Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Aralık '18

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
39
 

Ev Kadınlığının Kadınları Rahatsız Etmesi; Kocası Sana Ben Bakıyorum Diyor, Kariyer Yapmak İstiyor

Evine çocuklarına bakıyorsa kadın da çalışıyor demektir kocası bakıyor diyemeyiz.

Evime çocuklarıma baksın yeter diyen kocalar vardır belki, kadın için gurur kırıcı bir davranış.

Saygısız kocalar diye geçiştiriyoruz da kadının bir işte çalışıp para kazanmaması bu durumu yaratıyor, ev işi iş sayılmıyor.

Aslında bana göre de iş değil. Kadınları mağdur eden bu durum düzenle ilgili, ev kadınlığı diye bir şey olamaz. Ev işleri ve çocukların bakımı, konularında yetişmiş uzman birimler tarafından yapılmalı ve “sana ben bakıyorum” denilen kadın bu birimlerin maaşlı elemanı olmalı. Ev kadınlığı zaten ilkel bir sistem.

Kocalar her zaman bu durumu kadınların başına kakacaktır. Kadınla kocanın eşit konumda olması önemli.

İnsanların işi merakı mesleği hobisi olacak… Kadınların idealindeki meslek ev kadınlığı mı sanıyorsunuz. Ev kadınlığı meslek değil bir kere, kendilerini gereksiz hissediyorlardır. Belki ressam olmak istiyor mesela.

Burada çok büyük yanlış var… Kadın demek illa yemek yapar, çocuk doğurur, çamaşır bulaşık öyle mi? Bunu isteyen kadınlar varsa bunu yapsınlar. Bu işin kadını erkeği yok hayatta bir meşgaleniz olacak.

Türkiye’de 20 milyon kadın ev kadını… Zaten işsizlik var bir de onlar çalışmak isterse… Bana ne! Kadınlara bu nedenle kızıyorum ben. Ev işleri yapan kimselere hizmetçi deniyor siz hizmetçi misiniz? İşsizlik beni ilgilendirmez kadınların da işleri, meslekleri, sanatları olacak. Evlerinde oturur yaparlar ayrı.

Şahsen ben kadın olsam ev kadınlığı beni rahatsız eder. Yanlış anlaşılmasın ev işleri çocuk bakımı şu bu da önemli ama benim de kadın olarak hayatta bir idealim var, çocuk doğurdum idealimi gerçekleştirdim diyebilir misin?

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

sizde başkasına hizmet ediyosunuz..sanırsın kendi işinin patronu..para alınca hizmetçi olmaktan terfi mi ediyosunuz..koca parası yemeyi seviyoruz belki:)şaka bi tarafa kadınların kendi ilgi alanı işi gücü mutlaka olmalı..bu hem kendini güvende hissetmek için hem meşgul olup kocanın başını ağrıtmamak için hem kariyer için hem kendi psikolojisi için gerekli:) her durumda erkek içinde faydalı..şimdi birileri anne çalışırsa çocuklar ne olucak diye tutturur..anne çalışmayıncada evlilikler uzun ömürlü olmuyor..siz bilirsiniz..

savas barka 
 20.12.2018 14:43
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 5713
Toplam yorum
: 14414
Toplam mesaj
: 282
Ort. okunma sayısı
: 640
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster