse ciddi toplumsal çatışma veya iç savaş seviyesine gelmiştir. 

Türk Milleti’nin meşru müdafaa hakkı saklıdır ve bu hiçbir siyasal irade veya temsil makamı ile engellenemez. İstiklâl Harbi’mizin, meşruiyetini kaybetmiş İstanbul hükûmetine rağmen yapıldığını Türk Milleti unutmamalıdır. 

Türkiye’de bir iç savaşın çıkması isteniyorsa; Türk Milleti buna bir takım siyasetçilerin eyyamcılığına aldırmadan karşılık verecektir, bu meşru bir toplumsal cevap olacaktır. 

İş bu aşamaya gelmeden önce yapılması gerekenler ise şunlardır: 

Anayasa’daki “Hiç kimse vatandaşlıktan çıkarılamaz”, maddesi vatana ihanet kaydı ve şartıyla değiştirilmelidir. 

Hıyanet-i vataniye kanunu acilen yeniden yürürlüğe konmalıdır. Undan dolayı idam cezası tekrar yürürlüğe konulmalı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin bekasına ve meşru egemenlik hakkına yönelen her türlü düşmanlık, ölümle cezalandırılmalıdır. 

BDP denen etnik terör taraftarı parti kapatılmalı ve Türk millî bütünlüğüne sözde alternatif oluşturmaya yönelik hiçbir etnik siyasete artık izin verilmemelidir. 

Terör örgütünün yurt içinde yaşayan akrabaları takip edilmeli, bunların terör örgütünün sözcüsü gibi konuşması kesinlikle engellenmelidir. 

İmralı’daki bebek katili alçağın artık dünya ile ilişkisi tamamen kesilmelidir. Kendisi iki defa insanlık suçundan mahkûm olmuş, insanlık haklarını kaybetmiş bir alçaktır ve hukuken temsil edilmek hakkı olamaz. 

Terörün sınır ötesi odakları son fiziksel unsuruna, teröristine kadar yok edilmelidir. 

Yurtiçinde de güvenlik güçleriyle çatışmaya giren hiçbir terör örgütü üyesine CMUK uygulanmaksızın, tehdidin nötrleştirilmesi yönünde muamele edilmelidir. Bu açıdan Türk polisine, yaralamak kastıyla saldıran grupların üzerine artık plastik mermiyle ateş edilebilmesi yönünde serbesti tanınmalıdır. 

Mevcut etnik terör yandaşı siyasetçiler ve terör örgütünün Türk vatandaşı lider kadrosu derhal vatandaşlıktan çıkarılmalıdır. 

Yurt içinde, teröristle, arazide sıcak temaslarda artık hukuk usulü uygulamasından vazgeçilmeli, teröristin Türk vatandaşlığı hakkından vazgeçtiği zımnen ortada olduğundan görüldüğü yerde derhal itlaf edilmelidir. İtlaf edilen teröristlerin leşleri “cenaze” haline getirilmemeli, ailelerine iade edilmemeli, bulundukları yerde bırakılmalıdır. 

Şehirlerde çatışma çıkaran grupların aileleri tespit edilerek geçici olarak sosyal hakları kısıtlanmalı, sağlık ve sosyal güvenlik yardımları kesilmelidir. 

Şehirlerde çatışan reşit olmayan militanlar, ailelerinden derhal alınmalı ıslahevlerine konulmalı, psikolojik destek verilerek rehabilite edilmelidir. Çocuklarının teröre bulaşmasının sorumluluğundan dolayı bu ailelere çocuklarıyla belli bir müddet görüşme yasağı getirilmelidir. 

Terör yandaşlarının toplandığı mahalleler dağıtılmalı, doğulu ve güneydoğulu ailelerin belli sayılardan fazla bir araya gelmesi engellenmelidir. 

Her ne sebeple ve şekille olursa olsun terör örgütünün ve etnik ırkçılığın propagandası engellenmeli, etnik ırkçılık ve etnik terör propagandası yaptığı tespit edilenlerin kamu istihdamı yasaklanmalı, kamudaki görevlerine son verilmelidir. 

Bu konuda özel sektör de ilkeli davranmaya davet edilmeli, ailesinde güvenlik zaafiyeti olan kişilerin özellikle büyük firmalara girişinde dikkatli olunmalıdır. 

Memurların belli bir süre memleketlerinde görev yapması yasaklanmalıdır. 

Askere alımlarda doğu ve güneydoğu kütüklerinden erlerin, stratejik birimlerde görevlendirilmemesine dikkat edilmelidir. 

Astsubay kademesindeki ordu personelinde, doğu ve güneydoğu kütüklü personelin güvenlik takibi özellikle dikkatli yapılmalı, etnik siyaset taraftarı astsubayların orduda barınmasına imkân verilmemelidir. Son seçimlerde BDP gibi bir partiye oy veren astsubaylar herkim iseler derhal ordudan atılmalıdır. 

Üniversitelerde terör örgütüne yardım ve yataklık eden, terör örgütü propagandası yapan öğrenciler ikinci bir uyarı yapılmaksızın bölümlerinden atılmalıdır. Terörün ve ırkçılığın demokrasi sahasında bir yeri olamaz. Üniversitenin fikir özgürlüğü de terör yandaşlığının sınırına kadar esnetilemez. 

Tunceli’de Türk polisine saldıran düşmanları ve onların bütün taraftarlarını lanetliyor, mekânı cennet şehit polisimizin ve şehit eşinin ailesine ve sevenlerine de Allah’tan sabır ve baş sağlığı diliyorum. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

SN:NEWYORKER/ SADE VATANDAŞ PKK YANLILARININ VE BDP LİLERİN NE KADAR YAPTIKLARI MANTIKLI İSE SN:ÖGEDAY YAZDIKLARI DA O KADAR MANTIKLI BEN BU YAZIYA BAŞTAN SONA KATILIYORUM YAŞADIĞIM ŞEHİRDE DE BU TÜR İNSANLARI İSTEMİYORUM.ÇOK DEMOKRATİK YAŞAMAK İSTİYORLARSA(!) Kİ DERTELERİ BAŞKA .AYNEN DEFOLUP GİTSİNLER KENDİLERİNİ GEREK SİLAH GEREKSE İNSAN HAKLARI ADI ALTINDA MALUM DEVLETLER DESTEKLİYORSA ORALARA YERLEŞİP BİZE YAPTIKLARI TUTUMU UYGULASINLAR NELER OLUR ACABA DİYE SORMUYORUM BİLE.

arzu biligi 
 08.09.2011 17:01
Cevap :
Arzu Hanım, sorunuz/ yorumunuz, etnik ırkçılık baskısıyla reddedilen gerçekten ink3ar edilen ülkenin kurucu ulusal unsurunun hissiyatından bir örnek. Kimse "Türklere" sormuyor "Siz ne düşünüyorsunuz?" diye. Toplumsal çatlak terör tehdidiyle büyürken bu tehdidin egemenliğine engel olmamak, işi tavsatmak cidden kopuşu çabuklaştırıyor. Ne diyeyim Allah sonumuzu hayreylesin. Vakit ayırdığınız için teşekkürler, saygılar.  09.09.2011 16:45
 

belli ki bir kizginlik anindan sonra bu satirlar dokuluvermis. Dilerseniz bir kez daha okuyup ondan sonra karar veriniz. Kalben onayladigim ama mantimin hic bir sekilde onaylamadigi satirlar olmus. Sorunlarimizi bu sekilde gegisen dunyada cozmek mumkun degil. Saglik ve saygiyla

Newyorker 
 05.09.2011 22:45
Cevap :
Konu mantık sınırlarını geçmiş vaziyette. İki askeri arkadan vurup da ortadan kaybolabilmek, bin kişiyle bir polisi parçalamaya teşebbüs etmek, bir halı saha maçını taramak, bombayla bir genç kızı otobüste parçalamak, molotofla bir diğerini yakmak artık demokrasi veya sabırla halledilecek şeyler değil gibi geliyor bana... Çöüm teröriste göre yapılamaz. Esas mesele budur.. Vakit ayırdığınız için teşekkürler, saygılar.  05.09.2011 23:53
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 153
Toplam yorum
: 336
Toplam mesaj
: 18
Ort. okunma sayısı
: 485
Kayıt tarihi
: 11.02.11
 
 

Eczacıyım, memlekete meraklıyım.....

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster